POSKOK IGRA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
jednostavno

Fotka,priča,anegdota o ovom veličanstvenom gmazu iz ugla growera

Poskok -guja,zmija,snake

Traje do 01.10.2017

Prvu nagradu doniram ja za ostale ćemo skontati

Evo prvog kandidata @budalin ,nisam se dugo ismijao kvalitetnije :D

a za nevjerne tome ,evo ovo neka bude nagrada od mene ,ne mora biti prva,mozda neko donira bolju i interesantniju :rasta:

Neka dobitnik nagrade izabere ,

ovo http://www.headshop-hr.com/growshop-hr/ponuda/prehrana-bilja-i-aditivi/biobizz-indoor-try/

ili ovo http://www.headshop-hr.com/growshop-hr/ponuda/prehrana-bilja-i-aditivi/biobizz-trypack-outdoor/

:wave:
 
Poslednja izmena od urednika:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ove godine sam ih vidio bar 10 kada sam isao u obilazak u aut-u :D Ili poskok ili sarka ili smuk ili neka crna, vazda jedna od te cetiri bude skoro na istom mjestu, garant u blizini imaju neko leglo, nisam uspio fotografisati jer se upisam od straha kad je vidim :D
Nema mi gadnije zivotinje. A ovu zmiju sto sam vidio ove godine ne bih mogao docarati nikome, znate koliki je seoski put, ili recimo put kojim traktor prolazi opusteno ili freza, e zmija je bila duzine dva put vise nego sto je taj put sirok, znaci lezala je preko puta predvostrucena, glava poravnata s repom, znaci tijelo gdje je predvostruceno u jenom kraju puta, glava i rep u drugom, imala je bar 4 metra. Boja, siva, smedja, sa crnim tackama, a debela je otprilike kao cijev fi120. Sta je ono moglo biti nikad necu saznati, a i nikad vise tu ne sadim aut, napustio sam i biljku i sve :D Ne vracam se vise tu, never! :D
Otisao sam nekih 13 puta brze nego sto sam dosao :D

EDIT: Inace, mislim da sam ja jedini koji nosi neopren cizme(duboke- do visine grudi sa tregerima preko ramena) koje sluze za ribolov, u sumu :D

Ja cu ovu nagradu, inace s gnojivom nemam srece ili je preskupo ili nema ono sto trazim :D A i iz BiH si wuwuzela :D taman :D
Salim se, ja vise onako da se druzim, po cijeli dan sam tu, samo citam, da mi je malo da pisem s ljudima :D
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Ne kontam ovo,...al' šta mi se desilo neki dan.
Krenem rukom prema hedu i :whato:: naglo ju trgnem nazad. Pomislih ... ZMIJAAAAAAAAAAAAA.
(bojim se zmija užasno)
Kad sam se malo sabrao ... vidim da je neka poveća gusjenica :smoke:
Zasrala mi pola heda :grrr:


Edit; a u nedjelju ujutro mi navrni kolega na kafu,zovu ga Piton :)
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Mene ujeo danas pauk na sajtu, veci crnosmedji, nije bio dlakav.... za desni biceps.... Ljubazno sam ga stepo s lijevicom...

A o poskocima ? Pa djetinjstvo sam prveo u Istri, ima ih podosta tamo ... jel se racuna ? :p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and wuvuzela

Doktor.Martin

Aktivan Član
25.03.2016
105
516
63
Ove godine sam ih vidio bar 10 kada sam isao u obilazak u aut-u :D Ili poskok ili sarka ili smuk ili neka crna, vazda jedna od te cetiri bude skoro na istom mjestu, garant u blizini imaju neko leglo, nisam uspio fotografisati jer se upisam od straha kad je vidim :D
Nema mi gadnije zivotinje. A ovu zmiju sto sam vidio ove godine ne bih mogao docarati nikome, znate koliki je seoski put, ili recimo put kojim traktor prolazi opusteno ili freza, e zmija je bila duzine dva put vise nego sto je taj put sirok, znaci lezala je preko puta predvostrucena, glava poravnata s repom, znaci tijelo gdje je predvostruceno u jenom kraju puta, glava i rep u drugom, imala je bar 4 metra. Boja, siva, smedja, sa crnim tackama, a debela je otprilike kao cijev fi120. Sta je ono moglo biti nikad necu saznati, a i nikad vise tu ne sadim aut, napustio sam i biljku i sve :D Ne vracam se vise tu, never! :D
Otisao sam nekih 13 puta brze nego sto sam dosao :D

EDIT: Inace, mislim da sam ja jedini koji nosi neopren cizme(duboke- do visine grudi sa tregerima preko ramena) koje sluze za ribolov, u sumu :D
sto napusti sajt kad imas cizme?! :D nece one nidje opusteno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin
02.07.2015
147
158
43
Prošlog leta pošao ja da obiđem sajt koji je inače bio u drugoj državi i tako zamišljen i razmišljam šta li ću zateći tamo. Inače ga nisam obilazio mesec ipo dana.
Da ne bih išao okolo po nekim stazama, krenem prečicom preko neke livade gde se sušila pokošena trava.
Odjednom me iz tih misli strahovito trgnulo šištanje i izvijenje zmije..., bukvalno sam je nagazio na deo repa.
Ljudi, usrao sam se od straha, mislio sam da će mi srce iskočiti. U prvi mah šokiran jer nisam znao šta se dogodilo. Uplešeni i ona i ja, svako je reagovao instiktivno. Ja sam odskočio unazad i pao na guzicu, a ona je u panici jurnula u žbunje.
Totalno je crne boje i dužine oko metar ipo po mojoj proceni.
Inače se ne plašim zmija i hvatao sam ih golim rukama još u detinjstvu. Samo sam je jednom ubio i to slučajno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and budalin

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
sto napusti sajt kad imas cizme?! :D
Baki, da imam metalni oklop, meni bi bio cim i jurnuo bih u bjekstvo cim bi je vidio :D

@jesam , super izgleda, koja li je zmija bila u pitanju, moze li se prepoznati po kozi? Mada, ja ne znam da li bi smio i tu kozu staviti na ruku :D

@napalm , moze, ostalo je nesto od growa :D
Mada burazeru, strah je strah, kad je vidim izmjesaju mi se i boje i misli i cjeli zivot prodje kroz glavu, stvarno je bila tako neke boje, neka sivkasto-smedja sa crnim tackama po sebi :D i debela je bila kao potkoljenica moje noge, otprilike fi120 :D :D :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and wuvuzela

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
@L0oD jebla te ova 0 u nicku
@budalin ti nisi ni svjestan da si vidio opicnog Poskoka :rasta:

@ostali kao što i u prvom postu ove teme možete pročiati nagradna igra traje do 01.10.2017. tako da i Vi koji niste imali susret do sada niti priviđenje imate još čitavo slijedeće ljeto da Vam se ukaže ta prilika :let:

P.S.

Nadam se da će još neko se javiti sa nekom nagradom ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Bas Lud :D nemos ppotrefit jel prva ili druga pa dok te covjek oznaci bas se iscima :D
Nisam brate svjestan :D Obicni poskok, to mi zvuci kao domaca zivotinja za tebe :D
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Sve ja to otprilike znam, susrecem se sa njima veoma cesto, na vodi svakodnevno kao i u sumi cesto, ali nekako od malena mi je gadan prizor vidjeti zmiju, cak sam kao klinac stajao pored momaka koji su ih hvatali golim rukama, doduse vodene, ali za mene je to nekako odvratno i ne mogu da se pomirim sa tim da su one dio prirode, da ih ne treba ubijati i ostalo. :D
Inace nisam plasljiv, ali od zmija imam fobiju i vjerovatno je to razlog mog nerzumjevanja te vrste. :D
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Zar Vas nisu zaključali ,mislim temu :D

Da se vratimo na temu ,svaka čast svima što učestvuju ,biće gusto ko i u onj Buksna i Pogled :rasta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme

  • Zatvorena
  • Leplјiva
  • Anketa
Nagradna Buksna + Pogled
Odgovora
227
Pregleda
32K