Pomozite mi da skontam sta mi se desilo!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Bezze_Sa nisam spominjao ništa o pritisku , i evo i o tome napišem nešto , mjerio sam s onim digitalcem pravilno bih se smjestio kako opisuje i svaki put mi je pritisak bio odličan 125/80 do 128/85 samo su mi otkucaji skakali na 148 najviše, to mi je bilo kad sam zapalio u Njemačkoj nekakvog hasha za koji ne i mogu reći da je iz provjerenog izvora i da možda nije bio neki soap(ono ***** zamaskirano s 10% cannabisa a ostalo pitaj boga šta im dođe pod ruku). Ali i od provjerenih sigurno čistih roba znalo mi je skočit preko 100 a pritisak mi je uvjek bio dobar , i to ubrzanje bi mi bilo samo za vrijeme dok me uzima ispočetka kasnije bi se spustilo i napisao sam već to mi se događalo kad nisam bio u formi nikakvoj i nisam se bavio nikakvim fizičkim radom ,a kad sam radio na baušteli i bacao po 2 kamiona pjeska na dan 16 m^3 znao sam zapalit već sam gore pisao u 5 i po h, u 6 sati pa radit cjeli dan i onda opet navečer 2 zapalit , u pauzi oko 12 ponekad 1 ako stignem .

Uglavnom kad sam u formi to mi se ne događa a i kad ne radim recimo ako duvam svakodnevno onda mi to ubrzano kucanje prestane ali to je onda više zbog tolerancije, tako je kod mene nisam ništa izmislio,a i nije to ništa opasno jebiga 140-150 otkucaja to ti je normala kad trčiš npr. ili radiš nešto fizički .Meni jednostavno tako djeluje kad se uljenim natjera mi adrenalin a od adrenalina srce kuca ubrzano , npr. oni koji su alergični na pčelinji ili osinji otrov daju im histamin koji sprečava pucanje staničnih membrana i oticanje tkiva, što se događa od otrova,a adrenalin im isto šiknu da srce brže pumpa krv i raznese histamin po tjelu , a to je kad se djeluje na vrijeme ,ja mislim nešto oko 30 min. je rok da prime protuotrov ovi alergični, inače tapija.

Možda ne znam nisam doktor ali pretpostavljam da možda meni koji sam normala,zdrav, i ne pušim vutru radi smirivanja i nekih medicinskih razloga,djeluje tako kad se ulijenim i kad nisam duže vremena zapalio pa me onda od uzbuđenja ,jer znam da me čeka high ko prvi put ,udari i adrenalin .A možda ovima koji su na nerve lošiji djeluje suprotno pa ih smiruje .
Npr. ko sa ovim lijekovima za šizofreniju onda parkinsonovu bolest i šta ti ja znam još kakvih sve bolesti nema ljekove koje oni uzimaju smiruje ih ,a zdravome bi djelovali kontra .
Nije sad da ja mislim ako vutra nekoga smiruje da je on ispalio na živce i da je lud nego jednostavno kontam ima tu sigurno još nekih drugih faktora koji na to sve utiču,nije samo vutra .
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ima smisla, i nisam rekao da si ista izmislio.... samo meni se to ne desava... niti se sjecam da mi se desavalo sl. kad sam poceo pusiti... nikad nisam "izvrno" (što sam vidio svojim ocima kod drugih), nikad nekakve halucinacije ili sl. Meni licno vuva 99% sluzi za med. svrhe, dobro (90%) :).... tako da se meni fakat nije tako nesto desavalo nikad...
A sto se tice otkucaja srca to sto kazes, drugo je kad covjek trci i onda vise kiseonika trose njegova pluca, a drugo kad lezi. Kad lezis normala, nisi trcao itd itd.... i ako ti je toliko otkucaja (tj. puls) onda to ce ti svaki dr. reci da je aritmija....
Moze biti, posto ko sto kazes ne šiljiš stalno (količine, da tako kažem....) kad napraviš pauzu, i onda zapališ, naravno da svakog "odvali" joint ma ko on bio ....
Zato se i NEpreporucuje da se vuva pusi svaki cas....
 
21.04.2007
6
0
0
40
Hmmm... Mozda ti mislis da si pusio travku pobrljavku, a u stvari si lizao kartone sharene, ili si gutao neke tripove, pa onda razvlacio lajne krmache, ili si progutao 4 exera da te ne boli glava, ili... Ajde priznaj! Odmah! Stariji sam, znam ja, frka ti je.
Mozda si trebao da posetis forum http://forums.acid.org :)
 
16.05.2007
1
0
0
41
dragi moj somborac,
ono sto ti se desilo u potpunosti odgovara necemu sto se u medicini zove panicni napad. poznato je da je najcesci nezeljeni psihicki efekat posle pusenja upravo panicni napad koji, pored intenzivnog straha karakterisu i telesni simptomi poput lupanja srca, gusenja, podrhtavanje, talasi vrucine, bol u grudima, povracanje itd.
sigurno te interesuje sta sad? prvo i osnovno : bez brige. najverovatnije je samo rec o tome da si pusio jaku travu a nisi bas "redovan" konzument. i meni se isto desilo par puta, kada sam pocinjao (eh, u tem somboru) ali nikad posle toga se nije ponovilo. ako ti se, sa druge strane, takve stvari pocnu redovno dogadjati definitivno ti ne bih preporucio da pusis.
inace zavrsavam medicinu pa ako imas kakva pitanja slobodno ih postavi.
 
14.05.2007
4
0
0
36
nije u pitanju sta je lik "novi" nego sta je trava "polivena"
ja eto iman sricu da zivin na otoku sunca pa nam za dobro opustanje i zajebanciju ni potriba nikakve kemije,samo neka przzii :respect:
 
12.03.2007
20
0
0
33
Pretpostavljam da je poduvao previse vutre, i to dobre vutre.

Sama cinjenica da u prvih 15 minuta nije nista osecao, znaci da je u tih 15 minuta mogao da popusi 10 puta vise nego sto mu treba.

P.S. Sta je sa Technomanom, umro? :icon_lol:
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
henjueke je napisao(la):
nije u pitanju sta je lik "novi" nego sta je trava "polivena"
ja eto iman sricu da zivin na otoku sunca pa nam za dobro opustanje i zajebanciju ni potriba nikakve kemije,samo neka przzii :respect:

Nije bila trava s nicim polivena!!!dr_strangelove je u pravu.Najbolji opdgovor do sad.

I ne postoji nista s cim bi se trava mogla poprskati da izazove ovake efekte,koji nisu uopce efekti napusavanja nego nuspojava neiskustva ili još vjerovatnije naviknutosti na slabij treva.
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
Bezze_Sa je napisao(la):
Kod tebe to nesto drug naopako :), inace thc djeluje upravo kontra !!! Smiruje, smanjuje krvni pritisak, što kod tebe je kontra.... 140 oktucaja u minuti, to je aritmija (takve odkucaje ima beba koja je u 9mjesecu (to je za njih normala) dok kod odraslih je 70-80 otkucaja u min. normala, sve preko se tretira kao aritmija... Savjetovao bih ti da odes do doktora, jer tako variranje krvnog pritiska,.... moze te hercika opaliti....
Inače vuva djeluje kao umirujuce "sredstvo", smiruje, zato neki koriste za spavanje (jer snizava pritisak, i tad ti se bas spava, isti ucinak i apaurin (lijek) ima), bas tada su otkucaji manji....
Ovo sto ti opisujes, mogao bih prepisati ili speed-u, exstazy i cocain....
...inače aritmija ti je kad ti srce preskaće znaći nema tu-tu,tu-tu vuć tu,tu-tu,tu...a takvi otkucaji su tahikardija,a tahikardija se može smatrati kao aritmija što u biti nije točno...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Da, da, upravu si, to sam neki dan bas na jutarnjem programu cuo, mislim bilo price o tome, i odmah mi pade na pamet gore post koji sam posto.... jes' jes' tahikardija
Hvala na ispravci, (ne radi mene toliko, koliko da drugi ne mjesaju te dvije stvari) Cesto se spominje aritmija a u stvari se misli na tahikardiju
Pozz..
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
kolega se tolko nadimljavao (pretjerano) da su mu se sinopre u tikwi spo****le, sad izgleda kao avet, bio u psihijatriji i vjerovatno više nikad neće smjet zapalit jer će mu se ponovit šizofrenični napadaj :(((((
Umjerenost!
 
02.07.2007
30
2
0
34
Ja mislim da vas je samo mnogo dobro uradilo, ako vam je nesto ostalo a necete da popusite, posaljite meni, ja cu sa zadovoljstvom! :)
Meni se isto tako neki los trip desio.
Bio sam sa ortakom kod njega u stanu. Bili smo na terasi i hteli smo da pusimo dok ne popadamo sa nogu. Pusili mi tako, pusili, ne znam ni ja sam koliko smo popusili. Ali uglavnom smo se uradili kao budale! Opalilo nas koliko moze da nas opali!
I sve tako, dok u jednom trenutku ja ne pogledam sa terase, i vidim drvo! A to drvo mi u tom trenutku licilo na dzinovski hed! Ja gledam ne mogu da verujem, pitam njega dali vidi isto, i on se zadivio, ne moze da veruje sta vidi! Hteli smo da uzmemo kante da ga oberemo! Dok u jednom trenutku komsija ne ugasi svetlo, i dzinovski hed (obicno drvo) nestane!
Moj ortak se rastuzi sto ga vise nikad nece videti i pocne da place. I ja pocnem da placem zato sto se on rasplakao! I mi tako placemo, suze ronimo, jedno 15-tak minuta. Dok komsija ponovo nije upalio svetlo, mi se ponovo odusevili. Ne mogu da vam opisem koliko smo bili srecni. I tako smo se odvaljeni od samih sebe zagrlili i poceli da pevamo himnu koju smo za njega smislili, dok su nam suze radosnice tekle.
Haha, jaoooo boze... sramota me samoga sebe.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Ma da nikad ne polivaju travu inače u nas je toliko THC-a u njoj da nema potrebe da je polivaju .PCP je preskup ma da kako da ne . Daj ne prdite više molim vas ,vi kao znate ne poliva se trava .E djeco draga,da znate šta šiptari rade ne bi zapalili nikad ništa što sami niste uzgojili.

Koji jebeni panični napadi ja sam pušio malte ne najjače vutre nisam pušio jedino G-13 to od ovih preko 21% ,pa nikad nisam imao panične napade ,što se tiče malo srce da ubrza , to sam primjetio pogotovo ako nisam u formi ,ne u formi što se tiče pušenja nego ako se nebavim nikakvim fizičkim aktivnostima .Kad sam radio svaki dan mogao sam zapalit gram čistaka White Russiana i srce mi ne bi ubrzalo preko 90 ,da mjerio sam zna Dr.Strangelove kako se mjeri bez ikakve sprave samo sekundara na satu i ništa više ti ne treba,e da i moraš znati brojati do deset :),nikad i to je ono samo za vrijeme dizanja prvih 15 minuta poslije se vrati na normalu a ja i dalje lebdim lagano i kez mi od uva do uva ko u Hanke Paldum :) .Ako ne radim ništa i ono na svjež mozak zapalim ako nisam npr.mjesec ,dva ništa duvao srce mi ubrza još malo više ,alio nikad nikakvu paniku nisam osjetio niti ove neke pizdarije da su mi se događale,od dobrog dima.

Te šizofrenije i sl. pizdarije nisam nikad doživio u pravom smislu samo znam kad sam dimio nekad davno prije 9-10 godina sve što mi dođe pod ruku suvo i zeleno i one smradove razno lišće i hedove te kako vi zovete cvjetove , one suve ko barut nema u njima ništa osim što smrde na amonijak s metar udaljenosti. ko da se čopor pasa po njima popišao i na suncu ostavljeno da se još više usmrdi. Doživljavao sam svašta i imao raznih problema .Nisam probao hvala Bogu ništa osim tih smradova,lažne vutre,nikad nikakve tablete niti bilo kakvo drugo sredstvo koje se svstava u zabranjene droge.Alkohol da ,pivo, vino rjetko i to samo najbolje domaće,ništa ono od 1.5€ za litar ono je smeće isto kao i ove vutre industrijske ,koje ne mora biti i da su poljevane dovoljno je sranje što su ih skrivali u đubru i ko zna šta su sve prošle koliko voda su natapane radi težine i kakve su se gljivice razvile na tome to ne zna nijedan doktor ,ni Slavko Sakoman zvani narkoman, samo seru dokazano prisustvo THC-a da jedno 0.5 % koliko industrijska maksimalno sadrži a ostali otrovi koji se u njoj nalaze nitko i ne ispituje,nit išta o tome govori ,jednom davno u Globusu su spomenuli PCP da se prske ne uvijek ali ima slučajeva ,i onda su to svi shvatili kao zastrašivanje mladeži kao da ne bi pušili onda nikakvu travu.I od tada nikad ništa nisam vidio jedino u Wikipediji pročitaj pod PCP detaljno sve šta piše naići ćeš i na to da ga pojedini idioti znaju prskati po vutri.I ne moj mi sam o Dirty Deeds reći kako je PCP skup za prizvodnju ,mafiji nije ništa skupo pogotvo šiptarima kojima je droga jedno od oružja i već sam negdje bio napisao Šiptari truju Srbe radi Kosova Republjik i masu te vutre ide za Srbiju A otamo se preprodaje i za BiH i za Hrvatsku , a stigne njihovog smeća i do Švedske ako niste znali,znam ja iz pouzdanih izvora,od likova koji su bili u Švedskoj i vidjeli da ima uzet u mafijaša porjeklom od vamo ,prodaju teško *****,sjemenaru,suhu usmrđenu,a naivni Švedi misle to je ono nešto s Juga to je super,pa onda kad ih uhvati panika i sranje u glavi ko ovoga misle u jebote koja roba ovo je prava stvar a ono ko zna čim su se otrovali.

A pa da rekao sam svoje ovdje već ne moram opet .
Samo ovo ću još reći pun mi je ***** pojedinaca koji pričaju kao dobra je sva trava u nas ,niko to ne bi polivao ili prodavao nešto kao **** pod bubrege ,ma da eno tamo u onome drugom topicu djetetu od 13 godina neki punoljetni idiot prodao plastiku pod hašiš mali završio na intenzivnoj njezi,ma ništa za to koga jebe kad nije znao.Nema u nas loše robe sve je super , ne znam zašto postoje ovakvi forumi pa nema potrebe da se neko tu za neki ***** bori ,situacija je odlična ,nedao Bog ni talibanima ovako.Ima gore par postova prije opisano detaljno kako sam neki haš u njemačkoj kupio prije isto ima već pun ***** od toga ono povjerovao sam liku na riječ "dobar je Arapi mi neki prodali 100 grama da rješim,a ono ko zna čime su ga natopili sve kakvim otapalima,i imao je čudan miris skroz samo eto hajde kontaš ne bi mi ogre ne bi podvalili ,pa i ne bi ovaj lik od kog sam ja kupio u redu je skroz samo šta on zna koji ***** Bosanac jedan gore bauštela i ponešto ispod ruke provuče da dodatno zaradi koju Marku(tad su bile marke još u opticaju).Pa kad mi je srce počelo mlatit mislio sam da će iskočiti a i paranoja me neka složila žešća ,a sve do par dana prije toga imao sam hasha u Venlou(NL) u Rootsu(dok su bili na staroj lokaciji) uzeto u Coffee Shopu regularno ,marokanca najsklupljeg što su tad imali i pušio sam i ono normala malo srce na 90 otkucaja nikakve paranoje ni gluposti nekih da bih se uspaničio i poslije samo high ,a onda ovo od arapa ***** kad sam povukao tri dima rasturanje po glavi srcu.Znalo mi je ponekad kad ne radim i od dobre vutre srce uzlupat ali to je sve zato jer nisam bio u formi kao sad što sam ne radim ima pun ***** ništa fizički ako zaplivam s vremena na vrijeme na rijeci i na more kad se ode to je to ,ništa da sam svaki dan da radim ,ulijenio se kao medvjed i onda se udeblja čovjek malo jebiga kad zapališ i onda još prošetaš malo srce ubrza i na 120 ali to je normala ,recimo kao kad trčiš normalan ,čist.Mora ti srce malo ubrzat jebiga i lijekove neke kad uzmeš proradi ti adrenalin baš zato da ubrza srce i time i krvotok i da lijek prije djeluje.Pisao sam već o histaminu i adrenalinu kako se šiknu u, sad zaboravio sam u venu ili u mišić ovima koji su alergični na ubod pčele ili ose .Histamin sprječava pucanje staničnih membrana i oticanje a adrenalin je tu da ubrza proces. Isto tako THC ono kad povučeš prvih par dimova tjelo se iznenadi ono odkud ovoga sad ovoliko nije iz mozga ,a mozak takođe proizvode ove kanabinoide samo u manjim količinama,pa se tjelo iznenadi i uzbudi adrenalin proradi i srce malo ubrza i to je to ,kakve paranoje i gluposti ,panika stvarno seru neki ljudi matere mi idu mi na živce .Pametuju nema polivane robe ,aj onda super ako nema, odlično ,blago njima neka oni puše "skunk" ono kad naleti domaćica imalo bolje urađena. A ja ću pušit domaćicu kad bude a skunk kad ga ja proizvedem ili opet kad se zaletim u `dam. , a ono šiptarsko ili ko zna čije već ***** nikad više neću kao što i nisam ima već davno odavno.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Ograz je napisao(la):
kolega se tolko nadimljavao (pretjerano) da su mu se sinopre u tikwi spo****le, sad izgleda kao avet, bio u psihijatriji i vjerovatno više nikad neće smjet zapalit jer će mu se ponovit šizofrenični napadaj :(((((
Umjerenost!


Sinopre misliš možda sinapse ?

Spo****le ?

Šta god mislio baš me zanima čime ti se taj kolega nadimljavao mora da je bila neka "dobra" roba sigur nije poljevana zato sad izgleda kao avet .

Ja sam se nadimljavao neumjereno i najgorim smećima pa nisam pošizofernio ,on je najvjerojatnije labilna osoba od prije i tko zna šta sve uzrokuje šizofreniju onu pravu,a i u onome glupome filmu antipropagandnom od BBC-a su srali o šizofreniji kod pušača vutre i uvjek neki maloljetnici sa svim predispozicijama za šizofreniju .
Od pretjetranog dimljenja čak i kod najjačih vrsta hašiša sve što ti se može dogoditi je da ti se stvori tolerancija i više te ne puca nego čisto zapališ a ono ništa kao i da nisi .
Druga je stvar što tamo neki majmunčić što još uvijek miriše na majčino mlijeko i ne zna još uvijek ni ko je ni šta radi uzme pa se naduva kojekakvog sjena dok mu faca ne pozeleni i onda završi na psihijatriji .

To kad bi se šizofrenija razvijala od prekomjernog pušenja vutre ja sad ne bih bio u stanju gledati u ekran a kamoli nešto otipkati ovdje.

Pušio sam i dobro i loše u nenormalnim količinama ,od loše bude ti naravno loše i imao sam posljedica jebenih ali nikad ono šizofrenija mada dosta puta sam imao problema s kratkotrajnom memorijom za vrijeme dok sam duvao svašta,od dobre vutre već više puta mislim da sam napisao i opet ću ako treba ,nisam imao nikakvih jebenih posljedica osim toga da me jednostavno više ne puca ,a u stanju sam bio daradim šta je god potrebno da vozim da razgovaram i zato sam na kraju i prestao pušit čak i dobre robe kad imam zapalim maksimalno 2-3 skroz lagana ono 0.25 imanje grama na dan i to ujutro kad ustanem prije bilo čega drugog ,samo se umijem ,a navečer još dva ili maksimalno 3 takva ,znači popušim 1 gram na dan i lijepo lelujam, cjeli dan sam ono fino razblažen u glavi ,ako poželim ono da se baš razvalim pravo onda ga dodam čistaka gram ,ali ništa nema do pauze od bar 3-4 dana i onda te bolje odvali onaj 0.25 nego gram.Naravno umjerenost jest pravilo samo znam 100% da mu ta šizofenija nije od neumjerenosti nego ili možda do njega samog ,a prije bih se kladio da je popušio neki zajeb teški natopljen ko zna čime .