Posadi - ostavi - poberi (POP)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BA-KA-LU-LA

Aktivan Član
03.03.2017
77
527
83
Da bila je i meni odlicno odradi posa, a marka je slovenska i koristim je zadnje 4 godine.

i mene zanima ta folija da je kupim sebi? LINK!!!

Trenutno sam na brodu pa ti posaljem za par dana kad dodjem doma

Kakav malc folijom o cemu pricas?
I kakva je to folija uopste sto propusta kisu,a drzi vlagu?
Hidrogel se dozira po uputstvu proizvodjaca,a ne 20gr na dno rupe.To ako ga stavis vise ne znaci da neces morati zalivati ili da ces imati bolji prinos.Treba se prvo edukovati,a ne odmah na forum i pisati gluposti

ja sam napisao kako ja radim i pokazalo mi se odlicno
 
Poslednja izmena od urednika:

WeedWizard

true rastaman
29.07.2011
149
900
93
Stvarno prvi put cujem za tu foliju zbog toga se i cudim.Znam da malc rade ljudi sa senom i suvom travom.Isto tako prvi put cujem da neko stavlja 20gr hidrogela na dno rupe
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
a to je kucna izrada? ja inace stavim osusene livadske trave i stvarno radi dobro posao ali ako je to tvoje bolje volio bi znati kako izgleda
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Da,ali podrazumjeva se da nema smisla isterati maloljetnika van !
Nekakva vegetacija prije "ostavi ,poberi" se podrazumjeva.Znaci mora biti u boxu prije nego ode u serengeti ...bar 3 tjedna ;)onda se moze "nesta" ocekivati....i nece se desiti ovo gore :)
 
Poslednja izmena:

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ja ove godine imam baš test testova, pošto me nema doma do jeseni, i mlade klonove, i isiklijale sjemenke a i obrane koje uskoro skidam planiram pobacat van....žešći đangl, više vlage i veča vegetacija uokolo, no ipak sa nekih 8 sati sunca...
kad razmislim da neće dobiti nikakvu brigu, za očekivati mi je da će revegane iz indora najbolje proći, jer su u korjenu od početka daleko jače...
na jednom sajtu idem s klonovima i revegama a na drugom sa isklijalima, jer sjemenke su regularke iz lanjskih dimova i poklona...
pošto sam našao teren koji je dosta širok a užasan za prići, sve ću regularke iz sjemena malo raširiti, da nisu baš jedna blizu druge, imam i opcija da ih dijeli 20ak metara i poviše trnje i drveće, grmlje neprohodno...
ako od 7 sjmenki i bude mužjaka, da baš nisu sa ženama u krevetu...
strana je istočna, tako mora biti no na dobroj su padini, i vjetar je uvjek zapadnjak, takva je kotlina...ako ih dobro posložim u formaciju neće baš previše sexa bit, nadam se...
sjemenke su uglavnom iz hedova đike koja nema sjemena, nego recimo nađem jednu, dve sjemenke na 50 grama...
neki klonovi su se primili, a neki još vuku, ali svi dobro izgledaju, danas sam ih sve prebacio skupa sa isklijalim mladicama u mamin plastenik..
dan mi sad traje skoro 14 sati, u plasteniku jako toplo i vlaga velika...
sve u svemu, kad dođem doma u jesen, mogu očekivati dosta pljesni, ipak mi je sigurnije to nego na suo da ih ostavim...ako me jesenki out posluži do prve berbe indora bit će sooper...
klonove i revege rokam na južnu, kilometar zračne linije, druga klisura sasvim...

ima neko info kakav o zemlji koja je napadnuta medvjeđim luom, baš skoro livada cijela mala, međ njih idu klončići, :), već sad fino miriši jako, i takođe, užasno nepristupačno....
 

BA-KA-LU-LA

Aktivan Član
03.03.2017
77
527
83
Ekipa ovako izgleda ta folija:banana_rasta:

20170407_103350_001_01.jpg
Znamo koliko :sun2: je dobro za nase:spliff:isto toliko :vozdra: ako nema dovoljno:drull:. Ostatak je na mjcici prirodi da bar jednom u 7 i 8 misecu podari kap:drull:, da ima bar ono malo svijezine ,ono osnovno za razvoj :let:
drage nan:spliff:i i rezultat ce biti:gled: , mala ali paprena :vutra:
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ovo se popularno kod seljaka zove "paučina" , bjele je boje i prvenstveno služi da se tek posađeno bilje(uglavnom kupusnjače i salate) zaštite od mraza i krupe..znam da npr., salata mlada tek posađena,prekrije se paučinom koja se miče samo par puta tjekom uzgoja radi poljevanja i prehrane) ,zatim se vraća i ostavlja se do desetak dana prije berbe(o salati pričam)i da, uvjek je vlažna zemlja što je razumljivo budući da se najviše koristi zimi i jeseni, sigurno može poslužiti svrsi posebno ako prvo stavimo nekakvu mlač ili slamu pa onda prekrijemo s "paučinom". Definitivno neće isušiti zemlju i ako je mjesec dana suša.
 
Poslednja izmena od urednika:

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Planiram da izriljam postojece mesto i nabacam oko 2 kg 16/16/16 vestackog i sto vise stajnjaka,bar 1 ranac/dva za sledecu godinu. Imam femi seme koje sam namenski napravio i koje planiram da bacim u tih 5kvadrata,šaku/dve pa nek se izbore najsrecnije i najbolje. To mi je oduvek bila zelja. Posle sve zavisi od kise. Ako uspeju te divljakuše,necete me videti par godina :D :D

Nisam ispostovao plan! Od riljanja sajta nista,sem sto sam bacio sacicu semena u aprilu mesecu . Od nekih 70komada semenki,izgleda da se izborilo par biljka na moju zalost. Nadam se da cu sledeci put biti malo azurniji. Ali sam zadovoljan kako "cure" samostalno napreduju. (verujem da ce biti zenke,seme je testirano,ali nije iskljuceno da ce biti hermici)
Vegetacija je manji problem,sad ih ceka onaj tezi deo sa susnim periodom,gusenicama i trulezom.

WP_20170601_18_26_09_Pro.jpg


WP_20170613_18_55_12_Pro.jpg
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
kod mene situacija katastofalna.
Pojeo sam muda sam sebi sto ne poneh tel da slikam,ali u sustini biljke su izrasle na 2,20m,zenke su, ali metar od zemlje gola trska kao i grane. Ostali su samo zeleni vrhovi. Rastinje oko njih takodje suvo i poleglo.
Totalno sam se razocarao i smorio. Povrh svega,primetio sam da je prisutan i spider mites. Liske zute,svetlo zelene,srozane a i nema ih puno. Pakleno vreme se produzava i tesko da ce imati sta.
Ali s'0bzirom da je korov u pitanju,i dalje postoji nada da ipak mozda "pregrme" do kraja.
Mozda budem otisao ponovo u obilazak,a mozda odem pred berbu. Racunam do 30g po biljozi. Sve preko je cudo prirode !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica