Posadi - ostavi - poberi (POP)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Sam si napisao da su bile jako male kada su isle van ;)
To je problem:) shema "na milost i ne milost" zahtjeva bar tri tjedna pod lampom+ dobra priprema sajta .
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
rekao si da si 5 x obilazio,ili cak i vise za kratko vreme... Ja sam isto tolio puta obisao biljke,prvi put posadio 15 dana stare,nabacao dosta stajnjaka. Nakon mesec dana bacio po saku vestackog granuliranog i zalio 4l po biljci. Nakon dva meseca po lopatu stajnjaka i saku vestackog,bez zalivanja i po pocetku cvetanja 2x poprskao protiv insekata i trulezi u 15 dana,par puta sam samo obisao da izvidim situaciju. Moram priznati da sam prezadovoljan kako se sve zavrsilo. Minimalno trulezi,ni jedna gusenica,popunjenost heda jako dobro u zavisnosti od sorte. Sledece godine cu pokusati isto sobzirom da ce verovatno trebati vise vode.
Naravmo,ko ima mogucnost da obilazi biljke redovno,u ovu temu ne treba ni da proviri ;)

Nemam slike pre berbe sem ovog vrha koji izgleda odlicno iako je sa najsitnije i jedine zakrzljale biljke.

20161012_192638.jpg
 
Poslednja izmena:
25.03.2012
17
17
3
Nesto si ti krivo procito,5 puta sam ih obiso sve zajedno.Jednom u 5 mj,tri puta u 7 mj i berba.Obiso bi i ja vise puta ali kad si 1000km dalje od njih nemozes.To sa vjestacki gnojivom u granulama nije losa idea ali nisam ga stigo nabavi.
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
Godina je bila pogodna. Kisa je pravovremeno padala,mozda je trebalo samo 2x zaliti kad je bilo vrucina i to mi je zao sto nisam. Imao sam srece sto ih nista nije pojelo,ali vegetacija je bila bujna tako da verujem da je to jedini razlog.
Planiram da izriljam postojece mesto i nabacam oko 2 kg 16/16/16 vestackog i sto vise stajnjaka,bar 1 ranac/dva za sledecu godinu. Imam femi seme koje sam namenski napravio i koje planiram da bacim u tih 5kvadrata,šaku/dve pa nek se izbore najsrecnije i najbolje. To mi je oduvek bila zelja. Posle sve zavisi od kise. Ako uspeju te divljakuše,necete me videti par godina :D :D
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Pre neki dan bio do starog drugara,i on mi pokazao grow u svom dvoristu...u rupi na kraju dvorista, koja je prepuna kopriva,i vec 10 godina sluzi kao kompost,gde se bacaju svi razgradivi otpaci,drugar je sredinom jula pozabadao saku proklujalih semenki,sve jedna pored druge na gomili,i od toga mu ispalo 7 zenki...biljke ni jednom nisu zalivene, djubrene, a izgledaju zdravo kao iz kataloga. Ima jos par nedelja do berbe, skoro ni jednog zutog lista,a hedova ce dobiti preko kilu,ni kriv nu duzan.:) izgleda da je potrebna samo dobra zemlja i dosta sunca, i biljke su za tako kratko vreme sve preko 2 m, pune hedova...
 

Prcula

Aktivan Član
05.09.2016
77
454
53
Prošle godine sam radio upravo to, 6 biljoza 2 nedelje stare odneo sam van. Seme od royal quene mislim da beše kash neki. Kada sam ih posadio zalio sam sa fertikare 1 i posuo pužomora oko biljoza. Nakon mesec dana sam otišao u vizitu i pošto je bilo mnogo pecoraša u okolini morao sam da budem brz pa sam umesto da rzvodnjim taj fertikare, posuo oko biljoza i kontao da kada bude padala kiša sve će to ići u zemlju. Ali jbg. jednu sam izgereo, tako da mi je ostalo još 5 biljoza. Bio sam još 2 puta do 27 oktobra u oba slučaja da zalijem. Dobio sam nakon sušenje 960g ošišanih hedova ( extra ukusa i rada) I oko 500g lišća koje sam do pre neki dan pušio. Super extra zadovoljan. E sad ima tu jedna jako bitna stvar. Ako nemate "muda" za tako nešto bolje ni ne pokušavajte, Ja sam to radio kao mlađi i tada je sve bilo mnogo lakše a i zakon je bio nešto povoljniji. Sada sa više članom porodicom želudac mi se prevrćao u više situacija.. ali vredelo je svakog truda. :D
 

vilette

Aktivan Član
09.03.2009
60
29
8
41
Ma ljudi nema od tog bacanja sjemena kruha, treba prave rupe iskopat , ispunit kupljenom zemljom i u njih presadit male biljcice i to pustit nek ide samo i tu nece izostat rezultat
 
30.10.2016
20
4
3
33
Imam jedno pitanje,zivim u mjestu gdje je priroda svugdje oko mene ali je problem il je to vec neciji sajt ili necije zemljiste,ima i sikara(zaraslo podrucje,nitko ne vidi sta sve ima unutra),pa me zanima moze li biljka izdrzati u takvim uvjetima,msm da bi trebala jer ipak tu je biljkama i mjesto?
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Dal je to neciji sajt ili ti necije zemljiste ,to ti niko od nas ne moze reci sem ako nije vidovit znaci to moras sam proveriti...zaraslo podrucja ti je idealno sto se tice bezbednosti a i sikara se da malo raskrciti da biljcice dobiju dovoljno sunca...:sun2::sun2:
 
30.10.2016
20
4
3
33
Dal je to neciji sajt ili ti necije zemljiste ,to ti niko od nas ne moze reci sem ako nije vidovit znaci to moras sam proveriti...zaraslo podrucja ti je idealno sto se tice bezbednosti a i sikara se da malo raskrciti da biljcice dobiju dovoljno sunca...:sun2::sun2:
Ni ne trazim od vas da mi kazete cije je to,ne shvacam zasto si to napisao/la
Razmisljao sam o tome,moglo bi proc kad bi se raskrcila
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Druze ti kazes i pitas se da ti je problem jer neznas il je to neciji sajt ili ti necije zemljiste,a Ja ti kazem da proveris to sam jer mi to neznamo i neznam di je zapelo...pri tom te savetujem da mozes i da je zaraslo podrucja idealno za outdoor a i ako ima sikare malo uzmes pa raskrcis da biljke ima sto vise sunca:sun2::sun2::sun2: