Postavljanje opreme u boks

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.04.2014
38
74
18
Sailor je napisao(la):
ozbiljan sam ja,ali svako ima svoje metode, pitao si me za misljenje i ja sam ti odgovorio,vjerujem da ima puno iskusnijih na forumu od mene pa pitaj njih,po meni 120x120 su male dimeznije za 2 ili 4 biljke,bez uvrjede to je samo moje misljenje
cek malo autoflover biljka maximalno doseze visinu od 110 cm visine a sirina joj nemoze neznam kolika biti, i ti meni govoris da je puno staviti u jedan metar i 20 cm x jedan metar i 20 cm 4 biljke autoflover.

pa neradim obicne biljke da je velika 2 metra i siroka metar kvadratni

nerazumijem tvoje misljenje da je 120 x 120 malo

jedna biljak bi bila ko da je 5 ljudi u diskoteci = pustoš

nema ljutnje al me iznenadilo to da je 120 x 120 malo hahahha a ljudi u PC kucistima rade grow hahahah
 
10.07.2014
9
3
0
a vidim ja da se ti hoces malo meni nasmijati,ali neka,uopce nisi spominjao do sad autoflower :icon_mrgreen:

uostalom van teme smo :common053:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Gea. je napisao(la):
da i ako mi netko moze preporucit neki ventilator za dolje,da nije skup
Kupaonski promjera 125mm, protoka zraka oko 180m3/h (toliki je moj) , ali nemoj kupovati dok ne testiraš setup. Jesi provjerila dali ti je ovaj vent za izbacivanje zraka dobro okrenut? Kad ga uključiš, znat ćeš ;)

Btw, ako se odlučiš za aktivni upuh (sa ventilatorom), svakako gledaj da nema slučajno veći protok od ispuha, jer tada ti filter ništa neće značiti.
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
zlo&naopako je napisao(la):
Kupaonski promjera 125mm, protoka zraka oko 180m3/h (toliki je moj) , ali nemoj kupovati dok ne testiraš setup. Jesi provjerila dali ti je ovaj vent za izbacivanje zraka dobro okrenut? Kad ga uključiš, znat ćeš ;)

Btw, ako se odlučiš za aktivni upuh (sa ventilatorom), svakako gledaj da nema slučajno veći protok od ispuha, jer tada ti filter ništa neće značiti.
ok,to cu sutra pogledat ako cu stici,mada ne vjerujem

filter sam okrenula da je ovaj dio okrenut na desnu stranu :D

http://i.imgur.com/y2l39qk.jpg

PowerSeed je napisao(la):
dobar je kabl, jbg. treba ti obican kabl, nikakva filozofija oko toga :) kad ce dnevnik
sad jos samo spojit to na prigusnicu i postavit dolje vent.,pa onda sadit
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
:icon_lol:
Ova moja primjedba za filter nema veze sa postavljanjem filtera, nego da ti neće pomoći u otklanjanju mirisa ako vent koji upuhuje zrak u box, upuhuje više zraka od venta koji izvlači van. Malo logiku uključiti ;)
Na tom ventu za ispuh pogledaj ovaj poklopac gdje ti je struja. Na njemu bi trebala biti strelica u kom smjeru tjera zrak :)
Ovaj novi, kupaonski, ti uvlači zrak s ove strane gdje je četvrtast, a na cijev izbacuje-dakle cijev okreni unutra za upuhivanje zraka u box. Montaža u donjem dijelu boxa, naravno. Imaš na slikama gdje je postavljen vent na mojem boxu, prouči malo još :)
 

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
mislim da sam dobro okrenula xd

a lako to,nego kako da ga slozim da radi?nema niceg osim šrafića za pričvrstit haha
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Svi su ti ventovi manje više isti, ali ipak ne znam točno kako se rastavlja dok ga nemam u rukama :) Vjerojatno samo malo sile treba upotrijebiti da bi se ovaj četvrtasti dio sa rešetkom odvojio, a možda ima i neke vijke. Treba pogledati. Možda samo neki plosnati veći odvijač pomogne u odvajanju. Kad to odvojiš, naći ćeš gdje treba spojiti kabel.
Jedno pitanje! Nemaš nikoga da ti to riješi? Mislim, budimo realni, muškima ipak više leže te majstorske stvari :icon_lol:
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Vent sa strane ima rupicu kroz koju prolazi kabel, rastavi ga, skini chep i vidjeces 2 zice, provuces kabel kroz tu rupicu i dovedes ga do zica, samo ih uvezes (nije bitno koju sa kom) i malo izolir trakom ih izljepis da nebi doslo do nekog kontakta. Ustekas u struju i provjeris da li radi, ISTEKAS pa nastavis dalje, ponovo vratis cep i zavrnes ga i postavis u box :)

Pokusaj da obavijes dovodni kabel struje sa unutrasnje strane rupice venta obicnom gumicom ili sa 2 gumice... kao kad vezes rep sa kosom.. da ti sluzi kao osigurac da ne mozes potrgati male zice ako slucajno cimnes kabel pri postavljanju ili premjestanju venta da nebi morala ponavljati proceduru ili rastavljati komplet setup zbog zica na ventu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gea.

Gea.

Aktivan Član
02.07.2013
219
124
43
zlo&naopako je napisao(la):
Svi su ti ventovi manje više isti, ali ipak ne znam točno kako se rastavlja dok ga nemam u rukama :) Vjerojatno samo malo sile treba upotrijebiti da bi se ovaj četvrtasti dio sa rešetkom odvojio, a možda ima i neke vijke. Treba pogledati. Možda samo neki plosnati veći odvijač pomogne u odvajanju. Kad to odvojiš, naći ćeš gdje treba spojiti kabel.
Jedno pitanje! Nemaš nikoga da ti to riješi? Mislim, budimo realni, muškima ipak više leže te majstorske stvari :icon_lol:
a imam recimo,al ko ce njega uhvatit...ako sam sama napravila boks i ostalo onda cu jos i taj ventilator,i prigusnicu :D ja bi da to danas rijesim pa da konacno mogu sadit

rastanaut je napisao(la):
Vent sa strane ima rupicu kroz koju prolazi kabel, rastavi ga, skini chep i vidjeces 2 zice, provuces kabel kroz tu rupicu i dovedes ga do zica, samo ih uvezes (nije bitno koju sa kom) i malo izolir trakom ih izljepis da nebi doslo do nekog kontakta. Ustekas u struju i provjeris da li radi, ISTEKAS pa nastavis dalje, ponovo vratis cep i zavrnes ga i postavis u box :)

Pokusaj da obavijes dovodni kabel struje sa unutrasnje strane rupice venta obicnom gumicom ili sa 2 gumice... kao kad vezes rep sa kosom.. da ti sluzi kao osigurac da ne mozes potrgati male zice ako slucajno cimnes kabel pri postavljanju ili premjestanju venta da nebi morala ponavljati proceduru ili rastavljati komplet setup zbog zica na ventu.
evo sad cu to rastavit
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Shema za lampu:
post-27820-136094377665.jpg


Budi extra pazljiva oko struje, vodi racuna da ti je sve ISKLJUCENO prije nego pocnes da petljas sa zicama i djelovima. Srecno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and Gea.