Posadi - ostavi - poberi (POP)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.06.2020
31
145
33
Kako tako slabo naraslo od aprila? Je l to u sumetini nekoj? Sto se tice oprasivanja, razmisli jos jedared sta pitas...
Je u sumi je nije bas mala sta se tice visine ima oko 2m jedna druge oko 1m i po samo sta je gola stabljika do (topa) vrha, i metoda je posadi ostavi i poberi i sta nades budes zahvalan sto nis mora se brinuti . A za oprasivanje bila je jedna muska i oprasilo mi je zenku ta zenka ima sjemenja po sebi i cvitova, pa me zanima moze li oprasit i druge dvije biljke ili da je maknem, jel tesko odg normalno. Ako neznam odg i pitam nije sramota.
A Ne dobijem odg razmisli sta pitas hahaha kakav je to odg ako ne zelis pomoci ne komentiraj.
 

vamzemaljac

Aktivan Član
10.06.2020
105
342
63
33
@Green Sancho ova tvoja vise nije zenka nego je trandjolina postala ::sex:: musku cjepaj i sve koje imaju menke na sebi ili a ako nemas sta za pusti tranjdolinu pa vadi menke i dimi na kraju, vjerujem da ti je zakri i da ce ti i to dobro doci:rasta: .. al po mom ja bi je cepnuo, polomio, slomio i na kraju bi ju izgazio ko kupus ( al je moras premjestiti bar 2 km dalje ak imas kako ak ne cepaj da spasis ostatak kuja ) ..
 
  • Haha
Reactions: Green Sancho

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Iskren da budem,zabrinuo sam se nakon sto je Sancho pokazao negove biljane,pa sam skoknuo do mesta da osmotrim situaciju. Rizik je bio ogroman ali zadovoljstvo je preovladalo.
Biljkaizgleda super. MAlo su otanjili vrhovi,strečnuli se verovatno u nedostatku svetlosti pa me brine da nece podneti tezinu cveta,i liske su utrojile,nestalo je onih 5-7 pera. Sve ostalo izgleda super. Nisam primetio nikakvo zutilo,čak su jako zelene boje. Stoji zategnuto i bas zdravo izgleda.

Slika je losa,ali bar imam nesto da promotrim jer se sve odvilo panično brzo po pomrčini uz grebanje kupine i ubadanje komaraca...



sensi S1.JPG
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Sta znam... krenula je sa cvetom,mozda neka 3. nedelja. Poprilicno se raspasala,pobacala grane naokolo,jedino centralna grana stoji uspravno. Bice nesto na kraju o0vim tempom,ali utanjala je poprilicno. Metar odozdo se osusilo,nestala je ona bujnost,ali ne izgleda lose jbg. Zbog ovih liski lici na
Frisian Duck iako je Sensijev Skunk. Za sad me najvise brine sto bi valjalo da se potkoči nekako,nekom razgranatom granom na par mesta. Mozda to i obavim,steta bi bilo da sve satrune i propadne realno :)


1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
kisa nije pala najmanje tri sedmice...stanje je srednje zalosno. Temperature su visoke,kise nigde na vidiku sem umerenog naoblacenja.
Ovo nisam ocekivao iako mi se to vec jednom desilo.
Videcemo koliko ce izdrzati i sta ce ostati. Nesto mora,ali pun potencijal je odavno izgubila,a imala ga je jedno vreme :D

Sensi S1.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Katica

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
evo prosto i jednostavno... mesto na kome je posadjena je mesto na kome ne bi trebala biti posadjena. Rizik je veliki,ali to je ujedno i najmanje rizicno mesto od svih koje sam mogao da biram.
Jedino sto bih mogao da ponesem i sakrijem u gaće je flašica od pola litre. I svakako ne bih mogao da nosim onoliko vode koliko je biljci potrebno,zato i ne pokusavam vec cekam pravu godinu da ubodem premiju bez imalo zalaganja.
Ove godine sam imao jake sanse,mozda i najjace u zadnjih 5 god,ali svakako ,40g je minimum koji biljka moze sama da izbaci. Meni taj minimum zavrsava posao.
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Jedini prilaz mi je preko livade izmedju dve kuce.To je kao na dlanu dok ne zamaknem u šumicu. Kad odem na sajt,moram da čučim ili mogu da me vide,plus sto se krijem od svoje babe i ujaka. Oni ako me provale,nikad sebi ne bih oprostio.

ne vredi ljudi.. nosio sam po dve flase-malo
po 4 balona od 5 l -malo
po 6 balona od 5l - jbt malo
vojnicki mehur od 25l na ledja (ja ga nalijem na 30l) i po dva balona u rukama od 5l ---necete verovati -malo !
jedva dodjem do sajta,dusa mi u nosu. Ljulja me ona tezina,padam po šumi, buljam po onom granju,ispod kupina,kroz koprive,komarci me zivog jedu...
ne vredi,ako je susna godina ,ne vredi. Jos kad se to podeli na Snezanu i 7 patuljaka.
Staza do njih se svaki put otvara sve vise i vise. Ma ne vredi,sledeci obilazak one se slepile. Zemlja sve to proguta ,a pukotine u zemlji lome članke na nogama. Reko sam mrš u pm ! Sledece godine ja posadio 5 malenih komada,bila vrhunska godina... oko pola kila sam ubrao,odneo samo jednom 2l vode. Od tada vise ne zalivam...
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ekipa, POP-at ću i ja ove godine. Za probu.
Nemam baš hrabrosti voditi vanjski uzgoj kao vi, u smislu da stalno brinem. Ne znam, doma indoor mi je puno bolji nego ovo.

Ali bih htio probati. Plan mi je sad oko četvrtog mjeseca, čim skinem dvije biljke iz boksa - staviti 3-4 automatika na klijanje i rast.
I presaditi ih oko sredine petog van na sajt, ovisno o vremenu. Naravno, prije nego procvijetaju.

I plan mi je posjetiti biljke eventualno svaka 3 tjedna, čisto da bacim oko šta ima od svega toga. Onako, izdaleka, u prolazu sam, berem gljive hahaha.

Zanima me jedna stvar - ova gnojiva u tabletama, organic, koja se pikaju u zemlju - jel to ima ikakvog smisla za outdoor?
Ne brine me zalijevanje, teško da će peti i šesti mjesec biti neke suše, više me brine prihrana...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani and GrowHax
23.03.2021
27
98
13
29
Ekipa, POP-at ću i ja ove godine. Za probu.
Nemam baš hrabrosti voditi vanjski uzgoj kao vi, u smislu da stalno brinem. Ne znam, doma indoor mi je puno bolji nego ovo.

Ali bih htio probati. Plan mi je sad oko četvrtog mjeseca, čim skinem dvije biljke iz boksa - staviti 3-4 automatika na klijanje i rast.
I presaditi ih oko sredine petog van na sajt, ovisno o vremenu. Naravno, prije nego procvijetaju.

I plan mi je posjetiti biljke eventualno svaka 3 tjedna, čisto da bacim oko šta ima od svega toga. Onako, izdaleka, u prolazu sam, berem gljive hahaha.

Zanima me jedna stvar - ova gnojiva u tabletama, organic, koja se pikaju u zemlju - jel to ima ikakvog smisla za outdoor?
Ne brine me zalijevanje, teško da će peti i šesti mjesec biti neke suše, više me brine prihrana...
Stajsko gnojivo ubacis na dno rupe i to je to,ili imas svakakvih gnojiva za kupit koja idu u zemlju..istrazi