Pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.06.2020
53
35
18
25
Izvini te na spamu, ali mentor mi nije mogao pomoci a ja trazim ceo dan odgovore na forumu ali ne mogu naci... dakle u izradi mi je boks, zanima me posto ima rupa na boksu, cime da ih zakrpim Ili ne moram uopste Samo predjem mylar folijom da ne izlazi svetlost? Evo slika
 

Prilozi

  • 8D7C1A3F-3A9C-4035-AED0-EFE57E5D73CA.png
    8D7C1A3F-3A9C-4035-AED0-EFE57E5D73CA.png
    1,8 MB · Pregleda: 64
19.05.2009
37
129
33
Nećemo se vrijeđati, netko nema mašte za takve stvari, a ljudi jedva google koriste a kamal forum.
kao što kolega kaže imaš desetke tisuća načina ja ti ne bi preporučio foliju jer se vrata otvaraju ja bih napravio još jedan unutarnji okvir vrata koji bi napravio na magnete. Ili bih kupio stirol i stiroporom obložio opet kao dupla vrata.

toliko od mene
 
28.06.2020
53
35
18
25
Nećemo se vrijeđati, netko nema mašte za takve stvari, a ljudi jedva google koriste a kamal forum.
kao što kolega kaže imaš desetke tisuća načina ja ti ne bi preporučio foliju jer se vrata otvaraju ja bih napravio još jedan unutarnji okvir vrata koji bi napravio na magnete. Ili bih kupio stirol i stiroporom obložio opet kao dupla vrata.

toliko od mene
Hvala maxel, svidja mi se ta ideja sa stiroporom
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.834
258
A mogo bi i lajsne od drveta 3-5 cm da ukucas, kao ram i na jedna vrata da se preklapa kao stari ormani
Ili gumene trake za prozore i vrata sto sluze za dihtovanje ;)

A da zapali stiropor, mislim da bi trebao neki HPS 1kw u 50x50 :D
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Točno to :thumb:
Ne vrijeđam apsolutno nikoga, samo potičem na čitanje i pretraživanje foruma kao što većina ovdje radi

Weedojeee
Rekao sam ti da potražiš u drugim temama na forumu ili da pitaš u nekoj od tih tema. Ne možeš reći da nisi mogao naći baš niti jednu, jer ima dosta sličnih tema.
Što se tiče slaganja boxa...onaj tko je majstor lako od ideje napravi pravi projekt.:) Imao sam ja svakakva maštanja i ideje, pokušavao složiti box od koje kakvih kutija i ormara, pa bi mi falila visina ili je ormar bio preuzak, uvijek nešto. Čak sam jednom prilikom došao na ideju da preobrazim ormar u kojem mi stoji odjeća:crazyd::D...toliko sam se izhebo sa svime, nikako složit da sve funkcionira kako treba. Na kraju sam odustao od te moje improvizacije, rekoh zahebi ti to i kupio sam opremu i box.
Istina, od ideje kreće, volja pokreće, ali ipak treba imat i smisla za takve stvari.;) Samu teoriju uzgoja sam doslovno prožvakao za par dana, imao sam već cijelu viziju u glavi ali nikako složit hebeni box da više napokon mogu krenut sa uzgojem. To hoću reći, nismo svi majstori...onaj tko umije napravit će si box samo tako, a tko ne umije preostaje mu jedino da si kupi gotov box.;)
 
Poslednja izmena:

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Uzmeš drvene letve i izrežeš na mjeru (precizno) tako da ti iza samih vrata idu okolo cijelog ruba,dakle gore,dole i bočno.
Zatim uzmeš nekakvu lajsnu,može drvo,može plastika,aluminij...bilo što. To isto na mjeru odrežeš da ti taman štima od donje do gornje letve i za jedno krilo vrata učvrstiš vijcima iznutra tako da ti drugo krilopreklapa iznutra,ili možeš iz vana to isto,ali cijelom visinom vrata.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
Uzmeš drvene letve i izrežeš na mjeru (precizno) tako da ti iza samih vrata idu okolo cijelog ruba,dakle gore,dole i bočno.
Zatim uzmeš nekakvu lajsnu,može drvo,može plastika,aluminij...bilo što. To isto na mjeru odrežeš da ti taman štima od donje do gornje letve i za jedno krilo vrata učvrstiš vijcima iznutra tako da ti drugo krilopreklapa iznutra,ili možeš iz vana to isto,ali cijelom visinom vrata.
i na to dodas diht-traku ili gumu izmedju vrata i letvica i bude bomba,bolji od kupovnog... :D
 
22.07.2020
8
10
3
33
pozdrav svima, prvo da kazem da sam novi ovdje i ispricavam se ako sam napisao ovo u krivu temu...pocinjem sa indoor sadnjom pa imam nekoliko pitanja....imam box 80x80x100cm,lampa 150w hps te imam 3 sjemenke purple haze auto x....mene zanima koliko na taj prostor stane biljaka,dali je 150w dosta za taj mali box i dali se na automatic sortama isplati raditi scrog? hvala unaprijed
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Do 4 biljke.
250w je idealno za takav box.
Scrog se isplati raditi sa dovoljno dugom vegetacijom. Pogledaj što se piše za tu sortu,koliko vremena treba da procvjeta.
 

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Ja bi tu radije stavio 2x 150w recimo i cooltube radi visine boxa od 1m. To je skoro pa kocka. Slabo će jedna lampa rasprostranjivati svijetlost po boxu. Bar mislim :)
I nije previše 4 kom.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Da zadihtuješ spoj između vrata, najbolje ti je učvrstiti letvicu širine barem 3cm gore i dolje po sredini, tako da oba vrata nalegnu na nju.
I okolo cijelog ormara gdje ti izlazi svjetlost - staviš onu smeđu diht samoljepljivu gumu za prozore. Cca 3-4kn/m, ovisi o debljini.
Ja sam tako napravio, identičan ormar po svrhi. Samo ja sam diht traku stavio sa obe strane - i sa vrata (po rubu) i po rubu unutrašnje strane ormara.
Kad zatvorim vrata - dihta 100% i zrak i svjetlost.

Ne znam kako stiropor gori, on se više "otapa" nego da gori. Ja sam stiropor poljepio unutra po ormaru kao izolacija, da je unutrašnjost neutralna na vanjske oscilacije temperature - pa ti temperaturu diktira usis i kako ventilatori rade.

I ako budeš lijepio foliju ( ne znam kako vi to radite), imaš dvostranu ljepljivu traku ili običnu duct tape pa ju presavineš i napraviš da bude ljepljiva sa obe strane.

Samo ljudi pazite - tih "duct tape" traka ima sto vrsta, neke su jako ljepljive dok radiš sa njima, a nakon 2-3 tjedna već popuste i odljepljuju se. Pa da nebi bilo da vam folija opadne na panel! Onda bi moglo biti vatrice.
Zato uvijek sve duplo osiguraj!
Meni je stiropor poljepljen sa montažnim ljepilom u tubi (kao silikon). Ovo drži 100% i trajno.

Folija je poljepljena na stiropor sa duct tapeom, i na kraju je još dodatno osigurana na par mjesta sa onim pribadačama za kućanstvo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Black_roots
22.07.2020
8
10
3
33
ispricavam se sto spamam ali doslo mi sjeme pa bi probao to odradit (4 kom. purple haze auto 3x i bruce banner 1x)...gore sam napisao da je box 80x80x100 a ustvari je 60x60x100 i 150w hps....koliko da ih stavim odjednom najvise u taj box? i koja velicina boxa je idealna za 600w? imam gavita pro 1000 mogu ju stelat od 600 do 1150w...ali ja bi radio samo za svoje potrebe pa je nebi frljio dalje od 600w. isprike jos jednom na spamanju
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
600W ti je previše za 60 X 60, stavi 150W ili 250W.:D
600W bi bilo recimo za 120 X 120 ili 100 X 100.
U 60 X 60 osobno bih stavio što veći pot i jednu mrcinu, ali dalo bi se tu i dvije zgurat nekako.
Ali sve to imaš napisano na forumu, samo treba potražit malo.:)
Veličinu potova također moraš uzet u obzir kao i tehniku (trening), evo imaš i tu fino objašnjeno i prikazano koliko biljaka na m² s obzirom na veličinu potova i ostalo.:)
 
Poslednja izmena: