Posuda

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.11.2014
19
7
3
Pravim glupu temu ali nmg da nadjem nigde slicno.
Zanima me da li mogu vise biljoza u jednu posudu da stavim? i kolika posuda mora biti za recimo 4 biljoze?
Hvala
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
640
93
mozes ti 100 biljozi u 1 posudu od 5L, ali ništa od toga neće biti kako treba. 1 biljoza na posudu od 15-20L ako ju misliš izgurat do kraja kako treba, dok su male možeš u 3-4 L posudu, pa ju presadit kad malo naraste u veću posudu.
 
10.11.2014
19
7
3
ogranicen sam prostorom i visinom i svim i svacim planiram scrog da radim pa me interesuje da li bih mogao 4 komada u 50x60 posudu da stavim? racunajuci da ce posuda biti oko 20cm visine jer mi je kutija visine 90cm. planiram mini grow nista preveliko :) al me interesuje da li mogu vise od jedne u istu zemlju da stavim stim sto ce razmak biti mali oko 15 cm izmedju stabla.
 
10.01.2015
175
107
43
I mene zanima, predpostavljam da moze u 20 cm visine, al me zanima dal bi onda trebao da se pravi air pot, i kolika je sirina idealna. Video sam grow u limenci od piva, zardinjeri za cvece, casici od rakije, casi od koka kole... Cisto da znas da je i to moguce..:watch:
 

Prater

Prijatelj Foruma
04.04.2012
208
640
93
Uzmi barem 12-13L posude da se ima gdje korjen razvijati. Zapetljat će se korjenje u istoj posudi, ako ćeš kasnije htjet presađivat nećeš moć, bit će gužva. Uzmeš kockaste posude i s njima lakše popuniš prostor nego s jajastim ili okruglim. Bolje da svaka ima posebnu posudu, onda ćeš znat kolko koja treba vode, a ne da zaliješ jednu posudu, ne znaš koja je kolko vode popila, koja je kolko gnojiva uzela itd.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
planiram scrog da radim pa me interesuje da li bih mogao 4 komada u 50x60 posudu da stavim?
mislim da ti ne razumes poentu scrog-a cim bi gurao 4 biljke u malu posudu. treba ti jedna biljka i sto veca posuda, ovo na fotki je poenta scroga, pa sad vidi da li su 4 biljke u jednoj posudi, i da li bi stale uopste, i da li bi to imalo smisla
scrog.jpg

Video sam grow u limenci od piva, zardinjeri za cvece, casici od rakije, casi od koka kole...
nadam se da ti je jasno da je to "egzibicioni" grow. imas li predstave koliko uberas nakon tri meseca. ako nije iz zezancije potpuno je besmisleno tako nesto raditi jer to sto dobijes popusis pre nego se posteno osusi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica
10.11.2014
19
7
3
hmm kontam ja to sve ali nisam dican sto se treniranja tice bas najbolje pa ono bojim se da je ne sjebem...
predlazes mi onda da izaberem jednu od te 4? i da sa njom uradim scrog? koliko ce taj scrog produziti vege fazu?
 
10.11.2014
19
7
3
hmm mislio sam na topiranje i to...imam jednu automatic koja mi je ostala od 4 i ona je vec pocela da cveta a jako je mala :/...3 su muzjaka bila. imam i 3 foto periodne ne znam im pol jos...da ih prebacim sve na 12/12 da vidim kojeg su pola pre presadjivanja?