Posledice konzumiranja?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Posledice konzumiranja su mnogobrojne,da se ne zavaravamo. I sa ispijanjem vode kad se pretjera ima posledica, a tek od pusenja onolike smole.... ja licno patim ovih dana,pljujem zeleni sekret direktno iz pluca. Nepusac sam,dimim samo vutru,ali ipak ispljuvavam sadrzaj koji podsjeca na kombinaciju samljevenih zaba i mahovine,fuj. Medicina tvrdi da dim marihuane vise opterecuje pluca nego dim nikotina. Zadnjih dana nisam vadio filter iz cigarete kada motam joint. Isti bi potpuno pozutio/pokafenio. Tada sam manje kasljao. Vutra mi je skjurala u tegli nekoliko mjeseci,dakle nije do toga,vec je jednostavno jaka,a ja posto sam pretjerivao malo i ispastam. Tako funkcionise sve,akcija ima reakciju. A braci sto padaju u bedak je najlakse da ne duvaju,sto bi skakali sebi u stomak nije mi jasno. Kad ne ide ne ide. Ja bih volio da znam skijatiali od toga nema posla,poginuo bih instant. Volio bih da sam psihofizicki podesan za astronauta,ali nijesam.Nije sve za svakoga,i nije svako za sve. I ne svidja mi se potpuna glorifikacija vutre,kao da je savrsena,jer tako nesto ne postoji. I da ne kenjam vise,kad se naduvam ja sam potpuno lud...kez od uva do uva,prica 1000 na sat,sex je spektakularan....a sjutra...sjutra se prisjecam kako mi je sinoc bilo fenomenalno,i kad bih se mogao opet nadimiti :) I kasljem ko konj ;) Zivjeli
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tpaketc2c

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
da te nije neki virus slozio, ne moz bacati "zelembace" od vutre. ista prica je kod mene, al znam i od kada i gde sam pokupio virozu. gomila naroda kaslje i "ispljuvava sadrzaj koji podsjeca na kombinaciju samljevenih zaba i mahovine" a da nije ni jednom zapalila, cak znam i neke koji nisu pusaci uopste pa kad ih slozi virus na isto im dodje. ako konstantno duvam od kako sam skinuo proslogodisnji outdoor a ispljuvavam u nazad tri dana (i stvari se sada sredjuju uz pomoc paracetamola) ne mogu za to kriviti vutru. ne govorim naravno o potpunoj glorifikaciji vutre, al da se ne brkaju babe, zabe i mahovina :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and sale82ful

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Medicina tvrdi da dim marihuane vise opterecuje pluca nego dim nikotina

Koja medicina?

The link between cannabis and cancer
Whether cannabis can cause cancer is not a simple question to answer. We know from very clear evidence that tobacco causes cancer. But we are still learning about the effects of cannabis and whether it has the same effects as tobacco. There are a number of factors that suggest that cannabis could cause cancer

As tobacco - at least 50 of them. In addition, cannabis is often mixed with tobacco when smoked.

One of these carcinogens is benzyprene. Benzyprene is in the tar of both tobacco and cannabis cigarettes. We know that benzyprene causes cancer. It alters a gene called p53, which is a tumour suppressor gene. We know that 3 out of 4 lung cancers (75%) occur in people who have faulty p53 genes. The p53 gene is also linked to many other cancers.

Cannabis also contains a substance called THC (tetrahydrocannabinol). It is the THC in the cannabis that changes your mood and behaviour. The amount of THC in a cannabis cigarette varies considerably. Researchers have shown that THC causes benzpyrene to promote the p53 gene to change. But other researchers have looked at the effects of pure THC on brain tumour cells and found that it killed them in laboratory tests. This is a long way from using it as a treatment. But you can see from this that the evidence on cannabis causing cancer is confusing.

http://www.cancerresearchuk.org/abo...-questions/does-smoking-cannabis-cause-cancer
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
@ PowerSeed :) Postupanje sa vutrom koje sam najavio na kraju svoga dnevnika sam max ispostovao. Da podsjetim o cemu se radi : po skidanju biljke istu sam odlozio u tegle da se kjuraju do januara. Poceo sam da je pusim nekog 20 jan, i seansa je trajala jedno 7-8 dana. I samo poslije konzumacije javlja se kasalj i izbacivanje onih zabokrecina. Dakle virus odpada,nema kaslja prije duvanja,nema kijanja,temperature...nema nicega. A filter bi potpuno pozutio,na nacin koji nijesam detektovao kod upotrebe duvana. Ali o tom potom,ako ne nadjem relevantnu temu,i ako dozvolite planiram da otvorim temu vezanu za slicnu problematiku sa izkjuranom vutrom. Sto se paracetamola tice,uz njega preporucujem i Fluimucil od 600 do 1000 mg,da se sekret razvodni,tj razblazi i lakse iskaslje. Dobre su i ACC sumece tablete,sa istim dejstvom.

@ Bizzzo Cestitam na unapredjenju u urednika,vjerovatno je doslo nakon tvoje inicijative da se srede dnevnici uzgoja i svaka ti cast na tome :) Medjutim,pitas me koja medicina ??? Pa ona koju sam ucio,zvanicna. I da odvojimo medicinsku nauku od farmacije u startu,svi znamo ko su ovi drugi. Jos na studijama sam ze zainteresovao za temu uticaja marihuane na pluca prevashodno. Razgovarao sam vise puta sa profesorom koji je pulmolog zavidnog renomea. Smola iz marihuane,koju mi vutrasi obozavamo i molimo Boga da je bude sto vise :) , tj THC-a, kako rece profesor znacajno utice na pluca,tako sto se lijepi na zidove pluca i zakrcuje bronhije. Onda mi je jednom rekao "vi se kolega pretjerano interesujete za marihuanu" pa sam prestao sa pitanjima :) I da, marihuana takodje znacajno doprinosi suzenju krvnih sudova,kao nikotin. Njen dim izbija kiseonik iz krvi,sto svakako nije zdravo,srcu ipak prevashodno treba kiseonik,ne THC. Ubrzava srcanu frekfencu i izaziva poremecaje ritma,najcesce u vidu ekstrasistola po tipu SVES, kadkad i VES. Prve su predkomorske,druge komorske i znacajno su ozbiljnija pojava,posebno kada se javljaju u nizu ili vecem broju. Uticaj kanabisa na bazne stanice raka,tj njihovo ucaurenje i sprecavanje ekspanzije je nesto sto se jos uvijek dokazuje. Ja licno vjerujem da je tako,citao sam dosta pozitivnih iskustava,ali to podrazumijeva da se mara unosi u drugim oblicima: ulje,kroz ishranu itd. Kada se pusi nije tako korisna,kao sto je u obliku ulja. Inema tako sirok dijapazon dejstava kada se pusi, kao sto ga ima ulje. Najveci ucinak je u domenu sedativnog djelovanja.

Posto je tema Posledice konzumiranja, o tome svakako treba otvoreno pricati,pa mislim da SMO malo preostri prema braci koja se pozale na neke probleme nakon konzumacije. Smatram da to nije dobar pristup. Ovo jeste forum za afirmaciju kanabisa,kao lijeka i sredstva za rekreaciju.... ali ne smijemo zanemariti i glasove koji govore drugacije. Ili barem dovode kanabis u neku drugu,nepovoljniju poziciju.Svi koji misle da im je pusenje mare izazvao pad imuniteta,depresiju,anksioznost........ja licno mislim da takva teza ne pije vodu.Kao sto rekoh u proslom postu,nijesmo svi isti...brat Lopez kaze da nije labilan,a onda kaze da je 5 godina ranije vec padao na glavu zbog slicnih problema. Ja brate,i ne zamjeri mi,mislim da jesi labilan. Ali to nemoj da dozivis kao manu,vec kao osobinu.Takav si kakav si , sta ti tu mozes......prvo da ne duvas;drugo da sto vise provodis vremena u prirodi;da se izlazes suncu koje je najjaci lijek,posebno za probleme tvog tipa;i da jednostavno sredis svoj zivot. Znam covjeka koji duva i pije nekih 7 godina,nema djevojku,nema hobije,radi u kafani....ne cita knjige,nista afirmativno u njegovom zivotu se ne desava. Primijetio sam da je postao vrlo asocijalna,agresivna osoba,sa brojnim facijalnim tikovima....ma na pola puta sunovrata. Ali i znam covjeka koji duva preko 20 godina....ali ima porodicu,ima zanimanje,i sasvim je ok covjek,potpuna normala. Sta hocu da kazem: nije do vutre,vec do covjeka i do toga kako je postavio svoj zivot,cime ga oplemenjuje,sta ga motivise....

Moje licno najupecatljivije posledice konzumacije su bile blaga rasijanost,pospanost,ponekad sam znao biti i malo napetiji......ali kad god se preduvavam u duzem periodu pa pocne ovo da se desava ja i prekinem neki period. Ne mogu reci da umijem naci mjeru kao VenloNl,kom je 1 gr dovoljan za 5 dzointa,ali umijem da povucem kocnicu kad god za time osjetim potrebu. Ovo je najduzi post koji sam dosad napisao,da imam kod sebe dzidze rado bih se pocastio....poslije ovoliko kucanja po tastaturi :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tpaketc2c
16.12.2014
353
246
43
30
Hahahahah tako sam ja pred dva tjedna profesora iz strojeva pitao kolika bi bila dopustena temperatura za balast, lik se ful raspricao sa svog znanstvenog gledista totalno nesvjestan sta ce meni to :D

Kada zbrojim sve dobre i lose strane i posljedice koje vutra donosi, opet je puna prednosti prema svim drugim konzumabilnim preparatima, pocevsi od lijekova, pa duhana, alkohola i ne znam cega, a osobno ne znam kako bi prezivio da se barem s necim ne opustam, tako da mogu se pomiriti s tim da koji put teze disem ili kasljem jer pretjerujem :D

I sada sam stisnuo frulu tako da je ova gornja recenica vjerojatno vrlo nerazumljiva ali nije me briga! :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
I samo poslije konzumacije javlja se kasalj i izbacivanje onih zabokrecina.
vidi, onda nesto nije u redu sa vutrom, al ne generalno neg konkretno sa tom koju konzumiras, negde si nesto zeznuo. to sto opisujes nije bas najnormalnije, ja mogu nekad da se nakasljem dok uvlacim dim, al nema kasljanja kasnije niti zabokrecine. bem li ga, ne znam...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
I sam sam kašljao prije 2 mjeseca.Sastavilo me 2-3 dana neke viroze, onda došao kašalj.Na trenutak sam se zabrinuo bio.Da vidiš,kad me jednom napao u kinu ,hahahahahaha
A ja zadržavam u sebi da ne smetam gledateljima,hahahahahahaha
Ma tripovi :D
Kašljo sam cca 3 tjedna,al' baš ono ...kašljo.
Inače,nikad ne kašljem...tj,jako rijetko kada se nakašljem.
Khhmmmmm,khmmmmmmmmm :spliff:aj' živili ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
PowerSeed "ja mogu nekad da se nakasljem dok uvlacim dim, al nema kasljanja kasnije niti zabokrecine"
Presiroko sam formulisao misao :) pa se mimoilazimo Kasljem i ja dok uvlacim dim,ne kasnije,osim kad igram kosarku pa razmrdam kompletnu unutrasnjost pluca....tada pljujem zabokrecine. I da, u tih 8 dana sam ispalio 50 dzointa,sto je ludacka brojka.

@mlst Sta su filter cigarete??? Ako mislis na prazne cigarete koje se pune duvanom uz pomoc rolera,onda to i koristim :)
 
30.11.2014
16
10
3
Dok pušim ganju kašljem kao konj bale cure iz sinusa ugasim, zapalim cigaretu ništa više od simptoma kašlja i curenja nosa. Čim osjetim ganju u nosu gotovo. Iako imam četiri strajna isti je slučaj sa svima.
Zašto nemam tih simptoma sa duhanom ??
 
11.12.2014
44
49
18
30
Nije to do straina to je do tvog organizma nismo svi isti (bar mislim da nije do straina )...ako ti vec ne smeta na duhanu jesi probo si pronaci neku odredjenu ravnotezu u omjeru duhan/vutra dovoljno da te lupi a da nemas tih problema ( znaci vise duhana stavljat manje vutre eksperimentiraj malo ) ?? i jesi probo na bong pusit ??
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Pa ljudi dragi..gdje bi zivite?opce poznato je da viroza neka malo zesca hara balkanom..kasalj,nos curi, temperatura......Nema to bas prevelike veze sa ganjom
 

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
Dok pušim ganju kašljem kao konj bale cure iz sinusa ugasim, zapalim cigaretu ništa više od simptoma kašlja i curenja nosa. Čim osjetim ganju u nosu gotovo. Iako imam četiri strajna isti je slučaj sa svima.
Zašto nemam tih simptoma sa duhanom ??

alergijska reakcija ili nisi naviknut toliko na dim vutre kao na dim duhana?
ja kad probam zapaliti duhan kašnjem oču se ugušiti, a vutra mi paše, mogu je udisati i na nos neće mi biti ništa..
a može biti i da nisi dobro osušio ili pušiš lošu robu, pa udišeš dosta klorofila pa ti ne paše.. kao da pušiš slamu..
meni nakon dosta apstinencije padne tolerancija na vutru pa kašljem ko lud, ali nakon navikavanja mogu da dišem vutru namjesto zraka...

a što se tiće grla, jebiga, nema filtera nema ničega, direkt vrel zrak ide u grlo plus što vutra isušuje grlo, normalno da pati grlo...
probaj malo pomješati sa mentom, možda ublaži reakciju? ista stvar kao i one cigare koje imaju mente u filteru
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Menta moze cak da pogorsa taj efekat kaslja. Citao sam da su ljudi pokusavali pusiti cistu mentu pa su jedva do daha dosli. Ono sto se stavlja u cigare je samo aroma mente.
Neko moze da se sad zezne pa istrese onu suhu mentu iz caja pa da vidis na sto to lici.
Moze da se mijesa menta u vutru umjesto duhana,ali citao sam da ljudi preporucuju da licno susis svoju mentu a ne da koristis onu iz kesice za caj.
E sad ja nisam probavao,govorim samo sto sam procitao na forumu. :)
 
Poslednja izmena:

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
nisam primjetio da pogorša, jedino da poboljša, osobno sam isprobao.. manje smeta za grlo taj tren jer stvara lažan osjećaj svježine i hladnoče, govorim o menti iz vrečice čaja.. neznam za čisto pušenje mente a i ne vidim svrhu jer menta ne udara.. ali lagano mješanje, malo mente i puno vutre, pogotovo ako je loša vutra ili ako je pri kraju đoint pa je vrelo za uvlačiti
može i žvakanje žvake i pušenje, ista stvar
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tpaketc2c

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
neznam za čisto pušenje mente a i ne vidim svrhu jer menta ne udara..
Naravno da ne udara,niko nije spomenuo cisto pusenje mente,ali postoje ljudi koji nikako ne podnose duhan pa mijesaju vutru sa necim sto je priblizno bolje ili zdravije od duhana.(i o tome ima tema,zaista ste slabo prostudirali forum)
Ja licno sam nepusac,ali meni recimo,ne smeta ono malo duhana sto se stavi u dzoju,mada ja licno kad pusim i motam svoj dzoint ne stavljam nista. Znas kako se kaze,100 ljudi 100 cudi. (100 žena,200 hm... Dojki. jbg) :)
 
13.01.2014
29
29
8
Ja sam se jedno 4-5 puta razvalio do te mjere da sam povracao.Jednostavno nemam snage ni kapke da drzim otvorene,lezim u istom polozaju i nema te sile koja bi me mogla natjerati da ustanem a znam sve oko mene sta se desava i sve razumjem cak mi ni osjecaj za vrijeme nije sjeban ali jednostavno toliko sam umoran da dok me ne pusti ne mogu ni kapke otvorene da drzim a kamoli da ustanem i umijem se.