Poskok, bjelouška i Bosanski šargan [Domaćica, Outdoor Grow - 2011]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.04.2011
16
4
0
43
Domaćica, posijano preko 20 tak biljaka na prilično sigurnoj lokaciji.. Eh sada posadio sam na tri različite lokacije. Prva grupa biljki od 4 komada posijana je u ispod šume i vidljivo ne napreduju dobro iako su izrasle oko metar džaba kad nema par listova na njima. O njima ne marim toliko. Ispod par metara posijano je redom 3 biljke u razmaku od oko 70cm a metar i pol od njih 4 biljke ali iz jedne saksije (dakle bukvlano od stabljike do stabljike ima svega 4-5 cm) Te 3 zajedno sa te 4 biljke u zadnje vrijeme nenormalno dobro rasu.. Prekjuče su mi bile do butina sada skoro do prsa. Evo i slika:

dsc00800sv.jpg


Ovo je grupica od od 4 biljke:

dsc00799s.jpg


Sada druga lokacija koja je ispod te nekih30-tak metara.. Na žalost biljke imaju jutarnji sjen i poslije 18h isto sjen.. njih planiram presaditi pa sada volio bih i vaše mišljenje. Ovih 5 slikano je možda prije manje od 7 dana u samo malo narasle su duplo. Od 30 cm sada imaju preko 50cm i pitanje je da li se uopće isplati presadjivanje...

dsc00781sr.jpg


dsc00780sr.jpg


...a presadjivanje bi izvršio zbog sledećeg razloga a to je sajt gdje se nalaze treća grupa biljaka.
A to je njiva netaknuta već preko 10 godina od ljudi koji su otišli u inostranstvo. Zarasla teškom ostrigom tako da se probiti do nje bilo je prava muka.. A tek sunce.. od jutra od kada izadje (06h) pa do 20h non stop je sunce.. A tek zemlja... uhh mislim da nema stvari koja tu ne bi nikla..
Na žalost i tu sam posadio 8 biljki ali u grupi od po 4 (jedna je 30cm malo odvojena):

dsc00786sa.jpg


Prije 5-6 dana:

dsc00776sse.jpg


Prije 3-4 dana:

dsc00792si.jpg

dsc00791s.jpg


Sva priprema zemlje je radjena tako da sam već jako dobru zemlju mješao sa stajskim đubrivom.. Biljke su jednostavno pre prezdrave.. takva boja, takva veličina liski stvarno me fascinira.
Eh sada me muči kakav stres raditi da li rezati, savijati ili nešto drugo.. Gledam vremensku prognozu i naradnih dana temperatura ide i preko 35°C. Ima da rastu ko lude.

Jako dobra stvar na sajtu jeste što nedaleko od njega imaju velike brazde od traktora i to napravljene u šumi.. tako da se nakon jačeg pljuska voda zadržava i nekoliko sedmica poslije kiše.. (jučer sam zalio sa 30 litara vode).

Svo mišljenje je dobrodošlo.. zahvaljujem svima.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
1. Naslov dnevnika je užasan. Druže,ti nemaš pojma o čemu govoriš. Ne postoji sajt za koji možeš uopšte tvrditi da je siguran,a kamoli izlupetati nešto tipa 100%,99%. Ne izazivaj sreću. Tvoja bulja je u pitanju. Budi tih,kako u stvarnosti tako i na internet svetu. Rasmisli malo,shvatićeš koliko te može koštati takva samouverenost,koja verujem da počiva na apsolutno pogrešnim stavovima o situaciji u kojoj si trenutno. Ako je potrebno da u zivotu naučiš šta znači STEALTH,definitivno je pravi trenutak.
2. Biljke jesu zdrave. Ali pojedine zakržljale. Nisi napisao kada si posadio. Nema smisla saditi na više od dva mesta(što se mene tiče i dva su mnogo). Čemu 20 biljaka? Ulaziš u komercijalni okvir uzgajanja,ma kakve tvoje namere bile.
3. Grupica od 4 biljaka na medjusobnoj udaljenosti od 4-5 cm? Strašno. Besmisleno. Ne kapiram zašto si to uradio. Kada si već razbacivao biljke po polju,ovo je potpuno kontradiktorno generalnom načinu growanja s kojim si krenuo. Presadjivanje? Koreni su se ukrstili valjano do sada. Priredio bi im strašan stres odvajajući ih. A opet s druge strane,jedna od druge neće moći da se razvija prirodno. Dakle grupica je totalni promašaj. Ne preteruj sa vodom,ubrzano polivanje neće načiniti ubrzan rast.
4. Envy. Svakako se slažu tvoj nick i tvoj postupak prema growanju. Ne budi dete. Ne budi halapljiv. Nemoj da te ljubav košta slobode. Veruj mi kada ti kažem,DOBRA VOLJA UME DA ODVEDE U LOŠU PRIČU. Moraš stvoriti granice,inače povećavaš sebi mogućnost da postaneš samo jedan od broja na fajlu dosijea. Puno sreće ti želim,trebaće ti svakako!
 

tatin

Banned
Banovan
24.08.2010
33
3
0
56
Slazem se sa Lucidom. A drugo, platio bih zlatom to sjeme koje Envy ima. Za 2 dana od butina do prsa su mu izrasle! Joooj :) carobni pasulj :)
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
zdravo vitalno bilje nema sta pratim i nadam se da te nece sjebat taj tvoj 1% nesigurnosti sajta hehe ....
 
08.04.2011
16
4
0
43
Halllo ljudi šta vam je ?!?! Šta je ovo ovdje "natjecanje za ko će prije napisati doktorat iz poljoprivrede" ?

Naslov je kakav je takav je.. htio sam da bude makar malo drugačiji od tipa "moj prvi grow, moj prvi grow" da ne postoji 100% siguran sajt.. govori ti drugi dio rečenice.
Ovo NIJE komercijalni uzgoj i NIKAD neću ni prodati a vrlo vjerojatno ni počastiti nekoga ni sa 0,1gr. Ako i budem ikada i radio komercijalu (a neću, inžinjer sam i jako dobro zaradjujem) posadit ću dulum i vjeruj LucidDream ti ćeš prvi znati. Ja nisam ni u Beogradu, ni u Zagrebu ni u Splitu.. uzmi Google Earth i malo gledaj gdje ljudi žive u Bosni, iznenadio bih se kakvih sve zabiti ima.

Prodike mi ne trabaju tipa "koja si ti ne znalica" jer dosta mi je što znam kako sam do sada tretirao biljke.. Izduživale su se u mraku i do 25cm, neke u saksiji su bile sklonjene u ćošak balkona i prekrivene veliko šperpločom par sedmica. Pa tek da vdiiš kada sam i u kesi nosio na sajt, izvrnu se mini rasadnik.. biljke se smotaše ko špagete oko onog stiropora.. ali tek vadjenje iz saksija.. fijuuu okrenem saksiju ispadoše sve biljke "na glavu", pola korjena se pokida. itd itd.. Katastrofalan početak i to je GLAVNI razlog što sam puno biljki sadio.. kontam neka makar 1/4 bude kako valja i valjda će biti ok.

Razdvajanje ovih grupica nema govora to je i vrapcima jasno, ništa nisam razdvajo i zato i rastu tako kako rastu.. govorim o presadjivanju ovih 5 biljaka (tri na slici kraj noge, i dvije na slici iznad) na sajt kraj ovih što dobro napreduju jer logika mi govori da biti na mjestu još mjesec i pol dana gdje direktnog sunca ima preko 13 sati dnevno i uvijek ih neki vjetar mlati nikako ne može biti loše.

tatin.. što se tiče raste ne pričam ti bajke, jučer sam bio na sajtu ta grupica biljki koje mjerim su mi bile nekih 5cm ispod sredine prsa (dakle bradavice) a prekosutra ćeš prvi ti saznati dokle su narasle. Zemlja je bogovska a sunce ih doslovce prži preko 12 sati na dan.. Znam samo kada zaljevam biljke.. 3 minute dok istresem kanistere ja sam već sav mokar (barem je tako bilo prije par dana, juče je zahladnilo ali već sada počinje ponovo da grije). Na jednoj sam biljci vršio experimnet tako što sam onaj azot (N) istresao na samu biljku i to direktno na stabiljku u ogromnim količinama namjerno želeći da 'spržim' biljku. Ta ista biljka sada raste k'o da ima motor u guzici i skoro drečavo zelene je boje.

Ako nemate kakvih pametnih savjeta fino razgulite sa ovog dnevnika i 'mirna bosna'. Dnevnik sam i krenuo da da svi imaju koristi šta je dobro a šta loše. Da možda popravim nešto što se da još popraviti itd itd. Vidite da puno experimentišem (primjerice oko ovog 'sapljivanja' biljke) pa sad hoćemo li nešto naučiti i djeliti razna iskustva ili ćemo se prepucavati na vama je, ja bi birao ovo prvo.

Eto pozdravljam još jednom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Data

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Lijepo ti biljke idu u grad znaš kako.... :)
samo nastavi...:thumb:

imam indor a savjeta nemam..:icon_smile:
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Alo nemojmo se svađati i prepirati i pisati postove od 3 km koje nitko neće čitati, više volimo vidjeti sliku masnog heda.



Ok ti to ide sve, Lucid je sam rekao da ne postoji 100% niti 99% siguran sajt i to je to, malo je kenjuckao nešto tamo poslje, al ne obaziri se nema on pojma :icon_lol:

Sam ti piči dalje, biljke su ti lijepe i zdrave, fino će to biti :thumb:

U biti kad sad pročitam tam Lucid tvoj post, vidim da si dosta toga ti nadrobio hahaha. Aj brisat ćemo nekad, ili ćemo se smijemo :rofl:
 
08.04.2011
16
4
0
43
metalmaniac je napisao(la):

Hahhahaha.. dobar dobar.. :))

Tarki je napisao(la):
Sam ti piči dalje, biljke su ti lijepe i zdrave, fino će to biti :thumb:

U biti kad sad pročitam tam Lucid tvoj post, vidim da si dosta toga ti nadrobio hahaha. Aj brisat ćemo nekad, ili ćemo se smijemo :rofl:

Eh kralju ovo je već mnogo mnogo ugodniji razgovor.. zahvaljujem puno ;))
Nemoj za sada brisat ništa, sve sam ljepo objasnio a smijat (i to na moj račun) može uvijek ;))

Biće još slika danas muči me ovo oko presadjivanje 5 komada kud još gore slomi mi se ašov na sajtu :D:D i još više me muči oko ovog 5 biljki iz jedne saksije jer stvarno prezdrave su biljke a već se možda malo guraju.. da li rezat one velike listove ili nešto drugo.. svaki savjet bi dobrodošao.

Pozdrav veliki još jednom svima LucidDreamu posebno ;))))
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Takve vas volim. Ipak je objasnjenje majka svake diskusije :)

Znaš kako Envy,smatram da je bolje da ja malo kenjuckam(što kaše Tarki ;) ) ,pa ko zna,možda nekom i koristi. Veruj mi,samo sam najbolje mislio. Jednostavno,ne bih voleo da pročitam sutradan u novinama o tvom growu,a kako se stvari odvijaju brate,sve ih je više growowa je danas u novinama umesto u boxovima i glavama samo onog koji growa. Znaš o čemu pričam.
Ja mislim da je rizikovati bulju sa 20 biljaka stvarno mnogo danas. Ali shvatam tvoje namere. I samo sreću želim.

A ovog Tarkija,pusti nek briše,obrisaće svoj profil jednog dana :D

Što se tiče velikih listova,uglavno ljudi kidaju kad biljke krenu da cvetaju. Mada ja kidam i pre toga,smatram da čini napredak. Na tebi je. U svakom slučaju pikiraj ih polako za cutting ;)
Bilo šta nejasno,pitaj ;)
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ma sve pet ,bas me zanima kako ce ispasti na kraju :thumb:

Saveti : Posto su regulare biljoze dosta muskih ces i iseci ovih narednih dana tako da smanjujes broj biljoza taman za Lucidov ukus :)
To sto su blizu jedne drugoj nije dobro ne samo zato sto ce se ispreplesti korenje (ovo je vise za indoor) nego biljozi da bi dala svoj maximum treba i prostor .
Velike ili fan listove mozes da seckas a i ne moras ,tu mozes da experimentises ...
Za djubre nije lose da nabavis neka govanca odstojala i da izbegavas hemiju
 
08.04.2011
16
4
0
43
Odo sada sa biciklom na sajt vraćam se za koji sat sa svježim slikama.

Što se tiče growova i padanja.. za sada kako je tako je.. Imam još dosta toga reći u vezi sa tim ali polako ću kroz dnevnik da ne pravim velike postove da ljenog guzici kao što je Tarki ne bude mrsko čitati ;))

Ja sam sadio prije 5-6 godina.. presadio na ćošak kuće, prije toga 'dresirao' starce da se bavim sađenjem cvijeća (a i sadio sam cvijeće) tako da nitko nije se obazirao na biljke. Eh tu mi je jednom puko film i uzmem makaze za šišanje listova i skrešem sve one velike listove koje rastu iz glavne stabljike.. Naraslo je to i preko 3 metra ali ja tada pojma nisam imao ni šta je head ni šta je cvjetanje. I mislim da su sve 4 bile muške.. pa pušio sirove (doduše brzinski osušene na štednim žaruljama) kao i lupalo je to mene nešto.. ali sve je to bezze bilo.. sada ide pravi test a tek sledeće godine ide i pravo sjeme.

Uglavnom idem sada da 'izvidim' situaciju pa ćemo (ako treba zajedno) vidjet šta rezati ili ne ;))

Veliki pozdrav.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Meskalito

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
E Envy to ti je naša dobrodošlica!! ;)
Nemoj nešto krivo shvatit ali večina na ovom sajtu pogotovo ovi stariji mački nežele se prepucavat nego svakom od srca dobro.Bar ja tako mislim a to iz iskustva sa sajta a i iz iskustva upoznavanja ljudi sa ovog sajta.Desi se uvjek da neko krivo nešto protumači i da se dese neka mala prepucavanja.Al to je sve ljucki.Pa ako su ljudi normalni sve se ljepo rješi.Pravi je primjer i ovaj tvoj dnevnik.Vjeruj meni da svi mi ovde ne volimo prepucavanja i pametovanja.I takve ako ih bude i ne poštuju ostale budu udaljeni po kratkom postupku.
A šta se tvog groowa tiče bilje ti je ljepo i zdravo.Zato se ne sekiraj previše!Napravio si neke pogreške u početku kojih si i sam sada svjestan.Al ko šta kaže kolega Meski polako če da nastupi selekcija pa če se razrjediti malo ove grupirane.Al i da na kraju budu i sve cure opet dobro.Neče se razvit kako bi bile da imaju mjesta al bit če dima na kraju.
Jedini savjet koji bi ti ja dao za te grupirane u grupe je da ih malo privežeš prema vani tako da radiš rupu u sredini.Da nisu tako blizu jedna drugoj imat če više mjesta za razvoj a i svaka posebno imat če više sunca na kraju krajeva.
Eto toliko od mene i želim ti svu sreču sa ovim pokušajem.Neka se ti nama ljepo udomačiš ovde sa nama i naravno pratim daljni tjek događaja.Samo napred druže!
 
08.04.2011
16
4
0
43
Ok. Idemo dalje 7-10 deset dana poslije.

Ovo je visina tkzv. main grupa od 8 biljaka grupisana redom 1-3-4. Razmak izmedju svake grupe je oko pola metra. Visina najviše je ravno 1 metar.
dsc00819s.jpg


Ptičija perspektiva:
dsc00814s.jpg


Pogled 'unutra'. Obratite pažnju na pljuvačku od pauka (ili šta bi to moglo biti, vidjam na svakoj grupi?) na otprilike sredini slike. Ljevo od nje vidi se glavni list (je li to fan list kao što vi kažete?) i izmedju njega i stabljike raste 'drugo koljeno' grana. To samo prije 5-6 dana nije bilo. Rastu stvarno ko lude.
dsc00816s.jpg


dsc00811s.jpg


Ovu grupicu nisam pokazivao do sada. Zovem je po uzoru na trocilindrične motore: "Inline 3". Razmak izmedju svake optimalnih 70cm.
dsc00834s.jpg


Jedna od te tri. Opet dvoumica: rezati ove fan listove ili ne ??? Daleko veći su od moje šake a već izmedju njih krenule su grane 'drugog koljena' :)))
dsc00823s.jpg


LucidDream je napisao(la):
2. Biljke jesu zdrave. Ali pojedine zakržljale. Nisi napisao kada si posadio.
* * *
3. Grupica od 4 biljaka na medjusobnoj udaljenosti od 4-5 cm? Strašno. Besmisleno. Ne kapiram zašto si to uradio.

Eh ovako posadio ni ja ne'am pojma kad sam, jer sam malo malo sadio tako da je period trajao možda par sedmica i to sredinom aprila. Veći problem je bio kada su nikle pa onda odugovlači danima na prenošenje na sajt.
Grupica od po 4-5 biljaka išla je u veliku posudu od kajmaka (kiselog vrhnja) onu od kilu i jedini razlog što sam tako i posadio jeste što sam htio ih odmah čim se pojave prvi listići razdvojiti.. ali moja ljenost učinila je to da dopustim da se biljek previše razdvoje tako da razdvajanje poslije nije imalo smisla. :((
Evo biljki koje danas širim prema vani:
dsc00803s.jpg


To je ta katastrofalna pogreška (čitaj: ljenost) :(((
dsc00804sp.jpg


Ne znam jesi li mislio na one biljke kraj noge da su one zakržljale (vrlo vjerojatno jesi) ima ih 5 komada i jedini veliki upitnik stoji da li ih presaditi ili ne. Evo i njih kako sada izgeldaju. Razmak izmedju vrhova ovog 'jednakostraničnog trougla' je oko 40cm. Visina biljki je sada oko 50cm. Da li je presadjivanje uopšte moguće pitanje je, ali jako bi ih volio skloniti sa tog mjesta. Evo i slika:
dsc00791sv.jpg


dsc00790sc.jpg


Metar i po od te 3 biljke nalaze se ove dvije. Također kandidatkinje za presađivanje:
dsc00793sk.jpg


Malo ptičije perspektive:
dsc00798sw.jpg


Je li ti se i dalje čini da su zakržljale? (ne, ne, ovo nije ciničan odgovor nego me baš zanima tvoje mišljenje)
dsc00796sz.jpg


tatin je napisao(la):
...A drugo, platio bih zlatom to sjeme koje Envy ima. Za 2 dana od butina do prsa su mu izrasle! Joooj :) carobni pasulj :)

Možda sam pretjerao kada sam rekao 2 dana jer svaki dan idem do sajta pa mi vrijeme brzo proleti. Ali više od 4-5 nije sigurno. Eto prekjuče sam mjerio sa ovom referentnom biljkom bila je mislim 5cm meni ispod bradavica a sada je 1cm iznad.. You do the math ;))) Btw: ja pojma ne'am kakvo je to sjeme samo se nadam da nije baš 100% Indica. Evo i biljke koja služi za mjerenje visine:
dsc00837s.jpg


mr.dr.Smok je napisao(la):
E Envy to ti je naša dobrodošlica!! ;)
Nemoj nešto krivo shvatit...
* * *
Jedini savjet koji bi ti ja dao za te grupirane u grupe je da ih malo privežeš prema vani tako da radiš rupu u sredini.Da nisu tako blizu jedna drugoj imat če više mjesta za razvoj a i svaka posebno imat če više sunca na kraju krajeva.
Eto toliko od mene... * * * ...Samo napred druže!

Ništa tebra-brate sve u dure ;))) Biće mi drago ovako da zajedno 'ispravljamo krivu drinu' koju sam već u startu jako dobro oiskrivio. Što se tiče savijanja vanjskih biljaka iz grupice to ide danas. Dobra stvar što imam one prstenove za vezanje paradajza tako da neće biti oštećenja na gornjoj polovici stabljike koja je još poprilično jako mekana. (Donji ili prvih 20-tak cm biljke već laganini postaju drvo)

Dakle hvala još jednom svima.. sve kritike prihvaćam, a ako je slika malo previše slobodno javite. Za sada svakih sedmicu (tjedan, heftu, nedjelju) ili dvije idu slike da zajedno pratimo 'razvoj dogadjaja' valjda to i je cilj dnevnika. :)) Za kraj ovog posta evo još nekoliko fotografija o 'ljepoti biljke', nadam se da će vam se svidjeti. ;))

Pozdrav svima ;)))

dsc00826sk.jpg


dsc00828sj.jpg


dsc00832se.jpg
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Dakle hvala još jednom svima.. sve kritike prihvaćam, a ako je slika malo previše slobodno javite. Za sada svakih sedmicu (tjedan, heftu, nedjelju) ili dvije idu slike da zajedno pratimo 'razvoj dogadjaja' valjda to i je cilj dnevnika. :)) Za kraj ovog posta evo još nekoliko fotografija o 'ljepoti biljke', nadam se da će vam se svidjeti. ;))

Pozdrav svima ;)))

Envy,samo šibaj ako ti nije mrsko :)
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Jedna od te tri. Opet dvoumica: rezati ove fan listove ili ne ??? Daleko veći su od moje šake a već izmedju njih krenule su grane 'drugog koljena' :)))

Reži. A onda gledaj napredak drugog kolena i uživaj ;)
To je ta katastrofalna pogreška (čitaj: ljenost) :(((

Na ovu osobinu zaboravi tokom uzgoja vutre. Kripitonit.

Ne znam jesi li mislio na one biljke kraj noge da su one zakržljale (vrlo vjerojatno jesi) ima ih 5 komada i jedini veliki upitnik stoji da li ih presaditi ili ne.

Presadjuj. Neće naštetiti korenima,nisu toliko blizu jedna drugoj. Stavi ih na mesto sa više sunca.
Mislio sam prvenstveno na grupicu od 4 biljaka(druga slika u temi) u kojoj su se dve izdužile a dve zakržljale. Ove izdužene bi verovatno sa takvim rastom bile još unosnije da su same,a ove dve male svakako u boljem napretku. Ali njih ne presadjuj,nego ih izmuči lst-jem i topping-om. Nek se stresiraju sa razlogom. Videćeš kakvi će te žbunovi sačekati.

Možda sam pretjerao kada sam rekao 2 dana jer svaki dan idem do sajta pa mi vrijeme brzo proleti. Ali više od 4-5 nije sigurno. Eto prekjuče sam mjerio sa ovom referentnom biljkom bila je mislim 5cm meni ispod bradavica a sada je 1cm iznad..

:) Opušteno,navići ćeš se na osobinu kanabisa da raste poput temperature,najlepša od svih. Ne bi verovao šta se sve ljudima izdogadjalo sa biljkama za kratko vreme,kakve su monstrume dočekali. Sa oduševljenjem naravno :) Nadam se da ćeš i ti.

Metar i po od te 3 biljke nalaze se ove dvije. Također kandidatkinje za presađivanje

Ovu sliku ne vidim.

Puno pozdrava!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker
08.04.2011
16
4
0
43
Meskalito je napisao(la):
Ma sve pet ,bas me zanima kako ce ispasti na kraju :thumb:

Saveti : Posto su regulare biljoze dosta muskih ces i iseci ovih narednih dana...
* * *
Za djubre nije lose da nabavis neka govanca odstojala i da izbegavas hemiju

Hm.. ne znam koliki će procenat biti muških ali muči me to tvoje "ovih narednih dana" jer kod mene za sada niti jedna biljka ne daje nikave znakove da će pokazati spol uskoro..
Što se tiče prehrane tu sam 'beton' imam još dvije ogromne kese stajskog đubriva.. vrlo vjerojatno da je ono uzrok jako dobrom napretku. Hvala puno ;)))

LucidDream je napisao(la):
Reži. A onda gledaj napredak drugog kolena i uživaj ;)
* * *
Presadjuj. Neće naštetiti korenima,nisu toliko blizu jedna drugoj. Stavi ih na mesto sa više sunca.
Mislio sam prvenstveno na grupicu od 4 biljaka(druga slika u temi) u kojoj su se dve izdužile a dve zakržljale. Ove izdužene bi verovatno sa takvim rastom bile još unosnije da su same,a ove dve male svakako u boljem napretku. Ali njih ne presadjuj,nego ih izmuči lst-jem i topping-om. Nek se stresiraju sa razlogom. Videćeš kakvi će te žbunovi sačekati.
* * *
:) Opušteno,navići ćeš se na osobinu kanabisa da raste poput temperature,najlepša od svih. Ne bi verovao šta se sve ljudima izdogadjalo sa biljkama za kratko vreme,kakve su monstrume dočekali. Sa oduševljenjem naravno :) Nadam se da ćeš i ti.

Puno pozdrava!

Već jesam, mislim isjekao, i to baš poljepo odmah se svjetla otvoriše mnogim granama .. Čak sam radio i LST (doslovce razapinjanje biljke) Fino donio mini kolčiće.. pvc traku za plastenike i što je još bolje prstenove što se veže paradajz tako da biljku neće 'konac' izrezati a moće će i malo 'šetati' ako bude jačeg vjetra... ALI..
...ALI radim ja LST kad čujem ljude dole niže u šumu.. auuuu strahulje.. nabili ste mi pravi strah ovdje, pakuj čekić, pakuj traku.. kolce u ruksak.. grabi 4 kanistera, grabi slomljeni ašov i kroz živiku. Naravno moj strah je bio ne u temeljen.. ljudi niže (čovjek i žena) gljive su brali i nema šanse da dodju do sajta ni da šta primjete.. Ali uglavnom od sada ne idem svaki dan. :))

Eh što se tiče presađivanja definitivno ide i presudilo je sledeće. Naime.. ašov (kod nas se kaže hašov ali ja mislim da je pravilno ovo prvo) ja zamotam u kesu i u ruksak i ono štilo na biciklo nekako. Dodjem kući kontam gdje da ga ostavim (to nije problem alata imamo i previše) A pazi ovo. Nekada daaavno imao sam onaj ako je netko možda čuo "američki ašov" te mal je te rasklopljiv, može stati u ruksak, može biti i ašov i motika i trnokop i top je.. Super oštar i super lagan.. eii gdje mi je bio prije.. Ehh sada izgubljen je on daaavno, godinama.. i danas ja da kao gdje ću ostaviti ovo slomljeno štilo.. kontam evo iza centralne peći.. kad ono TARAAAAAA: američki ašov... Pre pre sretan sam, tako da presadjivanje ide.. (biće kritično, biljke su jako velike za presadjivanje) tako da ću sve slikati pa će se vidjeti i rupe i korjenje jel oštećeno i tako.

Eto toliko od mene, opet napisah trokilometarski post.. ali brate. ajde dnevnik je pa koliko toliko da bude zanimljiv a da jeste govori i promjenjeni naslov dnevnika.. ali o tome drugom prilikom.

Veliki pozdrav!

PS: Imaju još dvije biljke (znam znam, pretjerao sam) koje kada sam se rješavao preostalog isklijalog sjemena (ljudi imao sam cca 700 sjemenki doktorirao sam klijanje pa ako koga zanima...)bacim kroz terasu na dvorište.. ehhh mislio sam da neće niknuti.. kosi se često, ljepa je trava.. ali.. priroda nađe svoj put i tako ove dvije "zvijezde" premijerno nastupaju večeras. Da netko ne bih primjetio danas sam sve fan listove sasjekao.. Jednu sam 'razgulio ko mačku' a drugu 'operuto k'o pile' pa ćemo vidjeti šta će biti od njih.. mene nekako najviše zanima:

ovca1.jpg


ovca2.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.