Posljedice kod maloljetnika?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.08.2009
4
0
0
35
Interesuje me šta se konkretno može pogoršati u maloletniku koji vari.
Očekujem dobar i poučan odgovor.
Ae...

Relax :)
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
pa draga mama odgovor nije lak

neki budu još veće pametnice
neki zatupe jer su inače tupavi
neki progledaju i postanu svjesni
neki otkriju da su šizofreničari (ako imaju u genima)
neki koriste samo kao razonodu
neki bla bla bla

sve zavisi ko šta želi u životu prema tome i vuče na stranu koja mu odgovara
ne može trava da nekoga sjebe
taj se sam sjebo
ili ti
ko je pao .... taj je sklon padu bio


p.s. jes vidjela kakva sam pametnica :icon_lol:
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Zamisli da je naš novi drugar zbilja neka mama koja traži alternativne bunare informacije...SVAKA ČAST OVAKVOJ MAMI!
Prošle godine upoznao sam čeha koji je imao 18 godina(u Škotskoj...duga priča) čija se je majka više bavila njegovim boxom nego on. Cilj- da i djete stoji daleko od dilera i drugih ološa. I da zna što njen sin puši...
 
05.08.2009
4
0
0
35
Hvala na odgovoru.
Ima dosta onih što su nezreli i lože se na travu čisto radi reda... to je loše :)


p.s. ja sam muško! :p
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Onda si otac?
Ak nisi otac nego maloljetnik, pazi da te ovaj gore ne skonta(ma da skontat će te svakako:rofl:) pa ima da se vidimo za par godina...
Daj objasni o čemu se radi?
Neću spavat i ove noći...otkud vam ovakve teme...ode mi odmora...
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Zavisi od same osobe , i kako ta osoba shvata varenje .
Sto kaze ^ balcan_smoke neki ovako neki onako .
Ako palish da bi bio ql , to kod nekih vremenom prodje i batale . Moze se desiti da zapostavi sebe i druge , ma moze svashta . Nema neka definicija koja bi se koristila za svakog , jer niko nije isti .
Probaj , vidi shta je ako ti se svidja , vari , pak' ako ne hvala lepo dovidjenja :)
 

TrueDimSino7ni_ašiš

Banned
Banovan
23.05.2009
29
2
0
82
samo pretjerana konzumacija može škodit. i nije važno jesi maloljetnik,
već što imaš u glavi...no što želiš dobiti dok variš, to ti mora bit na umu...
a savjetujem pri tome ono relax šta si napisao...tu neš pogriješit garant...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
zapravo najgore šta se maloljetniku može dogodit jest da uđe u rutinu pušenja i izbjegavanja obaveza, odgovornosti itd. ta šema...na to se ponajprije misli na školu, općenito lijenost ili način ponašanja i odnašanja prema stvarima/ljudima/događajima :)

ima malo ljudi koji će npr. napušeni ić učit :p dobro aj, nije to ni bit, to radiš nakon toga...ali opet, više je onih koji će pod vutrom nikad ne uzet knjigu, nego je baš tada uzet...motivacija također...sve bi radio, al ništa konkretno, praktično i šta moraš...drugim rječim sve što je zabavno.

Mislim da je to najgora stvar za maloljetnike...a i za malo starije od maloljetnika :)
Po pitanju zaglupljivanja...nisu ovo više količine da nekog zaglupe...al ako ima potencijala, bit će glup...još malčice više :D

Uglavnom, nije vutra ništa zapravo...samo ta životna rutina...o tome ovise stvari...ne o ganji...već našen ponašanju koje se malo pomalo iz dana u dan odvija i gradi...i eto onda sindroma par mjeseci/godina kasnije pa kukulele :)
 
05.08.2009
4
0
0
35
Hvala vam na odgovorima.
Zanima me samo još da li se može pogoršati zdravstveno stanje maloletnika pušenjem.

I nisam otac niti majka, maloletnik sam! :))
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
al to ne znači da bi maloljetnici trebali pušiti travu. Mislim da je govoriti o posljedicama konzumiranja vutre kod maloljetnika vrlo vrlo relativno - nekome će koristiti, neko će djelovati neutralno u životu kao i da ne puši, a drugoga će sputavati. Ali što se tiće generalnog stava, nije dokazano da šteti bilo kome u nekim normalnim količinama. Kako god bilo mi imamo tu jednu točku pravilnika koja ne dozvoljava maloljetnicima da učestvuju na ovom forumu pa zato...
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Chek da ja sad neshto pitam :) Sto se tiche shtetnosti , pre jedno godinu , dve upoznao sam bio lika kome je otishla plucna maramica od non-stop paljenja ?

@Weedran : nisam ni reko da treba da pale :) chak shta vishe kad god me neki klinac pita , ja mu odgovaram "ma shta ce ti to" .