Pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.09.2010
0
0
0
38
Pozdrav svima!Potrebna mi je pomoc.Naime, zasadih onako bezveze par sjemenki u bakinu saksiju sa cvijecem, i nice grmic. Ako moze neko da me uputi sta dalje. Iskreno, ja nemam pojma, znam samo zaliti :)A koliko sam uspjela skontati po netu, to je malo visa matematika.Uputite me ;)Hvala
 
20.06.2010
8
5
0
36
pozz
uslikaj i stavi sliku ovdje to je najvise sto mozes napraviti, za sada!
 
20.09.2010
0
0
0
38
Aha, znaci sad mi treba gnojivo.
Ali, kad da je presadim, kako da je presadim, u sta da je presadim???
Ona je u babinom cvijecu.
Da je stavim u saksiju?
Moze ona zemlja za cvijece?
Moze ono tecno gnojivo za cvijece?
I vidim da je pitanje da l' vani ili unutra. Ja kontam drzati na tavanu. Moze?

Sorry, ali nemam pojma o tome. Pa a ko moze neko da mi malo priblizi.

p.s.Kako da postavim sliku?

Hvala
 
20.09.2010
0
0
0
38
flover.jpg

Vidi li se ?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Postaš,pa provjeriš post,šta vidiš ti vide i drugi.Nažalost,mislim da nema ništa od tog đumbusa jer ide jedno sjeme u jednu saksiju.Za vani je kasno.Nemoguče je to odvojiti sad da ne oštetiš korjen,u slučaju muških da ih odvojiš i baciš.Još je cviječe unutra...
Fino izgledaju ali šteta...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nisi skužio poantu al ok:)Ta "skroz lijevo" je trebala biti SAMA u saksiji,kao i svaka ostala biljčica je trebala biti SAMA.Onda se možeš brinuti za svaku biljku posebno,pratiti joj rast i pružiti joj ono najbolje,ili ono šta zahtjeva,a to je nabolje raditi u hodu kako rastu,naravno,prethodno informiran od osnovama.Možda ti zvuči zbrka pohvatati sve ali daj sebi vrimena i čitaj svaki dan,dio po dio o onom šta te zanima,jer je opširno napisano o svemu,o zemlji,o lampi ili suncu,u vlagi u zraku,o temperaturi,o fotoperiodu,o hrani,o zalivanju,o branju,o sušenju,o pušenju...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ako još ovo čitaš, ajd još jedan mali info, makar neznam dal će ti to uspjet kaj, ali za svaki slučaj!

one zadnje 3 tegle su ti premale! to presadi u velike kao što su prve 2 i to je to...

inače kreni ranije, pročitaj sve vodiće i vidit ćeš da nije nikakva matematika, malo volje i truda i da se napraviti svašta
 
20.09.2010
0
0
0
38
ok, hvala. presadicu.
Danas sija sunce, pa sam stavila da se suncaju.
A za dalje,...citam
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Sad je najvažnije da se primi,valjda korijen nije oštečen prilikom presađivanja.Može to još rasti dok ne dođe zima,mada iskreno neznam kako misliš u ovo vrime natirati hedove da rastu,ili ti je bitno da se ispraksiraš.Da se nešto,ali zima je stvorena za indoor.
Ispričajem se jer sam do zadnjeg tvog posta mislija da si muško,pobrkao sam gramatiku,ali sve drugo stoji:)Sretno!
 
20.09.2010
0
0
0
38
No prob.
Ma napravila bih ja pc box, samo kad biste mi malo pomogli.
Kontam treba mi folija za auto, to mogu kupiti danas, imam staro kuciste, znaci treba sve da isprasim iz njega ,a da ostane ventilator, stim da mi treba jos jedan za usis zraka. je l' tako?
E sad kako da stavim to svjetlo, koja lampa i gdje da je kupim?
I kako se temperatura odrzava?
Da li mi je neophodan taj timer za osvjetljenje?

unaprijed hvala

I da, sve izgledaju kao da su se primile, vidjecemo jos za koji dan. ona skroz mala napreduje, ima jos 2 listica

mogu li one kineske sijalice? kao sto stede struju?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
evo prelistaj malo ovo... https://forums.vutra.org/content/192-Svetlo-i-ventilacija

ja mislim da ti je najbolje uzet jedan HPS od 250w i s tim si mirna neko vrijeme... tako sam bar ja planirao.... sa jednim HPS-om odradit i vegetaciju i cvjetanje... za početak je to ok...
prvo malo prelistaj unutrašnji uzgoj, vidi šta imaš, šta možeš i šta nemaš... e onda ako zapneš postavi pitanja i pomoći ćemo ti kolko možemo

pozdrav!

P:S: nemoj pisati novi post za svako pitanje, dolje imaš tipku, ISPRAVI POST
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ma di će ona nabavljat i spajat hps, janna kupiš par štednih žarulja i par grla, žice i to spojiš, ali i za to je potrebno malo osnovnog znanja kako struja teće po žicama, i treba ti tajmer da.
 
20.09.2010
0
0
0
38
Oooujea! Weedran, obradova me ;)
A oko motanja zica nemam nikakvih problema.
Dosta 3 sijalice?
Je l' trebam dva coolera?
Gdje da kupim timer?

p.s.
sorry za ponavljanje postova
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.