Popularnost - dobre vijesti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja ne znam sto da kazem nego sam se bas obradovao pa da obradujem i vas. Nemojte se prepast to je moj mis :)



stats3.jpg




Kao sto vidite prema ovoj slici "unique visitors" (posjetioci sa razlicitih IP adresa) u cjelom oktobru mjesecu je bilo samo 124, dok u Novembru za samo 4 dana (danas je 4 novembar) je bilo 88!!!

Odlicno! Mozda je neko od vas reklamirao negdje u zadnjih 3-4 dana ali u svakom slucaju super pocetak mjeseca.

++
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Neèu previše da te hvalim ali stvarno radiš.Samo mi reci kolko vremena provedeš tupkajuèi u testaturu.
I Avri svaka èast-momci samo da ne pregorite.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ja sam drugari reklamirao na krstarici koliko mogu posto me kick-uju uvek.A poslao sam mail na jedno 150 adresa i imam jos jedno 200-ak na koje treba da posaljem.Ako bi svi uspeli da privucemo bar po 20 ljudi a oni jos po 20 itd. to je vec dobra brojka.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Nema sto prava smo pocetnicka organizacija. Moj bot jos nije proradio (najvjerovatnije posto ja nemam root privilegije na mome hostu). Nadam se da cu uskoro imati love da rentam svoj server. Ako je neko zainteresovan za server rentanje i podjelu love za placanje javite mi se.

Ja vec imam jednog druga spremnog i trebaju nam jos dvojica ili trojica provjerenih ljudi koji bih zeljeli da djele server.
Vise informacija. Klikni ovdje za cijene i mogucnosti servera.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ta lova je jedino korisna i profitabilna za one koji imaju mnostvo sajtova. Ako osoba ima manje od deset sajtova na internetu ili ne zeli nikakav prostor na netu onda mu server nije potreban.

Oko 50 dolara mjesecno. Valjda je to nekih 40 eura.
Posto ja vec imam oko 10 sajtova i planiram da ih uduplam do slijedece godine meni je ovaj server sudjen. Samo sto nemam dovoljno da sam placam.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Jebem li ga ja nemam nijedan sajt sem onog amaterskog dela ali to mu dodje recimo nas nekoliko po desetak evra.Ako nas bude 8 to je po 5 evra.Nije strasno jedino kako organizovati sve to?
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Organizacija nije problem posto i ovaj forum moze da bude formulisan i u nivou placanja za "specijalnu clanarinu." Medjutim ja ne zelim da iskoriscavam nekog i da ubacujem svoje sajtove dok moji vutrasi placaju :)

Kao sto rekoh za 40 eura mjesecno mozemo staviti 100 sajtova na netu i stosta jos. To dodje nekih 0.4 eura za svaki sajt :)

Naravno za one koji imaju dosta sajtova ovo je super. Zato i postoji milion hostova. Isplati se!
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Aj ti sad meni lepo objasni sta je to. Nesto kao linux shell?
Meni se samo ne svidja sto pise OS: Red Hat Linux. Ja sam za dobri stari Windows NT...

P.S. Tacno bi mogli da podelimo to pa da manje placamo. A ja jos nemam izvor prihoda, mada bi se skupilo, ali ne zelim da bude tako... nesigurno...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Cekaj jel to nama treba ili ne treba?Ako nam treba skupimo pare i to je to.Pa to je pola boksa boljih pljuga.Stvarno nije mnogo.A ako nam jos nije neophodno onda ne mora.Ti bolje znas.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
SLO-Era je napisao(la):
Neèu previše da te hvalim ali stvarno radiš.Samo mi reci kolko vremena provedeš tupkajuèi u testaturu.
I Avri svaka èast-momci samo da ne pregorite.

Ja provodim 6-8 sati online, a oko 17-18 sati za racunarom dnevno (kada ne idem u skolu-vikendom). Neki mogu da kazu da to ne valja, ali kada su i moji roditelji digli ruke od toga, onda i Vi cutite.

Pa ono... ja sam prijavio na razne pretrazivace, itd...




P.S. Atomik, kakvog bota si spominjao?
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ne treba nama server. Ja sam vise govorio o internet webmasterima i onima kojima je potreban ogroman prostor na netu i velika bandwidth. Bandwidth je kolicina informacije koja prodje u izvjesnom vremenu.


vutra.jpg


Kao sto vidite ja sam ogranicen na 1.46 gigabajtsa mjesecno. Dok na serveru imacu 500 gigabajtsa ako budem sam odlucio da uzmem ovaj plan, a da ne govorimo o kolicini mjesta na hard drivu za slike i muziku da bude skidana preko neta.

Kobaja je napisao(la):
Aj ti sad meni lepo objasni sta je to. Nesto kao linux shell?
Meni se samo ne svidja sto pise OS: Red Hat Linux. Ja sam za dobri stari Windows NT...


Ovaj server je isto sto i kompjuter samo sto je dezajniran ne za licnu upotrebu nego za sajtove i internet zezancije. Takodje ima bezprekornu internet konekciju. Za sve one koju su zainteresovani gdje se server nalazi kliknite na ovaj link:
http://order.1and1.com/xml/deref?link=/flash/datacenter/main.html

Windows je skuplji a nije bas kvalitetan za te pare i ne omogucava Control Panel sredstva kao Red Hat linux mada u zadnje vrijeme prave neke Cpanele za windows 2003.
 
M

mg_peace

Guest
Ja trenutno hostam jedan sajt na http://www.mr-hosting.net (Prijedor) dosta toga nude a nisu skupi (20 G - transfer mjeseæno) za 35 eura godišnje, za par eura više http://www.dunex.org (Srbija) nudi (100 G - transfer mjeseæno) u standard paketu... Kod njih imam 3 sajta, doduše nikad ni na jednom nisam iskoristio ni 3 gigabajta..


Eto ako kome treba... Nikad se nezna... ~)