Posadi - ostavi - poberi (POP)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
Dakle, kako je rizicno outdoor grow odraditi kako treba, a s time se ne zelim zamarati posto su mi uvijeti za to nikakvi (citaj, nemozes naci dobar [donekle "siguran"] site u krugu od 100 km2), razmisljao sam da sezonu ipak ne propustim, pa da napravim upravo ono sto u naslovu pise - posadim, zaboravim na biljoze i vratim se na site u jesen.

Rizik opet postoji, ali me zanima sto misle kolege o tome. Konkretno, da li bi uopce mogao sta ocekivati od takvog uzgoja?
 
13.01.2014
29
29
8
Pod uslovom da imas feminizirano sjeme mozda bi i mogao. Ovako ti je bar jedan muzijak dovoljan da napravi sjemenjare od svih ostalih.
Ja trenutno vodim outdoor i mogu ti reci da nije nimalo lako.Puzevi,nevrijeme,divlje zivotinje...O svemu se mora voditi racuna tako da ja mislim da su bas male sanse za to.
 

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
Bum si jos razmislio prije nego bu prekasno...

Ak i nebu nis, hebes ga... Vec 10-tu godinu propustam... Jedna vise-manje....Tak svejedno.... LoL...
 

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
nema mozda se odlucim,znas sta treba.motikica malo vode i friske dobre zemlje,deset petnaest proklijanih domacica.usput nest i protiv stetocina,guerila style.
odes za mjesec dana im dati malo prihrane, jos jednom sredinom 8-og skinut muske kako stipe kaze i 1.10.berba od toga sta bude..kreci odmah:D
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
I ja sam počeo out s namjerom da što rijeđe idem na sajt. Prije 20+ dana su presađene i jednom sam poslije toga išao da ih obiđem. Nisam kopao neke velike rupe, tek toliko par litara da mogu staviti par šaka zemlje i da stane biljka sa zemljom od 0,5l. Mislio sam opet otići za 10 - 15 dana da ih topiram i nahranim. Poslije toga nemam namjeru dolaziti dok ne budem selektirao mudonje. Osim ako ne bude suša pa ih budem morao zaliti. 20 - 30 dana poslije toga ću ih nahraniti cvijetom, i to je to. Poslije samo doći pobrati. Znači dao sam im minimum da bi se mogao nečemu nadati. Ostalo mi je još 5 biljaka i biću presretan ako mi uspije i samo jedana ženkica. Mislim da ti nije ništa teže naći sajt nego što je meni bilo. Bilo je i drugih mjesta sa boljom zemljom i osunčanijih, ali sigurnost prije svega. I opet teško da neko blizu ne prođe i tu u 5 - 6 mjeseci. Rizik naravno da postoji, ali nije ništa veći ako odeš par puta posjetiti biljke nego da to uopšte ne uradiš. Samo hrabro, stavi menke na klijanje i potrudi se da nađeš sajt koliko toliko siguran (sigurno ga ima samo trebaš biti uporan). I već sam negdje rekao da out i paranoja ne idu zajedno, moraš biti hladne glave. Koliko je bitna fizička i materijalna priprema potrebna je i dupla psihička priprema. Veći ti je rizik ako si nekome rekao za sajt i šta radiš nego da 10 puta odeš posjetiti ga. Budi pametan, minimalno se potrudi i bićeš nešto i nagrađen.:joint:
 
16.06.2015
10
8
3
27
Dakle, kako je rizicno outdoor grow odraditi kako treba, a s time se ne zelim zamarati posto su mi uvijeti za to nikakvi (citaj, nemozes naci dobar [donekle "siguran"] site u krugu od 100 km2), razmisljao sam da sezonu ipak ne propustim, pa da napravim upravo ono sto u naslovu pise - posadim, zaboravim na biljoze i vratim se na site u jesen.

Rizik opet postoji, ali me zanima sto misle kolege o tome. Konkretno, da li bi uopce mogao sta ocekivati od takvog uzgoja?


ja sam ti prosle godine napravio.. bio sam sve zajedno na pocetku par puta zalit i to imo sam ih 7 komada od 12 kolko je sjemenki bilo. znaci sve zensek narucene..i ostavio sam ih i doso po to na berbu i bilo je jako lose znaci bilo je i pljesni vjerojatno zbog kiša prosle godine i od tih 7 biljaka sam dobio oko 80g.. a nadao sam se najmanje duplo..
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Prošle godine na taj način sam ugledao pljesnjive biljke kad sam došao po njih ... ova godina je za sada drugačija.Prži li ga prži,što znači....ako sajt nije 'vlažan' sam od sebe,osušit će se :)
Nije to baš tako.Može,ali u većini slučajeva ne bude dobro.
Koliko ti njima,toliko one tebi i to je to :D
 
16.06.2015
10
8
3
27
istina kolko ja njima tolko one meni.. inace to mi je bio prvi grow pa sam mislio da ce to bit sasvim oke kad je stalno bila kisa i nisam bas trebo zaljevat al ispalo je s******
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: SikSTi

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
ja sam ti prosle godine napravio.. bio sam sve zajedno na pocetku par puta zalit i to imo sam ih 7 komada od 12 kolko je sjemenki bilo. znaci sve zensek narucene..i ostavio sam ih i doso po to na berbu i bilo je jako lose znaci bilo je i pljesni vjerojatno zbog kiša prosle godine i od tih 7 biljaka sam dobio oko 80g.. a nadao sam se najmanje duplo..
Ma nis od toga... Ocajnicki pokusaj (s moje strane mislim)... :p
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
u idealnim vremenskim uslovima mozda bi nesto i bilo.ako ne mozes 5 puta u 5 mjeseci otici na sajt onda se ne nadaj nicemu,ali ko zna,,dosta zavisi od sorte,zemlje itd,,probaj pa sta bude
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
pozdrav..planiram ovu "PoP" metodu - posadi, ostavi, poberi metodu isprobat, imam par automatika..i možda koju regular ubacit na sajt outdoor..pa me brine zaljevanje ako neću često dolazit - mislio sam hidrogel ali nemože se nigdje kupit u trgovini zg? ili se mora baš naručivati na adresu?? a ono što bi također pitao: karton!? može li se komad dva kartona zakopat nekako u zemlju uz korjen da bude (naravno da ne smeta korjenu, nego da bude u zemlji i da glumi hidrogel?) jer karton skuplja vlagu..pa da ne zaljevam stalno.. ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bigsmille

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ja sam posadio tako 50(jonny appelweed) i posjetio ih nakon mjesec dana skroz slabo rastu citav grow ce ti zavisi od toga koliko cesto padne kisa a jedna susa ih moze ubiti sve(kao moje)