POSTAVIMO KONKRETNE CILJEVE

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

propaganja

Aktivan Član
25.12.2006
149
1
0
www.idem.eu.tf
Baci pogled na site title kad si u homepage-u, iznad adress bar-a.
Èini mi se da piše nešto kao...
"Legalizacija Marihuane, Uzgajanje Marihuane, Sjemenke, Semenke, Marihuana, Marihuana Uzgoj, Pecurke"

Ako sam ja krivo skontao šta je ideja ovog sajta onda sam samo još jedna žrtva propagande i vjerujem svemu što proèitam.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Ovaj sajt je bio "zadužen" za sve. Trenutno je u fazi odvajanje legalizacije na poseban sajt. Kako je to trenutno u toku, logično je da neke stvari nisu izmenjene (zato u title-u piše da je ovo sajt za legalizaciju). Kratko i jasno.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
@propaganja
vidi stvar ti stoji ovako.
vu i sve vezano uz vu (trgovina, uzgoj) je ilegalno.
odnedavno možeš dobro najebat za "omoguæavanje prostora".
kako god,tim zakonom se ustavno krše sloboda ljudskih prava.
kako bi se to zaustavilo.
potrebna su graðanska društva (udruge,, nvo..) koja æe to artikulirati.
za prvi korak vutra.org sasvim dobro odraðuje svoj posao.
na našoj strani su istina, i logika
a neprijatelji su nam roditeljska paranoja i inkvizitorski lobiji pa ti sad vidi.
zato se svi ponašamo ko da hodamo po jajima.
meni lièno to jako èesto sve ide na ***** jer ne volim foliranje al eto mora se, bar za sada.
kad konaèno ta famozna udruga krene sa radom i kad se pokrene DOBRO INFORMIRANA debata na TV.
onda možemo oèekivat neke rezultate.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
propaganja je napisao(la):
problem je što kreiranje sadržaja oduzima vrijeme...

-cut--

kontaš... zato nema smisla da se javljam legalizacija.org... oni nek fino skupljaju vijesti, treba i takvih sajtova, èisto informativnih

šteta što ne vidiš glavni problem.

Ti nemožeš kreirati stranice ako nemaš sadržaja. Može sajt biti na svom hostu ili unajmljenom. može imati 3 milijuna administratora ali ako nema autora neæe nikad biti ništa od toga.

Problem je u tome što nitko ne kreira sadržaj. Da bi imao web ring, ma da bi imao stranicu uopæe ti treba sadržaj. To je ono što je problem a ne CMS ili nešto peto.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
propaganja je napisao(la):
vec rekoh da mislim da države trebaju djelovat odvojeno pod odvojenim domenama (i sa odvojenim NVO udrugama, s vremenom)

...moram malo patronizirati jebi ga, oprostiti æeš mi.

Kao netko tko ima malo više iskustva sa civilnim sektorom (udruge, NVO... zovi ih kako želiš) znam da ovo što si rekao nema smisla bez ikakvog objašnjenja.

Svejedno je dal æe postojati jedna jedinstvena udruga za sve zemlje ili æe postojati zasebne koje æe se umrežiti na ovaj ili onaj naèin. To je samo pitanje kako æe se nešto organizirati. nitijedan od ova dva pristupa nije po nièemu bolji od drugog.

Primjer prvog ti je Transparency ili Amnesty.
Primjer drugog pristupa su ti ekološke udruge a u puno veæoj mjeri GLBTQ udruge ( gay, lezbian...)


ali radi uspješnije kampanje reklamirat ih zajedno i držat kao ring sa jednim centralnim portalom, vutra.org, radi boljeg rankinga i organizacije.

Pa zar postoji bolji ranking od 1?
l.org i vutra su prvi na goolu. "legalizacija legalizacija marihuane, uzgajanje marihuane. Dal postoji još neka kljuèna rijeè koja je iznimno bitna a da nije pokrivena.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
propaganja je napisao(la):
Pozdravljam odvajanje...

I navijam za razmnožavanje...

Što više sajtova i portala veæi èe bit i community!
Po kojoj logici?

Ti veæ imaš zajednicu (vutra.org) ne vidim kako æeš imati veæu zajednicu ako ju razdijeliš na 10 djelova?

Vutra.org je zajednica i ne vidim za koju svrhu tebi treba još 10 ovakvih sajtova kad æe isti ljudi biti prisutni na svim tim mjestima.

Na taj naèin samo radiš konkurenciju postojeæoj zajednici, razbijaš ju i razvodnjavaš.

Na vutri treba biti i forum i chat i vutropedija. Vutra treba biti mjesto di æe ljudi komunicirati.

Neki potencijalno novi sajtovi trebaju pokrivati one aspekte koje vutra ne pokriva ili imati durgaèiji fokus od vutre.

Npr. l.org nema (barem nebi trebao) imati namjenu da nekog asa vutre uvjeri u potrebu legaliziranja trave. Mislim da nikome na vutri l.org neæe promjeniti stav oko legalizacije. l.org je potreban ljudima koji nemaju stav, koji popituju vlastiti stav ili koji imaju drugaèiji stav. Upravo zbog èinjenice da je ciljana publika drugaèija, treba joj drugaèije pristupiti od zajednice koja se formirala na vutra.org.

propaganja je napisao(la):
Eh sad.. da na legalizacija.org instalirate neki CMS to bi i bio nekakav portal... ovako je to wordpress blog.

Zašto zapoèeti s greškom? A dopustite da je wordpress na portalu za legalizaciju èista greška.

vidim nisi previše koristio wp :D
zašto je wp greška? Potpuno si iz vida izgubio namjenu l.orga a previše si fokusiran na vlastito mišljenje. Stranica koja želi s vremena na vrijeme objaviti èlanak vezan uz odreðenu temu ne treba kompliciran i robustan sustav kao joomla.
wp može sve što i joomla i više od nje i to lakši i praktièniji naèin. Èemu onda joomla?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
htio sam reæi kako za bilo kakvu revoluciju neæe biti dosta vutra.org i legalizacija.org jer kad hrvatske vlasti ali i istomišljenici bace pogled na ove sajtove, reæi èe ah to neki srbi nešto hoæe.

Mozda je i tako,ali ja mislim da je to upravo jedna od prednosti.Ako ovde mogu da se sloze ljudi iz Srbije,Hrvatske,Bosne,Crne Gore,Slovenije,Makedonije itd. onda to treba da bude jos jedan pokazatelj da smo mi sasvim normalni ljudi,normalnih shvatanja i pogleda na zivot uopste.Mozda cemo bas mi biti jedni od tih koji ce pomoci da se prebrode gluposti koje su se dogadjale i koje treba sto pre zaboraviti.Ja mislim da nam samo moze biti PLUS sto smo ovde sa svih strana. :wink:
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
GreenMan je napisao(la):
htio sam reæi kako za bilo kakvu revoluciju neæe biti dosta vutra.org i legalizacija.org jer kad hrvatske vlasti ali i istomišljenici bace pogled na ove sajtove, reæi èe ah to neki srbi nešto hoæe.

Mozda je i tako,ali ja mislim da je to upravo jedna od prednosti.Ako ovde mogu da se sloze ljudi iz Srbije,Hrvatske,Bosne,Crne Gore,Slovenije,Makedonije itd. onda to treba da bude jos jedan pokazatelj da smo mi sasvim normalni ljudi,normalnih shvatanja i pogleda na zivot uopste.Mozda cemo bas mi biti jedni od tih koji ce pomoci da se prebrode gluposti koje su se dogadjale i koje treba sto pre zaboraviti.Ja mislim da nam samo moze biti PLUS sto smo ovde sa svih strana. :wink:

greenman reko si jedno jako veliku stvar koje mislim da ni sami nisamo svjesni.