potpisivanje: European Citizens' Initiative - Weed like to talk

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Teško će to proći kroz medije. Čim se domesticus vulgaris čovjeku spomene cannabis, a priori dobiješ negativnu reakciju.
Npr. ovo je tipično razmišljanje: http://www.zzjzdnz.hr/hr/zdravlje/mentalno_zdravlje/266-ch-0?&l_over=1 (cannabis izaziva tumore i smanjuje imunitet itd.)
Po anketama, konzumenata cannabisa ima skoro 180.000 samo u Hrvatskoj. U Sloveniji se relativno (u postotku) čak puši i više nego u Hrvatskoj. Stoga će se do potpisa doći i bez naših većinom bezveznih i beskorisnih medija.

Eto, ja ni ne konzumiram, pa sam skupio 6 potpisa. :)
 

SikSTi

Aktivan Član
21.09.2007
115
40
28
36
U Evropi
Treba zaspamat sve zivo i nezivo na internetu sa ovom peticijom... :D

Ja si razmisljam kako diskretno oglasiti po kvartu/gradu link da ljudi vide peticiju...
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Malo sam razočaran, jer slabo je to krenulo. :(
Prošlo je već mjesec dana, a nema ni 10% potrebnih potpisa. Iako je Hrvatska iznadprosječna, ne znam koliko će to pomoći...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
u kom smislu iznadpresecna kad ima ispod 20% od potrebnog. no ima jos vremena, trenutno koliko vidim jedino poljaci razbijaju, bravo poland :clap:
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Iznad prosjeka je, koji je za EU28 11,59%. Osim toga, prosječno bi svaka zemlja trebala mjesečno postići 8,3 postotnih bodova da bi došla do tresholda u 12 mjeseci.
Sve u svemu, treba (u prosjeku) mjesečno skupiti 83333 potpisa, a prvi mjesec smo završili sa 67000...
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ja sam učlanio kompletnu obitelj, roditelji su mi dosta liberalni iako su već u pedesetima pa su se i oni bez mog nagovaranja uključili i potpisali.

Građani određenih zemalja na ovom potpisu kao da žive ispod kamena pa nisu čuli za internet. Evo recimo Grci s 29 potpisa, sramotno. Ili recimo Česi, Francuzi, Rumunji a i još neki. Teško će ovo proć ovako letargično jbg.

Onaj koji je ovo pokrenuo se trebao bar potrudit da ljudi saznaju za ovo.
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Nemaš brige hejzoni. Tvoj potpis se zakonski ne smije koristiti za ništa drugo osim da se dokaže kako je tvoj potpis za ovu inicijativu valjan, a 18 mjeseci od početka ove inicijative, svi podaci moraju biti uništeni.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
kakvo je stanje?
( potpisala..jedino shto od hrvatske imam je OIB hahahah )
+kompletna zhivucha obitelj potpisala..a ovih 170 tisucha...to mi je sumnjivo malo..
(gadno su zakazali aktivisti po ostalim zemljama..kod nas se dosta to guralo )
jel rok 20.11.???

edit:chak i baka od 89 god.svojevoljno i pri punoj svijesti +josh chishchoj savjesti..dala oib za potpis ( ok..ona i koristi kremu od ulja za starachki melanom )
ali shto me zhalosti..je chinjenica da ima chak medju nama ( forumashima iz EU ) onih koji nisu potpisali..
 

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
Uglavnom, pričao sam dosta sa ljudima dok je to krenilo, većina njih se boji da će ih murija pratit ako to potpišu.

Probajte malo predstavit ideju okolo, postoji mala šansa da su ljudi odgađali potpisivanje za kasnije. Također, napomenite da se nemaju šta brinuti zbog murije ako ovo potpišu, nemaju naši pristup tim podacima.