Posjet iz Elektre

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.02.2016
9
7
3
30
Pozdrav
Kratko pitanje.
Danas ujutro su mi dosla 2 tipa iz Elektre sa sumnjom da kradem struju. Provjerili su brojilo i zakljucili da nisam krala struju, ali im nije bilo jasno kako se nocna potrosnja povecala, a dnevna smanjila.
Moje pitanje jest, trebam li se brinuti dolasku policije. Ima li Elektra nekakav prag potrosnje nakon kojeg se mora prijaviti policiji?
Imam 400 HPS i ventilaciju.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
koji trip, uhh, sory za spam, prvi put čujem za to da ako više trošiš dođu te kontrolirat,
zar njima nije u intreresu da se više troši?!
Nek si ti povisila potrošnju za 500 w. iliti po kilovata.
mislim, pa neznam ništa. po kilowata bokte. pa da si stavila još jedan bojler od 2 kw koliko je većina.
Onda hapse?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rupert Sorravila

Greenland

. . . majstor svih zanata . . .
11.01.2016
339
1.517
143
Greenland-a
Eto dokaza da ipak rade provere..
Neće niko da te smara, čak i ako dođu, kažes da se greješ na struju i da ti akumulira preko noći grejno telo.
Ali 400w hps i vent i nije neka potrošnja, čak je smešno mala u poređenju da imaš tea peć koja radi na 5kw kao što imam ja.
 

Greenland

. . . majstor svih zanata . . .
11.01.2016
339
1.517
143
Greenland-a
U doba zime to je normalna pojava. Svi gledamo da palimo grejanje kad je jeftina struja. U mom gradu kao i u većini, jeftina je od 21h do 5h. Preko dana rade kućni aparati i bojler. Uveče sve :D
Ako su potvrdili da je sve ok, nema čega da se plašiš. Poz
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
pa ide zima, šta je tu čudno, noći produžile
nego kolegica krala struju, obori brojilo pa puni mob i ko zna šta još. :puuuh::
šta će meni onda? jeste 250 w sijalica ali grijalica 400 w plus ventovi i ostalo, a sad idem užgat i mali box.
Rexu idem zapovidit ako dođu iz elektre da ne laje već grize odma.
 
16.02.2016
9
7
3
30
Nisam tocno sigurna da je kao sve okej jer sam taj dio ''kako ipak ne kradem struju'' iz konteksta shvatila dok su pricali kako im nije jasno dok su gledali brojilo.
Opcenito su bili jako razocarani kada nisu nasli to sto su trazili.
Trta me zato sto je prvi grow u ovoj godini prosao okej, a sada su dosli oni. Nadam se da to zavrsava samo ovom provjerom.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
jel zivis u kuci ili zgradi i koliko trosis otprilike ako znas po racunima?i kako oni po satu mogu vidit jel krades struju...zar se nebi morala pritikat van sata za je krast?hm cudno mi to sve malo
 
16.02.2016
9
7
3
30
Zivim u zgradi. Racuni su mi oko 250 kn mj, inace su bili oko 125 kn. Sad njih najvise muci sto se meni nocna tarifa ucetverostrucila, a dnevna smanjila pa su mislili da sam zamijenila dan za noc na brojilu.
 

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Ne bih se trebala zabrinjavati,to i nije neka potrošnja o,5kwh,zapravo su ti rekli zašto su došli,jer trošiš više struje po noći nego po danu.Pa eto sumnje da kradeš struju.:)
Znam lika koji je pao radi potrošnje el.energije ali je to bila puno puno veća potrošnja od tvojih mizernih 0,5kwh.
Nije mi jasno kako potrošiš više struje po jeftinijoj tarifi,što te nema doma cijeli dan,pa zapravo ne trošiš ništa ili?
 

Greenland

. . . majstor svih zanata . . .
11.01.2016
339
1.517
143
Greenland-a
Nije čudno, rutinska provera. Samo pogledaju brojilo da li ima tragove magneta, i da li žice skidane i premeštane.

Ja sam ih prošle zime terao dva puta da mi provere kompletan strujomer u zgradi. Meni su računi bili 100-130e dok je ostatku zgrade bio do 70e.
Dođu bace oko, provere i kraj. Ako utvrde da nema krađe, zaborave na tebe.

Nemaš čega da se brineš. Da imaš 5 hpsa od 1000w i da su računi ekstremno veći nego komšijski, e tad bi bilo razloga za prijavit policiji. Ovako plaćaj sve na vreme i opušteno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: čićo mićo
16.02.2016
9
7
3
30
Kolko sam skuzila, dosli su samo kod mene.
Znate li mozda, ili ste culi za taj kao prag koji kao ako premasujes da onda to moraju prijaviti ili tako nesto.
Imam 4 biljke u 7 tjednu cvjetanja. Srce bi mi puklo i dusa isceznula da ih sad moram prije ubrati.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
Kakav prag? Ne postoji takvo nešto. Kao što je rečeno, ako su utvrdili da je sve u redu, nemaš razloga za brigu više...
 

Greenland

. . . majstor svih zanata . . .
11.01.2016
339
1.517
143
Greenland-a
Ako zaista imaš samo hps 400, nemaš čega da se brineš. Proverili, utvrdili da je sve ok, doviđenja! Hehehe

@Cvjetno drustvo , ako misliš na mene ovo jel su svima proveravali, jesu. I te kako, oba puta. I u zgradi ima neki ormarić na 2 spratu, i njega su proverili.
 
16.02.2016
9
7
3
30
U slucaju da mi dodje ta ekipa zbog koje se bojim jel, kolko je otprilike sranje?
Sto se pravnom dijela tice, nisam bas na ti.
Puno hvala :D