Postavljanje opreme u boks

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
Pozdrav!

Početnik sam i molila bih neku dobru dusu koja zna kako i gdje ovo treba postavit da mi objasni,hvala! :D

Evo mog boksa i opreme :D
 

Prilozi

  • P1140002.JPG
    P1140002.JPG
    107 KB · Pregleda: 125
  • P1140005.JPG
    P1140005.JPG
    165,2 KB · Pregleda: 112

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
hvala ti :D ok znaci trebam napravit otvor pri vrhu boksa i za filter?jel problem sto gore ima manje od 10 cm prostora?xd
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ne mora bit isto kao kod mene. Možda bi bilo bolje da ti vent ne bude na filteru. Imaš već detaljno opisano što i kako u starim temema kako se to radi, pa se baci malo na čitanje ;)
 
21.11.2013
42
45
0
Tako je, filter je zadnji,na filter crijevo pa CT u sredinu, pa crijevo i vent koi tjera to sve van :)
i probaj da ti prigušnica ne stoji unutar boxa nego je stavi izvana jer masu grije a ti imaš drveni box i nije bas preporucljivo drzat u nutra cak i zbog dodatne topline koju bi stvorilo unutra uz samo svijetlo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gea.

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
ok,jasno :D trebam napravit samo jedan otvor na boksu za crijevo? jel to sve sto se ventilacije tice?

na kojoj visini treba biti ct?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nije sve, pa treba li negde da ulazi vazduh, stavi bar jedan pasivan ulaz negde u donjem delu boxa i obezbedi neki vent da duva po biljkama. ct se obicno montira tako da se moze dizati i spustati, na lancima... visina se podesava kako biljke rastu. toliko toga ima na youtube, moras se malo potruditi pa ako negde zapne onda pitanja, na zalost ne moze niko od nas da skokne do tebe da to sklopi

https://www.youtube.com/watch?v=Im4tf4zCe-A

https://www.youtube.com/watch?v=UUxsPDwVcD4
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
moze dolje sa desne strane?kakav vent mi onda treba za dolje? to znam,zanima me na koju visinu da stavim na pocetku u vegetaciji? mislim staviti 12 biljaka :D

tnx za video,slozit cu to danas :)

hoce bit dobro ako prigusnicu stavim van na krov boksa?cemu ona uopće sluzi?xd kabel od ct-a mi nije dovoljno dug ako cu je stavit van na krov

jel mi trebaju pc ventilatori?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
...kroz rupu negdje na donjem dijelu boxa...

Edit:

Kod mene je bio vent kupaonski, ali ne mora biti.


Pazi da ti svjetlo ne ulazi nigdje u box dok je lampa unutra ugašena.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gea.

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
netrebaju ti nikavi PC ventovi. samo stavi da je pasivni usis zraka ili neki slabiji usis vent tipa:

Vents VKO100 107m³/h, 100mm
ili
Vents VKO125 190m³/h, 125mm

izracunaj koji ti je bolji.

i u box neki veci vent koji ti puse po bilju i simulira vjetar. oni ventovi sto ih kupis da ti pusu za po doma, sto imaju rotaciju.

pogledaj pokoji video na jubitu i sve ces skuzit ak ti se vec neda citat po forumu, iako ja evo citam preko 2 tjedna vec i jako puno sam naucio i zelim jos tak da ti to preporucam :).

nego, ak neko od iskusnih moze bacit misljenje jer meni jos nije jasno, koje su prednosti/mane ako vent za ispuh stavimo na jedan od 2 nacina:

1. filter u boxu koji usisava >> vent >> cevka >> CT >> cevka van iz box-a (kod mene ce bit van kroz prozor)
2. filter u boxu koji usisava >> cevka >> CT >> cevka >> vent koji povlaci zrak >> cevka van iz boxa

nekak je po meni prednost 1. slucaja sto je vent unutra pa se manje cuje, a 2. slucaj sto je vani pa manje mjesta zauzeto u boxu i hladi se vent (ak se on uopce grije jako, neznam).

a kod mene nekak i 3. opcija se razvija u mozgu, a to je u svrhu grijanja sobe po zimi. sta mislite o tome da CT spojim na nacin da usisavam zrak iz sobe i direkt kroz CT nazad u sobu tako da je po zimi grijem umjesto radijatora, a po ljeti spojim cevku na prozor da baca van.
drugi vod bi bio onaj klasicni; filter u boxu >> vent >> cevka van iz boxa.
ova 3. opcija je zbog toga sto mi se cini da nije nekak dobro bacat zrak koji je izaso iz boxa nazad u sobu jer mozda ima nekih necistoca, ili se filter pobrine za 100 toga%?

nabaci neke slike kad to sve slozis :).

poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gea.

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
Znaci necu pogrijesit ako samo otvor napravim...jedan dovoljan? Ok stavit cu onaj kucni ventilator...imam onaj nizi nego sto je od @666&999...jel ce bit dobar?

fotke stavljam naravno :D
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
trubabuba je napisao(la):
ja pretpostavljam da ce ti bit dosta samo otvor, al znamo sta kazu za pretpostavku LOL.
ugradi neki light trap il kak se vec zove da ti ne ulazi svjetlost kroz tu rupu unutra.
nest ovak:

https://vutra.org/topic/9699-do-it-yourself-light-trap-by-oprah/

poz
sve mi se cini da cu morat vent kupit xd inace u boksu je dosta vruce iako se nalazi u hladnoj prostoriji s obzirom da je ljeto...

dosjetljivo :D
 
10.07.2014
9
3
0
prigusnicu mozes staviti na krov boxa ali stavi nesta ispod nje posto se pregrijava i moze lako izazvati pozar,(npr, ciglu ),I pazi se struje