Pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.11.2008
2
0
0
44
evo novi sam clan i vidio sam da dajete mnoge savjete prosjecnom covjeku poput mene zeljnom samo malo opustanja... pijem tablete xanax iz zdravstvenih razloga normalno...
I samo me zanimalo jel smijem konzumirati marihuanu sa njima u uputama pise samo za alkohol ali za marihuanu nista... a nisam :spliff:vec 3tjedna... Hvala unaprjed na savjetima...
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Baci tu kemiju ća, i nastavi pusit... Ako se dobro sjecam xanax je antidepresiv? Pa pobogu, ako vec pusis, sta ce ti antidepresiv
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Tocno to
baci to ***** prokleto
i spali si gens jedan
ak treba i 2

ovo te navuce
pa ih moras stalno kljukat
pa ces fino ko zombi
 

RosieLee

Aktivan Član
28.09.2008
69
1
0
38
ja sam pila xanax jedno vrijeme i normalno sam se i redovito udimljavala. doduše, pila sam tablete ne iz zdravstvenih razloga, nego iz moronskih eksperimentalnih pobuda, pa nisam objektivan uzorak za razmatranje.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
E a paz ovo

frend imo saobracajku
i nista strasno malo ga rame boli istegnut vrat i tako
nikaj sa glavom (a malo bubnjic napuko al jbg

i ode on do doca
doc mu prepishe normabele
veli tipu pij 2 komada po 3 puta dnevno
ovaj do ljekare
i veli mu frajer u ljekari ma daj buraz ohladi od toga toliko
sto je i istina
jer doc mu prepiso ipak malo previshe
malo puno previse

i tako lik danas ima jedno 3 table normabela viska
koje ne bi trebo imat da je pio kako je doktor reko

a xanax jos vece sranje
pila ga stara neko vrijeme
pa je bila ko neki kosturkasti zombi
brr lose

razumijem kad ljudi moraju hepove rokat neko vrijeme
al ova americka sranja te sjebu a da ni ne znas
al dobro ovisi od slucaja do slucaja
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Dobijem napadaje bjesa čim čujem riječi poput xanax i prozac, morat ću ići doktoru da mi pripiše normabel da se smirim u takvim situacijama. Te stvari pretvaraju čovjeka u biljku.
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
nije to bas ugodno sa tim sranjima.tesko se skinuti sa toga.ali ja znam iz iskustva da je bolje ostati na travi.danas se svijet razvija brze nego covjek.i vjerovali ili ne vecina ljudi postaje depresivna zbog stresa i brzine zivota ali to ne priznaje ili ne prepoznaje.ja sam naklonost toj biljki otkrila relativno kasno sa 33 godine.do tada sam mislila koko je to nesto grozno i kako to ljude pravi neuracunljivima.onda sam par puta probala i evo me 3 godine kasnije i uzivam.svaku vecer po jednu cigaretu i postala sam sretna na svijetu.
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
GreenMan je napisao(la):
Ako je doktor prepisao xanax dryi se ti terapije a vutru malo iskuliraj.Pa kad prestanes sa lekovima,a ti onda probaj pa vidi da li ti prija.

Ja se nebi nikako držo te terapije!
Pa kad prestaneš sa lekovima ćeš dobit nove za ovo šta su ti stari ubili...Pa vidi da li ti prija...
:mrtva_banana:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ljudi molim vas sve da izbegavate da dajete ovakve savete posto koliko znam niko od nas ovde nije lekar.Igrati se sa takvim stvarima moze da ima nesagledive posledice.Bez obzira kakvo misljenje imali o marihuani i njenim svojstvima budite svesni cinjenice da niko od nas ovde nije kvalifikovan da daje dijagnoze i prepisuje terapije!

Hvala
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
To je isto istina. Kad je riječ o ljekovima i savjetovanju o lječenju treba se paziti da ništa ne tvrdite nego stavite pod riječi "možda" ili "ja mislim" da vas nebi optužili za nadriliječništvo, to je kažnjivo po zakonu. Samo doktor s licencom smije savjetovati pacijenta o tome što ga može izlječiti, a što ne. Također nebi trebali tvrditi nešto za što niste sigurni da je istina, naglasite da je to vaše mišljenje i da ne tražite da vam se vjeruje.

Ali s druge strane, ovo bi trebao biti slobodan svijet, internet je slobodan medij, i mi smijemo izraziti svoje mišljenje i svoje iskustvo.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Da se razumemo jednu stvar.Jeste internet slobodan medij,ali ne radi se ovde o slobodi govora nego o tome da i sloboda mora da ima ogranicenja.Ako nikakva druga,onda bar moralna.Zar ne?

Odakle nekom pravo da posavetuje bolesnog coveka cime da se leci i da mu uz to tvrdi da ne treba da se pridrzava saveta lekara?!?!Na osnovu cega bilo ko od nas moze da se ponasa tako?Na vosnovu predrasuda za koje mi optuzujemo druge?

Mislim da bi kad su ovakve stvari u pitanju treba svi da budu mnogo ozbiljniji nego sto trenutno jesu.

Zamisli da ovakvo pitanje postavlja neki maloletnik koji ima zdravstvenih problema kakvih ima.I neko mu posavetuje ma jebes lekara samo ti pusi vutru.I sutra taj maloletnik prsne totalno i kaze mami i tati kako je eto procitao da ne treba da slusa lekara nego da duva do mile volje i bice izlecen...Ljudi nemojte zajebavati,zdravlje je najvece bogatstvo koje covek poseduje i zato molim da ga tako i prihvatite.

Davanje saveta ovog tipa napamet je u najmanju ruku neozbiljno,a moze da bude i opasno.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
S tim se slažem, ja sam nešto drugo pokušao reči, no dobro, nije bitno. nitko od nas tu na forumu nebi trebao savjetovati ništa što se tiče medicine.
 
13.11.2008
14
0
0
43
Slazem se s GreenMan-om , lijepo je pusiti vutricu ali sa zdravljem se ne smije zahebavati,u ostalom nije analgin ili kofadon u pitanju,u pitanju je antidepresiv i ja nikad nikome nebi preporucio da s takvim tabletama pusi travu,jer vjeruj mi,s psihom se nije igrati a siguran sam da ti doktor nije bez razloga ukijucio taj antidepresiv. Vjeruj mi,ko god ti kaze da slobodno pusis s tim tabletama ,nije ti prijatelj niti ti zeli dobro.
Nego ako nije kakva tajna,de nam reci sta te muci,jel depresija,anksiozonst...?
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Nitko mu ne govori da pusi i pije tablete. Il jedno il drugo. Stvar je u tome da je ovo forum gdje su useri anonimci. Ako ti je u pitanju zdravlje, a poslusas neke tamo sa foruma koji ti govore suprotno od doktora i zdravlje se pogorsa, jebiga kompa, sam si kriv. :thumb:
Ja ovdje mogu laprdat i govoriti "bolje ti pusit vutru, jebes antidepresive, baci to", jer je to moje misljenje i zato postoji forum - a to dal ce netko poslusat mene, greenmana, doktora ili sagledat sve i poslusat sebe, je njegova stvar i njegova krivica ako stvari krenu na losije.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Laidback je napisao(la):
Baci tu kemiju ća, i nastavi pusit... Ako se dobro sjecam xanax je antidepresiv? Pa pobogu, ako vec pusis, sta ce ti antidepresiv

Evo jel si ovo ti rekao?

E sad zamisli nekog recimo pubertetliju sa druge strane koji misli (kao sto vecina u tom dobu misli) da je najpametniji na svetu.Zamisli u stvari bilo koga.I svidi mu se to sto si rekao i poslusa te.I pogorsa zdravstveno stanje.Sta onda?Onda on treba da zna da je sam kriv?!Pa da je svestan mogucih posledica ne bi postavio uopste takvo pitanje.Zar ne?Pogledaj,to mu je prvi post.Uostalom mozda se i zajebava,ko zna.Ali doci ce neko drugi,procitace itd.
A nastojanje ljudi na ovom forumu (ja se bar nadam da je tako) je da se o ozbiljnim temama i pitanjima sto manje "laprda".I da se iznose kvalitetne informacije zarad dobrobiti svih nas.

Zbog toga vas sve jos jednom molim da kad su ovakve stvari u pitanju obratite paznju kakve savete dajete.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Rekao sam sto je moje misljenje. No dobro, razumijem da to moze lose utjecati na nekog pubertetliju, stoga cu se suzdrzavat u pisanju misljenja/davanju savjeta za stvari za koje nisam kompetentan - bar vezano za zdravlje

U biti se sve ovo krivo razvilo (pocevsi sa mojim postom), jer je covjek pitao da li smije pusit i pit xanax - nije pitao da li da prestane pit xanax i odbaci misljenje doktora.

Xanax pubertetlija --> sta se antidepresivi prepisuju i maloljetnicima?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Zasto mislis da se ne prepisuju?Sta se prepisuje maloletniku ako se recimo ustanovi da boluje od depresije i kad shvate da mu treba terapija lekovima?Ali to uopste i nije tako bitno.Mozda covek iz ove price i nije maloletan.Maloletnike sam naveo kao primer najpodloznijih.Neki ce doci,procitati i misliti kako bi mnoge probleme mogao da resi sam,da se lepo naduva i milina.Sta on kome da se zali kad lekari nemaju pojma.

Kad kazem da se pazi sta se pise ne mislim samo na ovu temu.Ima jos nekoliko tema vezanih konkretno za zdravlje gde su ljudi stvarno lupetali svasta.A to zaista nema smisla.

Ipak nije ovo pitanje zasto mi pozuteo list na biljci pa sad da mi tu razvijamo kojekakve teorije.I tamo nije u redu da neko piste nesto sto ne zna,ali ne moze da ima ozbiljne posledice,tako da nije problem.Ovde ipak moramo biti svesni bar minimuma odgovornosti za ono sto pisemo.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Zbog nerazvijenosti mladog uma, navlacenja ovisnosti na AD, itd... A i sama pomisao da kljukas dijete antidepresivima mi ne lezi.