Pomozite novajliji.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25.10.2011
16
0
0
33
Ozbiljno se resavam da napravim svoj prvi grow box i trebaju mi saveti oko svega. Da pocnem od pocetka. Planiram da do proleca odgajim jednu biljku iza radnog stola i da od nje izvadim seme, a onda zdravlje od boga na prolece krenem sa ozbiljnom proizvodnjom. Treba mi savet oko sijalica i rashladnih uredjaja, posto ce to biti u sobi koja se greje, sijalice bi trebale da ne emituje mnogo toplote, a i prostor nije veliki (mozda30x30). I zanimaju me svi psihoaktivni kaktusi. Moja komsinica samo kaktuse drzi (starija zena) pa bih mogao da otpocnem i ja gajenje a da me niko ne provali.

Nadam se da nisam dosadan.
 
29.10.2011
19
1
0
41
Ovo je forum namjenjen za prijatelje i moderatore foruma. Za sve probleme vezane za forum i korisnike foruma. :violent018:
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
za pocetak potrazi sta te interesira..."treba ti savet oko sijalica",onda potrazis pod temu "sijalica" i informiras se,pa ako di zapne pitas.
bojim se da se ova stranica sa razlogom zove vutra.org tako da sto se tice kaktusa morat ces negdje drugdje potrazit.
 
25.10.2011
16
0
0
33
Ljudi ja sam nov u ovome. Rado bih potrazio temu sijalica kad bih mogao da se snadjem. Do sada sam samo umeo da se uradim i nista vise, ali sam se opekao i resio da nista osim domaceg ne koristim. Seme bi trebao da mi nabavi drug preko koga kupujem vutru, ali mi je to jako ne sigurno. Kazite mi samo koje sijalice da kupim i koliko da budu jake. prostor je trouglastog oblika. Nema ni onih 30x30. Pomoc i oko semena bi mi dobrodosla.
 
25.10.2011
16
0
0
33
Hvala brate ali kada bih uzeo ove stedne ili kako se vec zovu (za ove druge nisam nikada cuo) kliko i koja snaga bi mi trebala za prostor od 30x15. Kazi mi ako su neke bolje od stedljivih, samo sam ih uzeo kao primer
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
ma neznam kaj ti znace te dimenzije 30x15 ...gledas duzinu,sirinu i visinu da bi mogao dobit broj lumena koji bi ti trebao za toliki prostor.nece te nista kostat ako se samo malo educiras i pokusas shvatit sta je najbolje za tebe a hvala bogu na pravom si mjestu...znaci primi se citanja,sve je na forumu lijepo pregledno i uredno pise,ustedi i meni i sebi vrijeme,sretno sa growom ako uopce krenes!
 
25.10.2011
16
0
0
33
Pa udubio sam se u citanja ali ima mnogo nejasnih stvari. Tek sada vidim koliki je ovo posao, ali tek sada sam resen da idem do kraja. Bice ovo duga noc. Hvala na svemu.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako mislis na povrsinu 30x15 to je prilicno malo, pitanje da li mozes jednu sasksiju uguratu, a bitna je i visina, nista ne rece o tome, za koliko toliko uspesan grow trebao bi bar 3~4 cfl (stedne), eventualno 2 od 65w, ali kako to ugurati na taj prostor??? probaj osmisliti nesto bar malo vece, pogledaj dnevnike vezane za pc-grow
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....fanta malo si zabrijao.......primi se citanja pod foruma UNUTARNJE UZGAJANJE i OPREMA ZA UNUTARNJE UZGAJANJE.......nije to sve napisano da bi svaki padobranac koji dode na forum ponovo i ponovo postavljao fucking pocetnicka pitanja koja su jako lijepo i jasno napisana.....

....neces skuzit sve u 2 sata i biljku uzgojit u 7 dana......

......najveca osobina svakog growera je strpljenje......
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
gore u desnom čošku imaš pretrazivanje, stisni na detaljno pretrazivanje i ukucaj u ono polje "zarulje", pa desno u padajucem meniju odaberi titles only.... vidit ces kako je trazilica super stvar.... pa onda ukucaj ventilatori, pa zemlja, ma sve imas, a prvo bi trebo procitat pozorno sve dnevnike koji imaju slicne dimenzije tvojim planiranim.....

kako sam vec reko:

čitati čitati i samo čitati, i onda sve isponova, i tako bar 5 puta.... onda ces se smijat sam sebi sto si postavio ovo pitanje.....

samo strpljenja i volje.... ja čitam dnevnike i sve drugo vec 2 godine pa jos nisam sadio.... al znam svu teoriju..... za diplomu... hehehe
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Sta se tice kaktusa i ostalih prirodnih stvari...gore pri vrhu strane izmedu pravilnika i novih postova imas naslov "THE MAJKA".klikni na to pa da vidis cuda...
A search ti cak ni netreba.samo kad udes u forum otvaraj teme i citaj sta te zanima.siguran sam da bi u jednom danu naucio osnove i znao si sklepat box,rasvjetu,ventilaciju...jer takve osnovne stvari stvarno nije tesko naci na ovom mjestu.
 
25.10.2011
16
0
0
33
Narode skontao sam neke stvari. Prostor mi je 40cm duzine 20cm sirine i oko 70sm visine. Evo kako sam sve osmislio: sijalicu Envirolite 125W, umen:eek:ko 11.000.(prepisao sam sa sajta)za ventilaciju imam dva slabija kulera (zbog buke) nadam se da je dovoljno. Nemojte mi se smejati ako sam nesto lupio.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
ako pod dva slabija coolera mislis na 2x80mm PC ventove, onda ces to morat malo pojacat, 2 za izlaz zraka gore kod lampi, 1 ili 2 dolje za ulaz zraka i eventualno 1 za puhanje unutar boxa a.k.a. mješanje zraka.... nisu ti oni neka buka.... a envirolite... ja bi radje na tu povrsinu 6xcfl od nekih 20-30w....

al nemoras... ventovi su ti bitniji
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
4 komada..

eh sad možeš ovako.. kupiš 4 komada 6500 pa s tim vegetiraš,
i onda kasnije kupiš 4 komada 2700 i imaš za cvat.. to ti je sveukupno 8 lampi po cca 40-ak kuna.. oko 320kn... (naravno mijenjaš lampe kod fotoperioda, ne svjetli ih nikad 8 komada) - hebiga, kad moram sve crtat...
ili možeš staviti 2 plave i 2 crvene (pričam o spektrima) nemoj kupovati plave ili crvene lampe.. kasnije vidiš kako se to sve ponaša,... makar to već sve imaš napisano na forumu i neznam što mi je da odgovaram na ovakva pitanja, ali ajde..
Što više lumena to je bolje biljci... ili radije tih 320kn uložiš u hps i u ostale stvari koje ti trebaju uz to i povečaš boks i radiš grow kako spada.. ovo je natezanje što mi ovdje raspravljamo.. koliko mi treba ovoga, koliko onoga.. to vidi sam!

trebaju ti 2 ventilatora za odvod zraka, za dovod nemoraš imati ništa ako su ti ovi na odvodu dosta jaki, a dosta jaki će ti bit pošto imaš manji boks.. ili za svaki slučaj staviš 2x 120mm na adapter sa potenciometrom, i onda si miran za stalno..
a to što ti kažem da ti za dovod netreba ništa, ne znači da nemoraš izbušit rupu za dovod.. daj malo prolistaj forum stvarno,..

da se mene pita, a ne pita me se, ja bih to za puno manje para složio sa nekim poštenim HPS kompletom.. nemoj zaboravit da ti trebaju grla, tajmer, termostat i još razne stvari.. nije sve u elektrici!

a hps izgleda ovako: pošto nisi nikad čuo za to, a kažeš da si pročitao forum :eek:hno:

1620_kit_komplet_4.gif



NAPOMENA: HPS komplet, 1 lampa 100x bolje i isplativije nego 4 i više CFL-a... biraj
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.