Potkrovlje da ili ne?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@vojka oces reci da je u hladu ispod krova toplije nego u zbunju na suncu u afganistanu , jesi bio nekad u afganistanu ? ja jesam, nije ladovina da ti kazem
jos mi dali caj da pijem vreo na 45c , reko ajd , caj bese od nane , nargila 2 apples a kamila dvogrba .
kad sam popio chaj meni zima brate napolju 45
Tako da sve je to relativno , ako ti bilje nije pocrkalo znaci da moze
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Ništa od potkrovlja!
To mi je bio prvi odabir, ali da bi hladio samo box, klima od 2.7kw mi radi cijelo vrijeme i ne uspije ohladit.
Je prijenosna klima, ali velika!
Ohladi mi boravak od 35² 15614739314864000978328677577575.jpg . Odlična je klima. Može se spojit sa vanjskom, a i nemora, jer ima opciju da natočim vodu u nju, pa tako hladi, ali niti približno kao sa vanjkom jedinicom!
Samo takve klime se financijski ne isplate!
@dedskin -kod mene na tavanu je 50°C
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@Stanaccc
Video sam te unutrashnje , slabo rade ako ikako , mora imati razmenjivac toplote da bi radilo.
palo mi na pamet mini frizider pa da se ostave otvorena vrata ka boxu , u boxu , a zadnji deo izmenjivac napolju
to bi trebalo da radi . Ali onda svez vazduh za boks mora biti kontrolisan ,
sa tim mozda bi moglo par stepeni da se spusti ako su one bas najgore vrucine da ne pocrkaju
Jednom sam probao sam klimom , ali kad hladis celu sobu onda to bude efikasno verovatno koliko i frizider box .
mada to sam friziderom nisam propao , teorijski trebalo bi da radi ,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Evo ti primjer, šta se kod mene odvija!
Box 120×120×200,filter, turbina za upuh i ispuh. U sobi je, koja se zimi grije, a ljeti klima hladi tu sobu i sobu do! Kakva mi je temperatura u sobi, tolika i u boxu i obrnuto. Jedino rješenje je, da ispuh ide van, onda to ima smisla A upuh mi ide iz sobe, na cijev sam s obje strane navukao najlonke! I sada funkcionira. Ali, tavan koji, kada lupi sunce, temperature su prevelike, da bi se hladila. Imao bi problema sa vlagom!
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Moj krov je od azbesta. On kad se zagrije, cijelu noč kuri! Sada upravo čekamo ponudu za zamjenu krovišta.
Meni je to prošlo kroz glavu, kao mjesto za šator! Ali, zimi je jako hladno, a ljeti vruče. Baš bi bio izazov.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Sad kad budes radio krov dobro izoliraj pa nemas beda.Al na krovu nema izolacine bez 20cm necega za izolaciju.Sve ispod je neisplativa investicija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
17.11.2015
252
118
43
u hladu ispod krova
haha u kom hladu ispod krova? kad je napolju 35, unutra ce ti biti bar jos 5+.. bilje mi nije pocrkalo, ali svakako bi, kroz maksimum nedelju dana u tim uslovima, jer su se za dan i po oklembesile, a zemlja (20l) u saksiji par dana pre toga flushovane biljke se u tih dan i po osusila skroz.. a i da ne pocrkaju, neces se mnogo ovajdit od tako izmucenih biljaka.. pa ti vidi.. uostalom, uvek mozes da probas, ja ti rekoh ishod unapred (i ne samo ja), a ti se javi naknadno pa me razuveri :D
 
17.11.2015
252
118
43
Sad kad budes radio krov dobro izoliraj pa nemas beda.Al na krovu nema izolacine bez 20cm necega za izolaciju.Sve ispod je neisplativa investicija.
e kad smo kod toga, sta mislis da je najbolje za to? Ja sam planirao osb ploce preko greda, pa preko letve i crep, mada mozda i tegola, a ispod osb ploca kamena vuna, pa odozdo da zatvorim sa gips plocama

edit
i aj da resimo, posto nigde nisam na forumu naleteo (mozda ima) one famozne price, kako se zimi kad se growa u potkrovlju, lako se izvali jer se sneg otopi i te fore.. kapiram da to ne moze biti ako je izolacija uradjena i to sve?