Poskok, bjelouška i Bosanski šargan [Domaćica, Outdoor Grow - 2011]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.04.2011
16
4
0
44
Danas je prvi dan kako nisam posjetio sajt. Mogu reči da je i bolje kada se ne posjećuje češće.. Iznenadi napredak a i ne zanima vas šta se dešava na sajtu :))

Dakle krenuo sam prije dva dana sa LST-om doduše, neki ljudi u šumi prekinuše me u po 'operacije' ali nešto sam i u radio. Evo i slika:
razapinjanje1.jpg


Za nešto manje od 24 sata za uloženi trud biljka je itekako uzvratila ljubav:
razapinjanje2.jpg


Naravno sutra već završavam LST pitanje je samo da li još niže zemlji savijati biljke ili za sada da idem ovako kako idem?
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Upravo sam to hteo da ti kažem: Razvlači još,nije ovo ništa. Slobodno nek pomisli da će poljubiti zemlju,vratiće se duplo.
 

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
E super ste mi,prvo svađa a par sati poslje kad se opustite :smoke18:hehehe sve je za 5 to mi je odlićno-Envy želim sreću bilje je sretno to se vidi iako smatram da je 20 malo previše i nišam pobornik rasta u grupicama zato što donji djelovi biljke kad poćne cvijetanje ostaje u sijeni pa je prinos manji al tebe to netreba brinuti imaš ih dosta koliko bude bit će.
:happy031:
 
08.04.2011
16
4
0
44
Hehhehe.. nema svađe samo argumentovani razgovori :)))
Eh sada jel 20 previše ili ne.. vidjet ćemo.. kakve sam sreće ne bi me čudilo da jedno 19 bude dječaka a ona jedna djevočica zakržljala.. Ako grupicu računaš kao jednu jedinku onda nemam 5 biljki :))) Kad bi bilo 'suhog' jedno 500gr. ja bi bio pre prezadovoljan.

Bilo kako bilo.. sutra ide glavni dio posla.. presađivanje 5 biljki i završavanje LST-a, naravno sve će biti dokumentovano ;)))

Pozz svima :)
 

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
Ja sam u indoor-u od 3 biljkice dobio 400g suhog ne brini bit će toga-pedere moraš eliminirati na vrijeme da ti ne sj.... sve
 
08.04.2011
16
4
0
44
Dr Grow je napisao(la):
Ja sam u indoor-u od 3 biljkice dobio 400g suhog ne brini bit će toga-pedere moraš eliminirati na vrijeme da ti ne sj.... sve

Naravno.. čim prepoznam mužjake idu pod nož :D Ehhh baš sam te htio pitati u tvom dnevniku koliko si bijlčica posadio.. nigdje nisi naveo. I još me nešto zanima pošto to vidim na slikama. Kada krene cvjetanje odnosno iz malog onog heada jel on šta naraste.. meni se čini kao da je u početku head jako mal (recimo kuglice prečnika 2-3cm) ali kasnije ili raste ili biljka cvjeta 'odakle stigne'. To me malo više zanima.
 

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
Head raste u poćetku je full mali pa napreduje ove slike u mom dnevniku su slikane 2 tjedna prije berbe,biljka u veg fazi izgleda mršavo i siromašno ali kad poćne cvijetanje biljka dobiva punoću postaje gušća i snažnija,ja volim odraditi grow do kraja-2 mjeseca veg faze i 2 mje.cvijetanja-imaš likove koji biljku odma stave u fazu cvijetanja jer nemaju uslove za puni grow ili im se neda ćekati ti prinosi su znatno manji naravno-al to vrijedi samo za indoor-vani u prirodi naravno priroda određuje kako će šta biti
 
08.04.2011
16
4
0
44
Hm.. hvala na odgoovru mada kod nekoga sam vidio tegle sa headovima i iste su veličine baš kao što sam ih ja opisivao.. Ali Dr Grow u svakom slučaju vratit ću se sa na nekada kroz dnevnik pa ćemo o tom "sazrijevanju" itekako nastaviti.

Dakle danas sam presadio dvije biljke i riješio da ovdje prikažem jedan.. hm.. ajmo reći potencijalni problem. Naime.. biljke su mi napale neke crne metalik bube. Lete. Sve ih je više i više i nikada prije nisam te bube vidio u životu. Na prvom sajtu ih nema ali na drugom itekako. Ne jedu biljku (barem ja nisam primjetio) ali izgelda da se nastanjuju na njoj. Ako itko zna o kakvim bubama se radi bio bih mu jako zahvalan.

bube2.jpg


bube1.jpg


bube3.jpg


bube4.jpg


Krenuo sam i sa "transplatacijom" danas su se kandidatkinje bile dvije biljke. Mislim da se može poučnih stvari izvući na sledećih par slika. Naime nije bilo lako "iščupati" biljku.. Zemlja je bila rasipna i bukvalno ašov ide u nju kao švicarski sir. Jako puno korjena je mislim pokidano a budući da sam tih 5 biljka htio jednostavno uništiti htio sam da vidim kako "grubijansko" presađivanje može biti.
korjen1.jpg


Samo 10 minuta nakon presađivanja biljka počinje da umire. Isresem po 4 litra vode na svaku i tutanj kući...
umire.jpg


...nakon 3 sata, vratim se na sajt da vidim usahlu svoju biljčicu i šokiram se kada vidim sledeći razultat:
ozivljava.jpg


Dvoumica je konačno riješena.. Sutra presađujem i preostale 3 biljke nakon čega rizično područje postaje "slobodan prolaz" i onda mi samo ostanu jako skrivena 2 sajta. Evo i kandidatkinja za presađivanje:
kandidatkinje.jpg


LST je završen na jednoj grupici biljaka. Evo kako izgelda jedna od biljaka spuštena skoro do zemlje:
dozemlje.jpg


To je to narode za sada.. od sutra konačno bi mogao i završiti konačno sađenje.. nakon čega sljedi skrivanje svih "tragova", nakon čega mi samo ostaje gnojenje i zaljivanje.. Dakako još uvijek sve kritike, svi prijedlozi su dobrodošli.

Pozz svima ;)))
 
08.04.2011
16
4
0
44
mr.dr.Smok je napisao(la):

Hehheee.. hvala hvala :)))

He-Man je napisao(la):
* * *
Ukloni ih ako možeš :icon_wink:

Respect za grow :thumb:

Zahvaljujem na pohvalama.. a bube već sutra uklanjam.. pokupit ću ih u kutijicu od kinder jajeta pa negdje dalje istres.. Neću ubijat nek i one žive.. samo nek ne diraju moje biljke ;)) Naravno svaka promjena na growu biće dokumentovana.

Pozdrav svima ;))
 
13.09.2005
58
2
0
Pa dobro sta li je bilo na kraju bas me zanima...koji crnjak citam citam i na kraju nastavak u sledecem broju :/
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.043
2.718
twitch.tv
Davno je ovo bilo, covjek il zaboravio ili nedaj boze pao...meni isto zao sto nema nastavka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.