Pomoooc. :(

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
02.04.2013
25
0
0
Završavaam srednju skolu, odlican sam ucenik i planiram medicinski fakultet a on je veoma težak,cesto duvam i to mi nije problem al znam jednog decka sto je poceo da završava pravni fakultet i počeo je da duva, sad ga boli ***** za pravni, po ceo dan sedi pored dunava i pecaa, to me jako brine, sta mislite, dal je njega poceo da boli ***** za fakultet zbog trave, ili ipak ima neki drugi razlog? I imam malu sestru koja ima 13 godina i redovno duva travu, jel ce to da joj steti u daljem razvijanju?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Brate ako ti sam sebi kažeš "Ja hoću, ja mogu, ja moram" to ćeš i ostvariti i nikakva trava te neće spriječiti u tome. Medicinski fakulteti su znatno lakši nego pravo, to ti velim jer znam iz vlastitog iskustva. Dosta ekipe koju znam sa prava je odustalo na prvoj ili drugoj godini i prebacilo se na veterinu i svi su sad uspješni veterinari koji vutru konzumiraju svakodnevno.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
nije to bas tako crno-belo,drug....
Prvo,DIM svakako steti plucima,za pocetak,a sa druge strane,koliko ja znam,ne postoji NIJEDAN validan dokaz da steti mozdanim celijama
naglasak na VALIDAN
Taj momak duva i peca po ceo dan zato sto mu je LEPO,i ja ga kontam,ali to je vise do njegove sopstvene teznje i motivacije,ako me razumes,sve se moze kad se hoce

:)


EDIT - ja licno sam protiv toga da maloletnici konzumiraju bilo kakve opijate (ukljucujuci i alkohol),nije im dovoljno razvijen mozak,al to sam ja
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
eh sad, da je medicina lakša od prava, nije sigurno... prvo 5 godina muke, pa specijalizacija, dok si za to vrijeme već završio pravo i pljačkaš ljude na legalan način :)
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Znam da ovo nijje dio teme ali ne slazem ses tobom loop.
Dim od marihuane je toksican ali kemiski elementi automatski zaljecuju pluca,nikako se pluca ne mogu ostetit sa marihuanom.
Znanstvena istrazivanja u Americi su dokazala da pusaci maruhuane teze ce obolit na karcinom pluca nego ne pusaci.Za detaljnije informacije pogledaj film o znanstveno istrazivanju u marihuani koje je objasnio dr.Grispon u filmu What if marihuana cure cancer.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
Ne razumeš,
ja sam mislio PRVENSTVENO na ugljen monoksid,katran i slične ŠTETNE supstance koje imaš u dimu
sigurno šteti,ne budite naivni
zaboga,pa uvlačiš nešto u pluća što nije kiseonik (a i kiseonik šteti,ako ćemo tako-oksidira!)

e sad, da nije štetno kao neke druge stvari-to stoji

a i taj film koji si naveo,ako si primetio,u njemu se i priča o ULJU ili tabletama koje bi lečile bolesne,kako bi se izbeglo pušenje-jer je ŠTETNO :)
pogledaj taj film opet :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ja se više brinem za tvoju jako mladu sestru. Za tebe i ne. Ako zaista želiš studirati medicinu, vutra ti neće smetati, dok god ju ne stavljaš na prvo mjesto. Već su ti rekli za motivaciju, nemam što dodati.
Što se seke tiće... ne valja joj poso... ne zbog pluča, to je manji problem.
 
12.04.2013
30
13
0
I ja se slažem s loopom, karakter osobe je presudan u svemu tome kao i u mnogim drugim stvarima, a maloljetnici nebi nikako trebali da konzumiraju opijate, jednostavno im nije mozak dovoljno razvijen i izgrade neki pogrešan odnos prema svemu tome.

Također osobno znam dosta likova koji su zbog vutre zanemarili fakultet, a isto tako znam dosta ljudi koji puše i uspješno studiraju veoma zahtjevne fakultete.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Kao što biljka za cvjetanje treba balans svjetla i mraka, tako i čovjek za psihofizičko zdravlje treba akciju i odmor, djelovanje i meditaciju, smijeh i tišinu.

Za primjer, Indija je posvećena previše unutarnjem, što dovodi do efektivne lijenosti i materijalnog siromaštva. Zapad je, s druge strane, totalno posvećen vanjskim djelovanjem, što za rezultat donosi materijalna blaga, ali i razne neuroze. Put Buddhe je balans između vanjskog i unutarnjeg.

Upotreba kanabisa je zapravo meditacija, u trenucima gubitka kratkotrajnog pamćenja mozak nam se zapravo odmara od silnih informacija koje tokom dana prikuplja i obrađuje, čak i u snu. Ukoliko pojedinac pretjerano konzumira kanabis, realna je opasnost da efektivno s vremenom postaje introvertan, neaktivan i lijen, a lijenost je jedan od najvećih neprijatelja čovječanstva, i to je jedan od problema (pretjerane) upotrebe kanabisa.

Krajnosti nikada nisu dobre, jer su isključive, a život je zapravo beskonačno obilje mogućnosti.

Ukoliko mlađa sestra izvršava svoje školske/radne obveze s voljom i na vrijeme, nema razloga da joj se brani povremena konzumacija u svrhu opuštanja i unutarnjeg napretka.

Što se tiče Ive Lule Pecaroša, ukoliko je on sretan, ne vidim razloga zašto bi ga iko osuđivao.

IMO :)
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Koliko god da izvrsava obaveze dobro, nije dobro po mozak sa 13 godina...Bar ja ne bih (a nisam ni poceo sa 13, vec sa 16, sto je u neku ruku opet malo ranije)


Ovo ostalo je receno, pa da ne pricam istu pricu
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
reci sestri da odma prestane duvati pa nek se vrati biljci kad napuni makar 18 ili
ako moze nek saceka 21, mozak joj se razvija, plus rade hormoni ne bi treba
uopste da pusi a ti ako oces da zavrsis fakultet to zavisi od tebe nece te
trava odvuci od istog ako znas sta ti je prioritet, evo ja pusim travu i zavrsio sam faks
tako da ono :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
metalmaniac je napisao(la):
eh sad, da je medicina lakša od prava, nije sigurno... prvo 5 godina muke, pa specijalizacija, dok si za to vrijeme već završio pravo i pljačkaš ljude na legalan način :)

Cro portal je davno pravio istraživanja o najtežim fakultetima, dokazano na masi od 30.000 ljudi da je riječ o pravnom fakultetu koji slovi kao najteži fakultet koji obuhvaća najviše gradiva. Stvar kod prava ti je da ništ nemožeš objasniti svojim riječima nego sve moraš definirati onako kako stoji u knjigama. Imam dvije frendice koje su sa prava prešle na medicinu baš iz tog razloga jer su rekle da nisu kapacitet za toliko gradivo i medicinu su završile sa specijalizacijom u roku dok sam se ja na pravu mučio ko isus i na kraju sam požalio što nisam postupio isto kao i njih dvije. Na drugoj godini sam odustao i tu je bio kraj moga studiranja. Kažu ko položi rimsko pravo taj će završiti faks bez problema, ja na žalost sam zapeo na rimskom pravu i odustao. Ima jedna poslovica koja kaže "diplomiraj pravo pa se javi sa mišljenjem koji je najteži faks". Stvar je u tome da je iz godine u godinu sve teži i teži tako da godišnje je najmanja stopa u HR onih koji su diplomirali taj faks. To nemora ništ značiti i po nekom mišljenju rekao bih da to sve individualna stvar od osobe do osobe. Kod medicine ti je stvar da je količina gradiva raspoređena da se nebi studenti previše zamarali gradivom, pa je iz tog razloga i definirana kao jedan od fakulteta srednje "težine" na našim prostorima.
Sorry na oftopičarenju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

MornarPopaj

Aktivan Član
14.04.2013
110
55
28
vec su ti sve rekli ali moram i ja uvezi tvoje sestre, zabrani joj brate da duva ipak je premlada :eek: ja imam brata od 13 god. i nebi mu dao ni da proba vutru, kamoli da redovno duva ee

i da brate zaboravio sam, kako ona uopste nabavlja vutru, a ima samo 13 godina ?
 
02.04.2013
25
0
0
vutricaaa je napisao(la):
vec su ti sve rekli ali moram i ja uvezi tvoje sestre, zabrani joj brate da duva ipak je premlada :eek: ja imam brata od 13 god. i nebi mu dao ni da proba vutru, kamoli da redovno duva ee

i da brate zaboravio sam, kako ona uopste nabavlja vutru, a ima samo 13 godina ?
pa ima ortake koji to rade.

PowerSeed je napisao(la):
oces reci da si maloletan
nisam maloletna 4. sam godina
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Meni nije jasno zato bi deca uopste duvala? Njima je i onako do neke 14. god mozak pun droga... cim se probude njima je endorfin u krvi :) Deca imaju najbolju mastu, imaju energije na pretek, sve je zanimljivo i uvek se planira nesto i razmislja. To je cista droga :D... barem je meni bilo tako...

Ja mislim da zavisi da li trava steti mozdanim celijama... ako se napusis, sedis i ne radis nista, gledas TV i jedes cips ceo dan naravno da ce da mozak stagnira i da zatupljuje.

Ali ako zapalis i uzmes da sviras neki instrument, citas nesto zanimljivo, pricas sa ljudima... Generalno radis nesto sto ti jako stimulise mozak na neki nacin, tu trava moze samo da pomogne po mom misljenju.

I bas me zanima odakle trinaestogodisnjaku veza za travu? Sta, upoznali se u parkicu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DJFlyHigh

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
WeedLala je napisao(la):
nisam maloletna 4. sam godina
ajd da ti verujem na rec, ja kada sam bio IV godina imao sam 17 god. u svakom slucaju nemoj pisati post za postom nego koristu opciju Editiraj koja ti se nalazi u svakom postu dole desno


metalmaniac je napisao(la):
ne mora biti, ja sam već napunio 18 kad sam krenuo u četvrti razred srednje (a nisam ponavljao niti jedan razred :D)
ne mora biti ali i moze biti, zato mu verujem na rec i ne trazim propratnu dokumentaciju :)
ja sam posle srednje skole otisao da sluzim vojni rok, i jos nisam imao 18. docekao sam punoletstvo na nekoj vojnoj vezbi u idriji :) duga je godina pa je sve pitanje datuma ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
ode ova tema u nepovrat :)

vutricaaa je napisao(la):
i da brate zaboravio sam, kako ona uopste nabavlja vutru, a ima samo 13 godina ?
kovac je napisao(la):
I bas me zanima odakle trinaestogodisnjaku veza za travu? Sta, upoznali se u parkicu?
Kod vas dileri izgleda zabušavaju ? :) Ovde kod mene bi prodali i banderi,kada bi im dala neki dinar
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.