Pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.03.2011
25
5
0
33
Pre svega pozdrav svima. Da naglasim da sam potpuno nov u svemu ovome (i u uzgajanju i u pisanju po forumima pa stoga izvinite ak nesto zeznem :banana_rasta:)
Treba mi pomoc oko uzgoja. Naime posadio sam 5 biljki eksperimentalno, cito da isprobam sta je bolje za rast, kvalitet i tako to. I sinoc sam stavio sve biljke u belu kantu i iznad toga najobicniju sijalicu od 100w. Al sam jutros zatekao kako mi pored mojih biljki raste jos biljki. Npr. pored jedne su pocele da izbijaju jos 3 male. Pa vas pitam jel to normalno? Jer ja to nisam posadio, a biljke rastu tek 5 dana tako da nije moglo doci do samorasadjivanja. Unapred hvala:icon_lol:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pozdrav!
Za poćetak slike,a zatim vrsta zemlje,temperatura,vlaga...osnovni podatci.
Zatim,100W obićna sijalica!? Zašto se nisi bolje informirao? To ti,da oprostiš na izrazu,nije za qrac...Kupi štedne barem...
https://forums.vutra.org/content/192-Svetlo-i-ventilacija
https://forums.vutra.org/content/190-Amaterski-box-za-uzgajanje-marihuane
https://forums.vutra.org/content/191-Profi-box-za-uzgajanje-marihuane
https://forums.vutra.org/content/208-Priprema-Zemlje
Evo,dosta ti je za poćetak,a kasnije malo dnevnike uzgoja prolistaj...
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Koju zemlju koristis? Ako je neka iz vrta il nes, to sto ti raste uz biljke mozda je vec bilo u zemlji
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Biće ganđže a i nešto povrća pride, koji krumpir, paprika... Neka, kriza je a povrće je skupo.
Zlo ti je napisao sve a ja se ne mogu suzdržati od malo ironije.

Moj savjet ti je da osiguraš minimum potrebnog i kreneš iz početka a ove možeš probati negdje van presaditi pa što im bog da.

Prozor i dnevno svjetlo će učiniti više koristi tim biljkama od te 100w žarulje a čitanje foruma tebi.
 
21.03.2011
25
5
0
33
HAHAHA. Sto se tice zemlje kupljena je u cvecari. Sijalica od 100w je samo proba. A sto se tice biljcica sa strane, nije povrce vec isto marihuana. Ne znam da li da secem ili da ostavim jer koliko sam skontao one rastu iz istog korena sa ovom velikom biljkom. I jel normalno sto su porasle 12cm za 5 dana??? I veoma hvala svima na pomoci :)
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Normalno je (kako se uzme) izdužuju se jer traže svjetla, gladne su svjetla. Znači nenormalno je. Ako biljka tako nastavi biće dugačka i rijetka, lakše će se lomiti jer će stabljika biti krhka.
Jesu ubrao šta po postovima, spremaš box, kupuješ li HPS ili...??? Nemaš baš puno vremena, ako budeš odugovlačio moraćeš sa klijanjem iz početka jer će ove biti već za krc.

Znači prvo box i svjetlo, onda dodaj ventilaciju, vremenom usavršiš to sve, osim prostora i svjetla što ti je nužno za start sve možeš rješiti u hodu, u prvim tjednima.

Čitaj, sve piše i sretno.

Ps. razdvoji sve te biljoze u odvojene posude, kasnije kad se saplete korjen možeš se je...
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
daj okini neke slike..od sijalice NIKAKVE pomoci... radije na prozor..jos bolje, odmah kupiti cfl-ke..(ili hps)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
vec su malo izduzene moras ih staviti na prozor gde imaju sunca ako neces kupovati sijalice.. pod obicnom sijalicom nemoze nikako, nemoj se ni zaletati ne znas ni sam koliko ne znas kad si stavio pod obicnu sijalicu jer sad svi misle da ih zezas postona forumu imas sve i niko nece odgovarati na glupa pitanja (izvini) ..

ovako case moras obmotati u nesto npr alufoliju da na koren ne dopada svetlo (isto piso o ovomm na forumu procitaj zasto ).

ja ti predlazem iznesibiljke napolje i zaboravi ove godine na box nego skupi informacije i malo iskustva sa vanjskim uzgajanjem, a isto tako citaj i o unutrasnjem uzgoju pa preko zime sklepaj sa svojim znanjem box..

i kzem ti nemoras pitati za svaku sitnicu kad bi uzeo neki grow kojii je imao bar nekih problema video bi sam i naucio bi svasta al procitaj od pocetka do kraja nekoliko unutrasnjih i vanskih uzgoja .. procitaj malo i pravila foruma ma samo citaj za 10 dana ces skontati koliko je bitno citati pozdrav..

nadam se da se nisi uvredio posto kad bi svi tako dosli i pitali odmach po registraciji mislim da bi ljudi na forumu oguglali...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Naravno da se mogu spasiti...bubni ih u neki box sa par stednih zarulja za pocetak... Presadi u vece posude i zatrpaj im tu stabljiku da nije tako izduzena... Zarulje priblizi sto blize mozes tako da se ne izduzuju... Slijedeci korak ce ti biti srediti ventilaciju...

Nije kasno, samo im malo ljubavi i paznje treba...sretno... =)
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Planiraj odmah malo unaprijed, koliko bi ih imao, sad imaš dvije a drugi put češ htjeti recimo 4 a za to ti treba box od oko 60x60 i hps od 250w. To je i ujedino prva stvar koju trebaš nabaviti, ventilaciju možeš napraviti jeftino od komp ventilatora sa napajanja, one veće od 12 cm. Za prvu ruku dovoljno.

Znači
-Komplet za svjetlo
-Ventilatori
-Tajmer

Produžne i adaptere imaš valjda već.

Nakon toga reflektor, obavijanje boksa nekom reflektirajućom folijom... sve to rješiš u hodu.
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Čak i ne izgledaju loše za toliko malo svjetlosti koliko imaju.. Samo pazi da ti se ne izduže približi žarulju biljkama, ali nemoj ih spalit(kao ja svoje prvi put npr -.-)
A za čaše isto oprezno, korjen ti nesmje biti izložen svjetlosti

Svijetlo
18/6 vegetacija
12/12 cvjetanje ....... nemoš jednostavnije :)
 
21.03.2011
25
5
0
33
Ljudi, nasao sam neke zarulje od 150w, 7400 lumena. Al mi prodavac kaze da odaju mnogo toplote. Pa me interesuje jel valjaju i koji je najbolji sistem hladjenja. Ja sam razmisljao da razvalim frizider i uzmem onaj deo koji ledi XDDD
 

hardbluesman

Aktivan Član
28.11.2010
109
8
18
39
ako već izimaš 150w onda ti se isplati uzet hps,jer ti daje 15ak tisuća lumena,znaći duplo,a što više svijetla to više cvijetova pa ti vidi,a za 150w se da sklepat ventilacija bez previše problema!Hlađenje,KUGO I KOLERO,kakav frižider?! pa staviš ventove da ti izbacuju zrak i ubacuju to je to,temp ti tak i onak nemora bit 12° nego oko 26-27,a za hlađenje lampe imaš nešto što se zove cool-tube,al mislim da ti za 150w ne treba,dobra ventilacija sa par ispušnih ventova i to je to,trebalo bi bit ok. uostalom,imaš gotove dnevnike i malo proući tamo!!


sretno!