Posledice konzumiranja?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Iako se nije dugo pisalo ovdje,naletih slucajno na temu pa rekoh da napisem nesto.
Ovdje je klasicni primjer (uglavnom kod pocetnika u konzumiranju) potpunog prepustanja djelovanju trave. Iskusniji konzumenti uglavnom nemaju te "probleme" jer su vremenom skontali da mogu da na razne nacine uticu na dejstvo marihuane.
Dakle,ne dozvoli da ona upravlja tobom,nego obrnuto. (ja ponekad bas pustim da me vutra vozika jer tako hocu)
A sto se tice posljedica... Ja ih jos nisam uocio.
:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fulldedarak

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
Nisam sve citao, ali s obzirom na tematiku i taj "problem" sto izaziva vutra, moje osobno misljenje je da je to sve "u glavi"...

Cinjenica je da THC psihoaktivno djeluje na mozak...
To sto ti se desava znaci 2 stvari...:
1. Pusio si dobru vutru i jebeno si se naduvao
2. Jos nisi "naucio" uzivati u dobrom high-u :)

Ima ljudi koji jednostavno to ne mogu (iz)regulirati (imao sam takve slucajeve na kvartu) i jednostavno trebaju prestati duvati i ako je neizbjezno, otici na par razgovora kod psihijatra ili tako nesto.

Ali opet ponavljam... Sve je to u ljudskoj glavi i nacin na koji trava djeluje na nas...

Osobno duvam vec 13-14 god i dan danaas se naduvam ko zivina i imam kosmar u glavi... xD
Al negativne misli (cak i usprkos na stanje [sranje] u cijelome svijetu, ali i kod nas), nikada...

Ovo je cisto moje osobno iskustvo kao uzivatelja u vutri, ali i kako tumacim ono sto sam vidio/cuo glede toga u okruzenju drugih frendova i poznanika (a moramo priznati, marihuana lover-a ima kolko oces)... :p

EDIT:
Sad vidim da svi iskusniji full slicno misle, a ovim neiskusnijima se dogodilo ono sto i svima...
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
''Zahvaljujem'' svojoj državi što prekjučer nisam mogao dunut' :D Toliko sam imao obaveza da nisam stigao.
No,ok šta je tu je.
Sutradan je ujutro,budilica na ženinom mobitelu otpočima sa ptičijim pjevom,valja poći na posao.
Naspavan sam.Jučer nisam zapalio_Odmoran sam,ali...
Mokra je majica na meni totalno :ajnstajn:

Pade mi na pamet,dal' je to što sam preskočio lijek jučer ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
15.12.2014
8
7
3
37
Iako se nije dugo pisalo ovdje,naletih slucajno na temu pa rekoh da napisem nesto.
Ovdje je klasicni primjer (uglavnom kod pocetnika u konzumiranju) potpunog prepustanja djelovanju trave. Iskusniji konzumenti uglavnom nemaju te "probleme" jer su vremenom skontali da mogu da na razne nacine uticu na dejstvo marihuane.
Dakle,ne dozvoli da ona upravlja tobom,nego obrnuto. (ja ponekad bas pustim da me vutra vozika jer tako hocu)
A sto se tice posljedica... Ja ih jos nisam uocio.
:spliff:

Dobih i ja svoju dijagnozu ... a to je neuroza ... ne pusim skoro 3 mjeseca od tad ... pravo da vam kazem i ne smijem - strah me da nesto ne pogorsam - ni sam ne znam kako se ovo desilo s obzirom da sam citavo ljeto pusio(ove god poceo) bez ikakvih posledica i uvjek mi je bilo dobro ... Nisam neka jaka licnost, ali jbg nisam ni labilan - bar sam sebe smatrao zrelijim - pojma nemam ... uvjek postoji ta mogucnost da nekom zivci nisu bas jaki kao drugima ... inace sam ,,prelezao,, anksioznost i depresiju prije 5 godina, mislio ssam da je to daleko iza mene ... Ne znam ni sam - vjerovatno je nesto od ,,tad,, bilo spremno da ispliva iz podsvjesti - i kad se napusis, tj prepusis ne mozes bas da kontolises u kojoj mjeri ce podsvjest djelovati na tebe ...
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Možeš kontrolisati, jedino ti ne možeš.

To nije posljedica konzumiranja.

Nemaš sve sredzeno u glavi i sada krivis vutru za to.
Sredi si život a onda razmišljaj na nešto ljepo, a ne obratno i
onda plakat ovdje.

Sve sta si pisao ovdje na forumu je šaka jada i :poop:
Dajem ti upozorenje!
Ne radi vise to po forumu.
 

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.673
143
Pa koliko ekipa na Vutri u prosjeku ima godina? 13? Ne mogu vjerovati kakva sr... čitam. :) Ljudi, ne pušite ako vam škodi. Ne pijte ako vam škodi. Ne igrajte nogomet ako vam škodi. Svakoj aktivnosti u životu treba pristupiti zdrave glave, informirano i odgovorno, pa tako i pušenju. Ako imaš slabo srce nećeš ići paraglajdat. Ako si labilan u glavi i misliš da ćeš umrijet nakon jednog dima najbolje je prestati. Al to nije problem trave, nego samo tvoj. Milijuni ljudi se odgovorno prepušavaju, prepušavali su se otkad je svijeta i vijeka, i prepušavati će se dok bude civilizacije. Info: weed can get you high (usto je i lijek)!

P.s. ako ti trava smeta šta radiš na Vutri? To je kao da odem na nogomet.com i serem protiv nogometa... Djeco, djeco....
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
...i naravno zavrsim kod psihijatra dobijem tablete za smirenje i uput za snimanje glave... i dalje imam siptome - depresije, anksioznosti, nemira, poremecaj koordinacije, apstraktnog misljenja, pad imuniteta
Nisu mi nikako jasni ovakvi likovi koji nikako da shvate da su oni krivi sto ih vutra "pere" na negativu. Ovaj gore je na predhodnoj strani i sam rekao da mu je zivot u ku*cu pa ipak krivi travu za njegovo stanje.

Nemoj druze pusiti i gotova stvar. Koji moj si dosao ovdje kukati da ti je lose od trave kad si i sam rekao da si koristio nekakve ljekove koje su ko zna sta napravile u tvojoj glavi.
Zasto nisi pomislio da ti nije lose od te hemije? Cak i da nije do tableta, onda zasigurno je do tebe licno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Svaka cast, vidim da ima dosta clanova koje nista ne moze izbaciti iz ritma i zivotne harmonije. Osjecanja poput tuge ili straha njima su nepoznata, jer je sve do njih - u njihovim glavama, pa kako onda da osjecaju nesto sto ne zele, a jos su u stanju to kontrolisati. :)

Meni je opustanje odigrati koju partiju bele ili preferansa sa prijateljima. Smotamo jedan za ljepsi ugodjaj i super se provedemo. No, nije to uvijek slucaj. Nekada se potrefi da dodjem raspolozen za kartanje, pa se nakon povucenih dimova rastocim svuda po livadi. Sto bi se reklo ima me svuda osim tamo gdje treba. Ne vidim karte, ma koje karte, ne vidim bijele macke pred nosinom. Pokusavanje da se iskontrolisem i vratim na kartanje samo dodatno zakomplikuje situaciju, pocnem razmisljati o cemu uopste razmisljam. Potrefe se takvi dimovi protiv kojih i najcvrstiji pucaju.
Zamisljam situaciju u kojoj imam potpunu kontrolu nad emocijama i ne dopada mi se to ni malo.
 
04.04.2014
267
230
43
Evo da i ja malo doprinesem temi. Sative mi generalno ne prijaju, uglavnom me od njih posle nekog vremena spuca lagana teskoba. Nista strasno, ali nepotrebno. Dobra indika je vec druga stvar, a znam da je dobra samo ako sam je ja uzgojio. Uzgajam po svojoj meri i meri moje supruge. Tokom godina pronasli smo neki nas optimum sto se tice svega vezano za izbor, nacin uzgoja itd. E sad najbitnije, kakao znam da je dobra? Ovako: ako u prvih 15-20 minuta izostane snazna erakcija od te indike za mene nema nista. Znaci dim je za mene usko povezan sa seksom i mogu vam priznati da posle desetak godina braka imamo vrlo uredan seks sto se za moje prijatelje , koji nisu konzumenti, ne bi moglo reci. Od nedavno smo ubacili i ulje u upotrebu, ali to je vec posebna prica.
 
15.12.2014
8
7
3
37
Polako momci - nisam nista rekao protiv marihuane ... Marihuana je po meni kao Ferari - dobra, ma savrsena ... ali ako ne znas da je vozis ili vozis kako ne treba, prebrzo npr. - mozes da se slupas i to zestoko ...
Na mene Marihuana djeluje - 1. pojacava emocije 2. kad se zestoko prepusim desi se da postanem svjestan sebe i okoline na mnogo dubljem nivou - podsvjesnom 3. I takodje kreativno - sta sve mogu da spojim napusen, al zaboravim posle ...

Ovo je tema - Posledice konzumiranja - samo zelim da skrenem paznju, ne vama iskusnima(vidim da znate pravila igre) nego neiskusnim, pogotovo mladjim(ako ih ima) i ostavim svoj ,,post,, kao upozorenje ...

ne pusite stvari sa ulice ...
ne mijesate je sa medikamentima ... poz
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Posljedica konzumiranja je sreća, sretni ljudi žive dulje a smijeh produžuje život i dijeluje pozitivno na krvnu sliku. Jednu gasim i već razmišljam kako ću motati sljedeću, to mora da je ljubav
29dz8zk.gif
.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Ustao u 6,došao kući u pola 6,našljak'o se ko' radni konj,tuš,klopa ... sad da vidim oćel' biti kakvih posljedica :D
No eto,kao moguću posljedicu ću navesti...
Zaboravnost.
Zaboravih vam reći da mi je prekjučer bio rođendan :) Vjesio sam malo na forumu,nisam se ni sjetio pogledati dal' me je forum registrirao kao slavljenika :D
No isto tako kako zaboravljam tako mogu i učiti nove stvari.Nisam oglupio,što mi je drago.
E sad ,dal' me netko smatra glupim,to je drugi par opanaka :spliff:Auto Tutankahamon.

Evo i edit-a vezanog za zaboravnost.
Dakle,khhmmmm,khhhmmmmmm,... palim cigaru,užas jedan,al' me nešto tjera ,povučem par dimova,raznesem pluća sa duvanom doslovno.
U sljedećem trenutku,otresam cigaretu,benston bijeli,... i u pepeljari ugledam pola pljuge.
Još ja mislim,šta mi fali...zaboravio totalno.Eto vidiš šta se meni dešava.
Srećom,ima tko zna :D točno gdje sam ja šta ostavio.
Jednom zgodom mi gospodin policajac jedan mahnuo sa kesicom a u kesici malo sjemenki.
Ja toooootalno bio zaboravio na njih :D
 
Poslednja izmena:
16.12.2014
353
246
43
30
Ja nakon cjelonocnog pusenja osjecam tesku nevoljkost drugog jutra, pa sta sad, od graha sljedeci dan prdis pa nije ilegalan, a prditi nije pristojno :D
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Djelim tvoje misljenje Power...od vutrice mi nikad nije bilo lose,niti nakon konzumacuje niti dan nakon..a znao sam pretjerivati,a tako i vecina konzumenata..
Jednio od cega mi je uvijek lose je alkohol,cak i ne trebaju bit neke enormne kolicine...
 
16.12.2014
353
246
43
30
Slazem se, a znao sam pretjerati s tim uzasno, pred pol godine sam jednostavno prestao, tocnije negdje u sestom mjesecu, maknuo bocu iz usta, zabio frulu i od tad mi zivot ide samo na gore (od tud valjda onaj izraz high :p)