Potkrovlje da ili ne?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
I to je istina, ali ako će se već upuštati u to i rashlađivati taj krematorij za biljke, bolje mu je rashlađivati 40-50-60°C nego 40-50-60°C plus koliko već HPS doda na temperaturu boksa.
 
17.11.2015
252
118
43
jasno jasno, bice da ce biti donja prostorija i led, to bi ubilo obe muve, i temperaturu i potrosnju (ne kupovanje klime i ostalo), jer sam vec uspevao da se izvucem sa 33-34 u boksu :) samo je malo hebenica ovo sa ledom, ima dosta toga za nabaviti, kapiram i preko neta da ce morati, a i morace da padne neka obuka oko lemljenja

Brt imaš par tema na forumu gdje su ljudi za nikakve pare napravili predobre LED panele.
daj na pm, da ne smaram ove stare kajle, posto vidimda s ei ti cimas oko tih panela, a nije mi bas sve najjasnie :)
 

Bosonogi1943

Banned
Banovan
06.03.2018
5
0
1
42
Imam potkrovlje bez prozora znaci ima vazduha(struji dovoljno),leti je prava temperatura. Jel probao neko staklene ili plasticne crepove da koristi tako svetlost?
Da li bi bilo efikasno?
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ne razumijem, možeš za parsto eura kupiti profesionalnu rasvjetu za uzgoj, a ti bi mijenjao krov?
 

Bosonogi1943

Banned
Banovan
06.03.2018
5
0
1
42
Ne razumijem, možeš za parsto eura kupiti profesionalnu rasvjetu za uzgoj, a ti bi mijenjao krov?
Lose sam se izrazio!
ja bi par na pr. 10ak crepova zamenio da ima svetla za jednu eventulno dve devojke.
u zatvor ne mogu jer je na visini pptkrovlje a i u p... mat....od ljudi.
zanima me samo jel neko probao tako nesto? i da li bi mogli ti plasticni ili providni da emituju dovoljno sunca za curu?
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
I to zvuči kao potpuno nesuvisao plan, LED panel je deset puta jeftiniji i sto puta manja zajebancija. Dalje, kao što ti je čovjek objasnio, tavan je ljeti pekara, kako ćeš to hladiti?

Lose sam se izrazio!
ja bi par na pr. 10ak crepova zamenio da ima svetla za jednu eventulno dve devojke.
u zatvor ne mogu jer je na visini pptkrovlje a i u p... mat....od ljudi.
zanima me samo jel neko probao tako nesto? i da li bi mogli ti plasticni ili providni da emituju dovoljno sunca za curu?
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Kombinujem led I hps, ali ovo gore sto sam rekao da je bili 25 stepeni nisam mislio u boxu vec na samom tavanu. Dosao sam do zakljucka da bi sve ovo na tavanu moglo da funkciinise sve dok je nocna temperatura malo niza odnosno sve dok crep moze u toku noci da se posteno ohladi. Kada noci budu malo toplije gore se bukvano pravi pećnica.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and Jojoman

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
ja sam par puta probo growat na tavanu ( i cini mi se da cu opet) i to je hard core mucenje...
Gore je sigurno 50c, znaci cim se popnes booom curi znoj iz svake pore tijela na tebi..Temp su woo hoo hoo 34c++
Na klimu mos zaboravit
Jedini savjet koji to mogu dat je.. Mephisto sour crack, koji bi vec trebo bit sproutan,tako da je grow gotov prije sredine 6mj..Sve poslje toga je..Bolje trazi outdoor mjesto... I da sve je to islo pod cob ledicama na tavanu..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Netkotamo
17.11.2015
252
118
43
kazu da ce do pocetka maja biti hladnjikavo, cak je i grejna sezona produzena do 3. maja.. tako da, dobre vesti za potkrovljase.. nego sam hteo da pitam za misljenje, sve vas ovako generalno, posto podktovlje nije zatvoreno odozgo ni sa cim sem crepom, muve itd ce moci da ulecu u taj prostor.. mislio sam da ovim istretiram unutrasnjost potkrovlja, mozda cak i spoljasnjost boksa, zanima me sta mislite, da li ce stetiti biljozama s obzirom da vazduh vucem sa samog potkrovlja?
http://www.fitofarmacija.rs/Data/Images/Products/amb/amb_barricade_ec-20_s.jpg
naravno, zatvoricu boks sasvim dok budem tretirao, i jedno par sati nakon ce ostati zatvoreno, dok se sve ne osusi..
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Znaci ipak moze , ali na trenutke bude prevruce gde se onda moze hladit malo kako god se zna i ume ,
koliko ja znam , biljozama nece nista biti od 35c, jer zna tako biti i napolju , pogotovo na suncu , uh zna biti vruce
ali tada biljoza samo uspori , chiluje i ona , pa kad bude hladnije ondak nastavi . Bar ja tako mislim da je
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Bude temp i 60°C. Samo crijep bez izolacije... pecnica :D jesi ti bio ljeti kad gore kad sunce upece?

nema smisla izolirat box od prostorije kad ti ispuh mora stalno radit i dovlacit svjezi zrak iz tavana koji je vruc.
bolje ulozi vise novaca pa izoliraj kroviste i zidove da spustis temp tavana... ako to uopce ima smisla jer bi ionako morao klimu koristit.

i ne bas. tavan je najgora moguca opcija za grow po ljeti. skurit ces hrpu struje od klime jer ce ti konstantno radit.

to sa vodom i ledom je smijesno :D jednostavno ne funkcionira.

mozda nisam primjetio al mislim da od kad sam ja na forumu da nisam vidio (uspjesan) grow u neizoliranom potkrovlju po ljeti.
meni je po ljeti u sobi par stupnjeva hladnije nego vani i nema teorije da growam ispod 600w hps. moro bi spustit temp sobe na 20-22 da bi mi u boxu bilo 26-27. A ako je vani 35, u potkrovlju 55..... do the math.

nije to ni priblizno isto. sunce se mice po nebu, vjetar pirka sa svih strana pa si izbjegao hotspotove, vlaga je obicno visa pa na 30°C u boxu i 30°C u outdooru imas razlicite temperature lista/na listu (ako mjeris).

E sad.... ako imas bilo koje drugo rjesenje, probaj izbjec tavan. Ako ti je to jedina opcija..... da ja moram to, probao bi neke od slijedecih opcija pa vidio koja je najbolja.
-izolirat krov. kamena vuna, ref folija, stiropor.
-kupit neku turbincinu od par tisuca m3/h i ventilirat kompletno potkrovlje da se priblizis vanjskoj temp pa onda dohladjivat box na upuh
-ful jaki upuh i ispuh sa cijevima(upuha i ispuha) van tavana. bolje uvuc 35°C iz vana nego 50°C ili kolko vec iz tavana.
-napravit nekako upuh direkt iz klime al da nekako mozes podesit kolicinu hladnog zraka da bas ne mlati po biljkama 10°C

nemam pojma nista od ovog dal bi funkcioniralo.... samo ideje koje mi padaju na pamet.
btw: ja imam potpuno izolirano kroviste i istopim se ako po ljeti moram gore :D tako da pomisao da moram gore stavit 600w je smijesna, i sa klimom.
 
17.11.2015
252
118
43
jer zna tako biti i napolju
zna tako biti i napolju, ali na svezem i sa daleko vecim prostorom i po pitanju zemlje (korena) i po pitanju vazduha.. tako da nije isto nikako.. napisao sam i da mi je vlaga pala na 25, i to vec prvog dana, sta bi bilo za jos dan dva, pretpostavljas i sam.. za neke mesece izmedju septembra i decembra, da, pod uslovom da ne krenu minusi, i isto tako od recimo pocetka marta pa do eto, nekog juna, sa autosima se moze izvuci ceo grow u neizolovanom potkrovlju.. sem temperature, veliki problem tu prave raznorazni letaci, provuce ti se tu i tamo, dosta je zeznuto, te nikome ko ne mora, ne preporucujem.. a da ne pominjem koliko sumnjivo izgleda odjednom ucestalo posecivanje nezavrsenog potkrovlja eventualnom komsiluku itd.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok