potpisivanje: European Citizens' Initiative - Weed like to talk

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
Hr i Slo su u EU pa...

"Na današnji dan u 08:00 krenulo je elektroničko sakupljanje glasova za Europski parlament u svrhu potpune legalizacije kanabisa u sve svrhe primjene.
Potpišite za sve ljude koji leže po zatvorima radi kanabisa, potpišite za sve ljude koji umiru radi nedostupnosti lijeka, potpišite radi svih kojima su uskraćeni proizvodi od kanabisa, potpišite za SLOBODU!

Cilj Weed like to talk - European Citizens' Initiative je da European Union - EU tj. European Parliament usvoji zajedničku politiku u svezi kontrole i regulacije proizvodnje kanabisa, kao i korištenja i prodaje. Da bi se uopće razgovaralo o tome u institucijama EU potrebno je skupiti 1 000 000 potpisa građana EU. Rok je 20. studeni 2014. Mi to možemo, zajedno.

Sprovedimo svi skupa PRIČU u DJELO!", skinuto sa fejs grupe Želimo referendum za legalizaciju marihuane u Hrvatskoj



LINK ZA POTPIS: https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2013-000023/public/

LINK ZA BROJ SKUPLJENIH POTPISA: https://ec.europa.eu/citizens-initiative/REQ-ECI-2013-000023/public/map.do

napomena: potpisati mogu punoljetni građani EU.
[SIZE=12.800000190734863px] hr građanima je potreban OIB, a slo EMŠO[/SIZE]
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.186
358
ovo dosta ozbiljno i profesionalno izgleda :), al mora se to malo bolje pogledati, ali vjerujem da će dobiti moj OIB :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Prijeđe Hr prag 100% i bez foruma a ima trenutno članova 36,883 :clap: Svi možemo pronači bar jedan OIB koji "uopče ne puši" i usput educirati, kako god:)
Al ovo se brzo popuni, neznam od kada je ta "anketa" počela/izbačena na net? U svakom slučaju brzo ide i zazelenit čemo je bar na ekranu za početak u to sam siguran:)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
cek malo, di pise koliko je ukupno potpisa? kazes da treba milion a ja sam nas samo ove neke threshold sto god to znacilo, pise nesto 750 ali nije valjda to ukupan broj potpisa ? xD
moj glas je tu :D
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
ne brini za broj glasova, tek je sve pocelo. rok za skupljanje je 20.11.2014., a vjerujem da ce brojke rasti eksponencijalno. ocito je da se o ovoj inicijativi jos uvijek jako malo zna. mislim, kanabis zajednica u sjevernoj europi je daleko aktivnija nego ova kod nas. a i ljudi su opcenito puno tolerantniji prema kanabisu.
pricekajte malo da se ovo postuje npr. na ICMAG forum i sl., ili da se progura u nekakve medije.

samo potpisi tko moze da ne zaboravite poslije, i ne razbijajte glavu statistikama.
stara baba je postavila link gdje se mogu pogledati rezultati, a editirat cu to u prvi post.
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
hehe sta bi rekla moja pok. baba: "Za one koji oce radit uvik ima posla! " :)
sirite informiraciju! sudjelujte aktivno bez obzira sto jos niste EU gradjani. forumi, online portali, fejs, pismo rodjaku u njemackoj...
bez obzira sto niste u EU, sve drzave s nasih podrucja se polako prilagodjavaju EU i njenim zakonima. tako da se ova inicijativa tice i vas.
cijeli svijet polako preispituje politiku prema kanabisu, sad je pravi trenutak da se nesto konkretno promijeni i u EU.
a amerika je pravi primjer da se sve moze promijeniti preko noci :ridinghorse:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
ma ne brini sto sporo ide, jos se jako malo zna za ovo. evo npr. poljaci samo od jutros presli 1000 potpisa, a dva dana prije skoro nista. dakle, ocito je problem u neinformiranosti, ali posto ima jos jako puno vremena i to ce se promijeniti.
a da te malo ohrabrim, kad bi broj potpisa rastao samo brzinom kao u posljednja dva sata, do kraja bi se skupilo blizu tri milijuna.
a ja osobno mislim da ispod deset nece bit :) pa jeste li vi svjesni koliko je nas?!!! :vlada:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
U Nizozemskoj samo 22 po tome :rofl:
Poljaci su ubrzali, dosadio im nitro razrjeđivač i cijeđeni mak iz kučne radinosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
Sto se tice Holandije, ne bi me cudilo da se oni protive tome,tj da ne sire glasine :) pa to znaci da Amsterdam nece biti vise toliko privlacan za turiste( sto bi bilo zaista zalosno,jer je grad prelep i bez poroka)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hejzoni

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Glasajte ljudi, ja sam svoj glas vec dao; i moj brat robert također. Hoću da RH bude Papua nova Jamajka. IDEMO DALJE ! ACDC

Želio bih napomenuti da svi imate roditelje i vrlo vjerojatno lako možete do njihovih oiba, ako ne oiba onda do jmbga, pa cete se morat malo potruditi i naci na netu oib pomoću dotičnog i tada,... tada upišete i njih na popis i ubrzate malo proceduru ništa više.