Postoji li duša?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
sve to nema smisla ako si barem jedan dan otiso na sat povjesti u osnovnoj.

reci ti meni ako bog postoji zasto je svjet ovakav kakav jest?
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Hehehe... pa ništa ovdje ne isključuje jedno drugo. Mislim Bog može stvoriti svijet, ali isto tako paralelno neki ljudi na zemlji su stvarno zamislili neku osobu da potisnu strah davajući neki smisao kroz to.

@FujznemDzigili nemoj me krivo shvatit ja sam samo htio reći da jedno ne treba isključivat drugo pa sam to malo na šaljivi način rekao. Okrećem glavu ali u svim smjerovima....

Simboli su kao graf funkcije za desnu apstraktnu polovicu mozga. Iz toga se može izvući linearna jednadžba za lijevu. Dobro si @bozga napisao...

LooD hehe nikako te nick tagat :rolleyes:.

Evo ovako ja to vidim. Upravo u ovom trenutku po svijetu se razvijaju nove generacije ljudi. Emocionalno puno osjetljiviji, manje dlaka, jedne energije su presle u druge (tranformacija), sporiji staru (iako to ne znaći da neće obolit), mozak im je u startu napredniji, puno više energije tijelo šalje prema mozgu, sposobniji sa rukama. Nažalost kad ih pokušavamo prilagodit današnjem sustavu puno lakše će sagradit lažne svijetove jer su kao novi kompjuteri prema starima. Kada takvi roditelji budu pravili djecu postoji šansa, (a to sad ovisi o puno stvari) da oni naprave napredan plod gdje će useliti duša koja ima energiju da upali i svijetli u tom tijelu. I kroz to tijelo se prirodno hrani.

Sad tu dolazimo do onog dijela šta sam pisa u postovima prije. O dijelu evolucije ispod površine. Kreće se kao dupini. Neće svi ljudi evoluirat. Samo jedan dio će proizvodit nova tijela i kroz život gurati granice ako se napreduje, a ostali dio će ostati ako bude potreban evoluciji kao karika, razred(iako sumnjam). Kao da karika koja je potrebna ostaje i prilagođava se ali to svom položaju u kojem je. A ova nova piše i briše iza sebe...

Nova generacija ljudi bi mogla bit Homo Cosmico- Svemirski čovjek. :D

Baš gledam ljude stalno i baš primjećujem funkcioniranja života kroz ta tijela i baš vidiš primitivnije oblike, sa niskom inteligencijom, teritorijalni, natjecateljski, dosta bliže životinji nego Svemirskom čovjeku. Pa onda nalazimo tu neke između, i tako. Sve je to priroda. Jaki čovjek ima utjecaj na kolektivno tisuću puta veću nego primitivniji oblik... već sam o tome pisao...

Znaći određeni majmuni su se mjenjali i duše koje bi napredovale u "običnim" majmunima (iako su to bile neke vrste primata ali nije to bitno ovdje) i kad bi narasle, ulazile su u jača tijela, naprednija. I s vremenom bi se to sve ustabililo u svojim energetskim ljuskama. To sve vodi inteligencija, individualna i kolektivna. To su samo razine jedne te iste... Nije to osoba koja uzgaja kučne ljubimce. To je suradnja svih razina i međusobna nadopuna po potrebi.

:razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73
23.12.2015
62
37
18
35
@amneziaHaze Svet je takav kakav jeste... Uvek postoji dobro i zlo. Dobri ljudi (oni koji odole zlu i iskušenjima) će biti nagrađeni u zagrobnom životu dok će loši biti kažnjeni.
Taj nazovimo argument je najčešći u ovakvim raspravama. Daj nešto jače, mnogo pišete a ništa ne kažete. :)

Evo jedne pesme postojanju, čoveku i vremenu u kom živimo. Često pustim kad se napušim.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
meni je zanimljivo barem iz price sa svecenicima i ostalo to sto po religiji svi mogu biti nagradeni u zagrobnom zivotu ako se pokaju za svoje grijehe.
da li ti vjerujes u tu? ako napravis neko sranje u ovom zivotu na koje si mislio da si bio primoran.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
Tvorac je jedan,iz njega je poteklo mnostvo raznolikosti(ne mislim na veliki prasak nego stvaranje),sve je sacinjeno od njegove svjetlosti...mi se nalazimo u njegovom tijelu i djelic smo te beskonacno goleme sile,tako ja vidim Boga.ukratko:)
 
23.12.2015
62
37
18
35
Uvek ima vremena za pokajanje. Ih koliko je priča ljudi koji su krali, palili, ubijali pa se iskreno pokajali.
Ne kažem da pokajanje uvek mora biti odlazak u neki manastir, ali sama spoznaja loših dela u bilo kojim okolnostima i na bilo kom mestu su vrsta pokajanja. I savest je pokajanje.
Kontam da pred smrt svakom čoveku prođu sve loše stvari koje je učinio. Ne tvrdim da Bog postoji, samo pričam o prirodi čoveka.
E, sad da li je to duša ili um ne znam. Ali verujem da iskreno pokajanje olakšava i ovozemaljski život bez obzira da li Bog postoji.
Kako kaže jedan pravoslavni otac Tadej: "Kakve su ti misli, takav ti je život".
 
23.12.2015
62
37
18
35
Zagrobni život sam spomenuo malo cinički jer si ti napisao najčešću frazu "reci ti meni ako bog postoji zasto je svjet ovakav kakav jest?" čisto da napomenem kako religije "funkcionišu". Zato je i moguće da svet bude ovakav, na kraju svako dobije ono što je zaslužio, najjednostavnije.
A i kao što sam gore napisao, ne tvrdim da bilo šta postoji. Verujem, interesuje me religija, čitam i slušam o religiji ali nisam neki vernik. Više verujem u karmu. Nekad je spora, ali uvek dođe po svoje.
I sad se setim izreke "Đavo uvek dođe po svoje" Jel to znači da je Karma ustvari Đavo? :)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
: "Kakve su ti misli, takav ti je život".

E pa točno je to i Buddha rekao. Ono šta misliš stvaraš oko sebe.... Ali evo još jedna dobra...

Nećeš biti kažnjeg zbog svog zla, nego ćeš biti kažnjen svojim zlom...

Znaći evolucija je kao ljuske u atomskoj jezgri ide prema vani u raznolikost i razlikuju se u kvantu energije. Tako funkcionira priroda...

Teško razumimo stvari jer mi mislimo da je nešto loše jer se kosi sa našim željama. Ne raste se zato jer nam je netko kupio sladoled, a mi to željeli...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga and Ganger
23.12.2015
62
37
18
35
E, upravo to. Da se dopunim, verujem i u energiju.
Negativna energija navlači nesreću. Zato i gajim mačke, zaista upijaju negativnu energiju. :)
Isto tako, totalno sjeban sretnem osobu sa enormnom koločinom pozitivne energije i odmah se transformišem.
Moram priznati da sam energy thief, to sam proučavao godinama dok sam trenirao karate. :)
Glasom, pokretom otmeš energiju protivniku ili je preslikaš na sebe.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
To i je način na koji se duša hrani...
Ako te netko napadne, a ti mu zabiješ kolac u prsi. Di je problem. :vozdra:
Mi smo stvorili neke moralne obrasce prema kojima tumačimo dobro i zlo. Ali za svemir dobro je napredak, zlo je nazadovanje. Kada lažemo mi kidamo od sebe cijeline komade koji više nisu u harmoniji i za njihovo podržavanje u tijelu trošimo energiju. Nazadovanje... duša mora hranit laž.

Danas osoba i je laž organizirana... sebe uvjeravamo u laž i u druge sadimo, svi zajedno padamo. Emocije su kao zvuk ili muzika, nečujna na ovoj razini ali rezonira sa okolinom i privlači se. Neka dobra na površini sakriva strah u dubini.

Baš ovima na poslu uvjek govorim kako da bi ti netko mogau ulit moraš biti prijemčljiv. Uljeva se svojim primjerom.

@FujznemDzigili i da je zemlja okrugla jel to znaći da moramo biti smradovi. Nije ni bitno kakva je zemlja, niti je bitno da li se svemir širi i te ostale stvari. To šta je netko davno imao uvid u neke stvari danas je tebi napravilo ogromnu štetu. Ograničilo te, odvojilo i posvađalo...

Pozitivan čovjek jake energije kao šta @Ganger kaže je jako ugodan. Ljudi se žele družit s njim. Kada bi spustili na neki razumljivi nivo on je jako jako simpatičan. To je slično osječaju zaljubljenosti kad jednostavno želiš biti u blizine te osobe, potiće na igru iznutra, radost, glupavost, ali pozitivna opuštenost jer osječaš da te razumi i ne osuđuje kao-ti si dobar-ti si loš, nego samo ti kaže "veze nemaš" kroz takvu zajebanciju da si sritan šta veze nemaš :razvaljen::. On te ne laže, on ti sve kaže šta ga pitaš ali bez one svoje osuđujuće emocije koju smo mi naljepili etiketiranjem. Pitaš ga " Hoću li umrijeti?" on ti kaže "Hoćeš." ali bez onoga osječaja-ajme crna smrt ovo ono. Njemu su ljudi simpatični iako veze nemaju:p. Mi stalno zračimo naše i tako nam se i vrača...

Ljudi međusobno budu u vezi godinama, a s takvim čovjekom se otvore više u sat vrimena koje prihvačanje i ohrabrenje on šalje zato jer je ponizan unutra. Iako ovo izvana zvuči obrnuto samo zato jer mi nismo u stanju normalno pročitat stvari, bez da upadamo u svoje konflikte između onoga kojeg skrivamo zbog mišljenja da je to jadno, a opet pukušaja da kroz ne-jadno do istog cilja dođemo ;).

Kroz sve to i on raste... zvuči kao teška droga :rolleyes:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73
28.07.2015
88
73
18
41
Možda je htio reći nešto o simbolici vode. Jer voda je simbol rođenja Duha. Temeljni element, prozirna, čista, sve pročišćuje i ima snagu da oblikuje život na Zemlji i bez nje nema života.
Jednostavno
aj objasni sta si sad ovdje htjeo rec?
Brate neznam koji ti dijo nije jasan ali u posljednjoj Bozijoj knjizi je recen prije odprilike 1400 godina kada se mislilo da je zemlja ravna ploca da je zapravo zemlja okrugla i da posjeca na jaje od noja. a nauka je to dokazala u zadnjih sto godina, Isto tako imas dio gdje Bog govori kako je sve stvoreno i tu kaze : zar neznaju nevjernici da su nebesa i zemlja bili jedno pa smo Mi to raskomadali. Danasnja tehnologija dokazuje da je sve nastalo iz jedne materije sto znaci da su nebesa i zemlja stvarno bili jedno. onda imas na jednom mjestu se spominje da se svemir neprestano siri. sa danasnjim teleskopima i svom tehnologijom smo stvarno dakazali da se svemir siri. i molim te lijepo neko je dobio nobelovu nagradu za to otkrice, ako se i moze nazvati njegovim otkricem, jer kao sto vec reko taj informacija vec bila dostupna ljudima prije 1400 godina u Bozijoj knjizi. Onda imas mjesto gdje se spominje da Bog stvara sve od vode... ako uzmes sve Bozije kreacije (uzmi za primjer planetu zemlju i sve sto je na njoj ) analiziras i svhatis daj blizu 70% voda il ti ga tekucina. E sad kako su znali ljudi te informacije prije toliko godina kad znamo kolika je nama tehnologija zapravo trebala da to saznamo/dokazemo. Covjeka kojeg je Bog odabrao da preko njega nam obznani neke stvari da nam da upute i slicno su prozvali lazovom, pedofilom i slicno. Iako nije trazio od naroda nikakvu nagradu i nije to prepisao sebi vec kao rijeci Bozije. Kolika je mudrost i velicina tih knjiga lezi u tome da nakon blizu 1400 godina ljudi tek dokazuju neke stvari neke je davno dokazo a neke jos nemogu. Tako je ostavljeno svakoj generaciji da se dokaze ispravnost te knjige.... nadam se da ti je sad malo jasnije.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
@FujznemDzigili kad je sve to tako pisalo zašto se onda čekalo da naučnici to otkriju? Tu se spominje da da je bog stvorio ljude od zemlje, pa na drugom mjestu od vode, pa na trećem od ugruška krvi, a na četvrtom iz ničega. Pa hajde se dogovori sam sa sobom.;)Ljudi prije 1400 godina nisu znali da je 70% voda niti je to tačno. Voda samo prekriva 71% planete. Ne širi netačne tvrdnje. Teorija evolicije je dokazana tako da tvrdnja o muškarcu i ženi koje je bog stvorio ide u kontradiktornost nauci za kuje se hvataš. O masu drugih paradoksa iz te tvoje enciklopedije bajki da i ne govorim. I sigurno je bog jednom čovjeku šapnuo i baš njega odabrao, a za sve ostale se krije.:D Za sva otkrića zahvali naučnicima i njihovom dugogodišnjem istraživanju. Da je po religiji živjeli bi još srednji vijek.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
@Lazarus Led zašto je @FujznemDzigili u krivu? Živimo u vremenu gdje je sloboda vjeroispovjesti temeljna ljudska sloboda i svatko ima pravo vjerovati u što god hoće. Kad tako ne bi bilo, mislim da je to ponovo vraćanje u srednji vijek. Uostalom, rasprava je o postojanju duše i kako se može raspravljati o duši ako se ne raspravlja o duhovnom svijetu? Što su znanstvenici tako značajno otkrili? Za što im treba biti jako zahvalan? Za hrpu zabavne industrije i gadgeta, ekrana, dronova i kojekakvih studija i teorija? I dalje postoji malarija, hiv, dijabetes, rak, onečišćenje planete, genetski modificirani organizmi, globalno zagrijavanje, glad, zagađenost kao nikad u povijesti. Zašto ako je znanost toliko pametna ne riješi te probleme?
 
28.07.2015
88
73
18
41
@FujznemDzigili kad je sve to tako pisalo zašto se onda čekalo da naučnici to otkriju? Tu se spominje da da je bog stvorio ljude od zemlje, pa na drugom mjestu od vode, pa na trećem od ugruška krvi, a na četvrtom iz ničega. Pa hajde se dogovori sam sa sobom.;)Ljudi prije 1400 godina nisu znali da je 70% voda niti je to tačno. Voda samo prekriva 71% planete. Ne širi netačne tvrdnje. Teorija evolicije je dokazana tako da tvrdnja o muškarcu i ženi koje je bog stvorio ide u kontradiktornost nauci za kuje se hvataš. O masu drugih paradoksa iz te tvoje enciklopedije bajki da i ne govorim. I sigurno je bog jednom čovjeku šapnuo i baš njega odabrao, a za sve ostale se krije.:D Za sva otkrića zahvali naučnicima i njihovom dugogodišnjem istraživanju. Da je po religiji živjeli bi još srednji vijek.

Novorođenče se sastoji najvećim dijelom od vode, koja čini 75 do 80% sadržaja njegova malog tijela. biljke skoro isto, zato ne lupetaj molim te. cak neznas ni ono za sto se zalazes. Prijatelju moderna nauka je skoro dokazala cijeli postupak razvitka ploda. od rijeci do rijeci kako pise u tim knjigama. svidjelo se to tebi ili ne.
 
28.07.2015
88
73
18
41
Izvinjajem se stoj posto za postom al zaboravi da ti odgovorim vezano za tu zemlju i stvaranja covjeka. posto cesto to spominjes kao glavni dokaz lazi. a vidis nema sumnje da voda, kao element, ima značajnu ulogu u pretvaranju zemlje u neku mineralnu masu, ili u proteinsku masu. a knjiga o toj masi govori riječima Uzvišenoga: Mi smo, zaista, čovjeka od biti zemlje stvorili...
Prijatelju to sto pokusavas da iskoristis nauku protiv religije moci ces ali kad nauka dokaze matematicki, smisao postojanja covjeka.
 
Poslednja izmena:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Prijatelju odgovor ti je pun logičkih greška. Pročitaj šta sam napisao pa onda komentariši. Vjeruj u šta hoćeš, to je tvoje pravo. Ali upravo to što si rekao kosi se sa naučnim otkrićima. Čovjek od zemlje stvoren??? Tako ne kaže nauka. I kakav bolan matematički smisao postojanja čovjeka? Da li ga je to religija matematički dokazala? Nauka i religaja veze s vezom nemaju, niti je prva išta dokazala iz druge. A ni obratno. Nemam ja šta pokušavati iskorištavati nauku protiv religije. Dijeliš 98,7 % nasljednog materijala sa čimpanzom. Pa ti vidi jesi li nastao od zemlje ili ćeš skontati da ti i čimpanza dijelite iste pretke.;)
 
28.07.2015
88
73
18
41
Prijatelju odgovor ti je pun logičkih greška. Pročitaj šta sam napisao pa onda komentariši. Vjeruj u šta hoćeš, to je tvoje pravo. Ali upravo to što si rekao kosi se sa naučnim otkrićima. Čovjek od zemlje stvoren??? Tako ne kaže nauka. I kakav bolan matematički smisao postojanja čovjeka? Da li ga je to religija matematički dokazala? Nauka i religaja veze s vezom nemaju, niti je prva išta dokazala iz druge. A ni obratno. Nemam ja šta pokušavati iskorištavati nauku protiv religije. Dijeliš 98,7 % nasljednog materijala sa čimpanzom. Pa ti vidi jesi li nastao od zemlje ili ćeš skontati da ti i čimpanza dijelite iste pretke.;)
Ajd naviko sam ja tebi po 3 puta objasnjavat svaki put. :) Isto toliko imas nasljednog materijala sa Bananom pa jesmol nastali od biljaka ? Prvo da te pitam koje su ti to logicne grske...
Jel zemlja okrugla ? Jel se svemir siri? Jel od vode sve nastaje? Zemlja+Voda= minerali i proteini. Fali ti prijatelju osnovno znanje. Da nisi smijesan bio bi jadan sa tim svojim odgovorima i negiranjem.
Nauku i matematicku formulu sam ti spomeno zatoj stoj to nemoguce sto znaci da je nemoguce usporediti nauku sa religijom.
 
Poslednja izmena:

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
SPOILER ALERT: :D

Pa ne volim poticat svađu ali i iz banane si isto nastao, iako izgledam ko da mi je samo jedan dio tijela nasta od banane. ;)

Svaka karika je jednako bitna, a ne samo "linearno" zadnja :razvaljen::
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.