ponovo obicna-hibrid

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
05.11.2007
12
0
0
36
Evo posto mi je admin lepo obrisao prethodnu temu ovaj put cu uprostiti pitanje:
Hibrid je jedna sorta ukrstena sa drugom razlicitom sortom kako bi se poboljsao kvalitet ili dobila neka zeljena osobina...zar ne?
Ali sta je onda kada neko kaze "obicna" vutra? Posto svo seme koje sam gledao po seed bankovima itd pise neko ime lupam zzz ((z1 x z2)sto valjda znaci da je dobijena ukrstanjem z1 i z2??)...
Za admina:ako ces opet brisati posalji mi odgovor preko pp...
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
To tvoj diler kaže.Obicna njemu znaci neka loše uzgojena a to je najvjerovatnije neka domacica ali može biti i bilo što ali je loše uzgojena..Pod hibrid i skunk prodaje dobru travu bez sjemenki.Moguce je da pod skunk stvarno prodaje neki skunk.

Necete valjda opet pocet postavljati pitanja tipa:što je to skunk?
 
05.11.2007
12
0
0
36
DirtyDeeds je napisao(la):
To tvoj diler kaže.Obicna njemu znaci neka loše uzgojena a to je najvjerovatnije neka domacica ali može biti i bilo što ali je loše uzgojena..Pod hibrid i skunk prodaje dobru travu bez sjemenki.Moguce je da pod skunk stvarno prodaje neki skunk.

Necete valjda opet pocet postavljati pitanja tipa:što je to skunk?
Naravno da takvih pitanja nece biti...Citam forum vec nekih 6 meseci pa i dalje mi stoji ta nedoumica...
Hvala na odgovoru...
Znaci li to da "obicna" vutra ne postoji (sve danasnje sorte su hibridi) vec je to za ove neznalice kod nas (zaista je zacudjujuce koliko ljudi koji vec dugo duvaju malo znaju o vutri)?
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ovo da nepostoje sorte koje nisu hibridi nije istina(ako ne racunas na ukrstanja koja su se odvijala u prirodi),imaš izvornih 100% cistih indica ili sativa koje su ostale onakve kakve su nadjene u prirodi.


Kod nas cim netko uzgoji dobro,može biti i domacica odmah je to skunk,eto malo šarenije kod teba pa može biti i hibrid(ajd baš pitaj dilera koji prodaje,nema šanse da ce znati) ako se malo bijeli od kristala onda je ww....
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Kod nas, sada...
Leri ti prodaju pod pojmom vutra - domacicu iliti ga shiptarku kako se to kod nas zove losije kvalitete - malo kifova, brdo sjemenki i pilje.
hibrid - nije to nikakav hibrid, nego obicna shiptarka uzgojena kako treba, pa ima malo sjemenki i dobre je kvalitete - iako ti to zna bit smece
skunk - to kad se pojavi je prava sativa, ali to je vrlo rijetko
 
05.11.2007
12
0
0
36
Pa da to je fora na nasim prostorima... Diler kupuje od nekog lika ili sam nekako uzgoji tako da ni sam diler nezna sta prodaje pa u zavistnosti od kvaliteta lupi neki od ta tri imena kako bi uzeo sto vise para... A smokeri su jos manje obrazovani od dilera pa tek oni nemaju pojma sta puse... I to je po meni jedan od glavnih razloga za to sto se marihuana nece u skorije vreme legalizovati kod nas... Pa kad ljudi koji puse marihuanu neznaju skoro nista kako mislite da se bore za legalizaciju (pola njih misli kako ce propasti za godinu dana ako nastave da puse itd.)...
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Laidback je napisao(la):
Kod nas, sada...
Leri ti prodaju pod pojmom vutra - domacicu iliti ga shiptarku kako se to kod nas zove losije kvalitete - malo kifova, brdo sjemenki i pilje.
hibrid - nije to nikakav hibrid, nego obicna shiptarka uzgojena kako treba, pa ima malo sjemenki i dobre je kvalitete - iako ti to zna bit smece
skunk - to kad se pojavi je prava sativa, ali to je vrlo rijetko

ovo prvo su muske biljke sto dobivate.
ovo sto kazes nije hibrid nego shiptarka-kakva shiptarka jesi lud?
moze bit hermij ak ima malo sjemenki a solidan dim za zapalit.

a tvoje tumachenje skunka je pogresno (procitaj si prvo) pa onda nekom objasnjavaj!kaze to je dora sativa lol.
skunk je 50% indica 50% sativa .nemoj siriti krive informacije.

DirtyDeeds je napisao(la):
ako se malo bijeli od kristala onda je ww....

@deeds zasto bi to morao biti ww ako se bijeli od kristala ??? obicna domacica uzgojena pravilno pod hps ce biti takodjer bijela od kristala!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ajde još malo lupajte pa da se brišu ove gadarije

poslije 6 mjeseci čitanja nisi povezao materiju
teško da ti mi možemo pomoći
tema ti nije obrisana već je u graveyard
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
@delboy ne misliš valjda da ne znam što je ww!? Napiso sam da kod nas(cijeli balkan) kad se bilo koja trava malo bijeli odma je to ww(ljudi ne kuže da je sasvim normalno da se kristalici vide pa odma misle da je to neka luda sorta),ko što zovu skunkom sve što je o.k uzgojeno.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
delboy je napisao(la):
ovo prvo su muske biljke sto dobivate.
ovo sto kazes nije hibrid nego shiptarka-kakva shiptarka jesi lud?
moze bit hermij ak ima malo sjemenki a solidan dim za zapalit.

a tvoje tumachenje skunka je pogresno (procitaj si prvo) pa onda nekom objasnjavaj!kaze to je dora sativa lol.
skunk je 50% indica 50% sativa .nemoj siriti krive informacije.

Joj, kako mi je vise muka od ovih pametnjakovica, kvazi internet growera po forumu koji prodaju poluinformacije.
Stvarno mi se ne da tebi objasnjavat na sta se odosi moj post, jer je sve to prozvakano milion puta na forumu.
Nije svaki skunk 50/50, tele jedno :)
Mislim da ipak ja koji pusim vu o kojoj pricam znam vise o toj vu, nego ti preko interneta...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.