Potpisivanje prijedloga za pokretanje postupka za ocjenu suglasnosti s ustavom ..:rh:

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Potpisivanje prijedloga

  • Da, potpisao sam / potpisat ću sigurno

    Votes: 21 60,0%
  • Ne, nisam potpisao / niti ću potpisati

    Votes: 13 37,1%
  • Nisam još siguran

    Votes: 1 2,9%

  • Total voters
    35

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Evo ovo sam prebacio u novu temu tako da svi bolje vide...
ovako, radi se o potpisivanju prijedloga koji se vrlo lijepo veže za rješavanje problema s marihuanom u državi Hrvatskoj..

na sljedećem linku nalazi se taj prijedlog koji biste si trebali isprintati, pročitati i potpisati..
Potpisani materijal šalje se na adresu Ustavnog Suda:
USTAVNI SUD REPUBLIKE HRVATSKE
Trg svetog Marka 4
10000 Zagreb


LINK: http://www.zelenisvijet.biz.hr/wp-content/uploads/2011/10/prijedlog_za_pokretanje_postupka.pdf


Također Vas molimo da ovaj primjerak pokažete i date na potpis i drugim ljudima koji se slažu sa ovom idejom..
Ovo bi mogao biti dobar korak za smanjivanje kazni i lakši život što se tiče biljke kanabis.. Pročitajte sve, na vama je dali biste potpisali ili ne, stoga preporučam prvo da se dobro pročita, jer nemora značiti da svima odgovara ono što se ovdje spominje.. Ovo je Vaša odluka, nitko Vas na to ne tjera, odlučite, razmislite, potpišite.. možda se jednom i uspijemo izboriti za lakše disanje barem nas nekolicina koji volimo uzgojiti svoje i uživati u tome u miru svojega doma, bez panike da će nas netko uhapsiti na cesti dok se kupuje od dilera, čija trava je usudim se reći zloglasna, i zbog čije trave i mi spadamo pod "zloglasne" članove tog prirodnog svijeta...


Uredništvo Vutra Organizacije!
 
14.09.2011
21
2
0
31
Ovo je extra brate sve,samo.. Realno,kad procitaju prvi dio brijem da nece dalje ni citat,i prozvat nas narkomanima i sta ti ja znam,ko i uvjek.. Jebena drzava,koju vode jebene starkelje,bitno da mogu u pađe metnut lovu,a ja nemogu imat ni slobodu.. Piss.. vjerjojatno cu ija poslat,ali mislim da cemo bit jedini brate..
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ubaci malo optimizma :icon_lol:

ima nas ovdje dosta, također svi mi imamo prijatelje, rođake, znance, koji nisu na forumu a znamo da vole pripaliti fini domaći joint.. ja sam također bio pesimist do nedavno, ali kad se bolje razmisli, bez truda i pokušaja nemamo ništa... mogu se plakat do smrti, al ovako sam bar dao nešto malo ( skoro pa ništa ) za nešto što kasnije možda preraste u nešto veliko.. ne vjerujemo da ćemo biti jedini!..

uživaj!
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ovo je cak dobra ideja, da svi malo prosirimo istinu medju poznanicima ( obitelji itd) , ja sam vec rekao starcima i noni didi svima kako je prije bilo i pravu istinu u konoplji pa nemoraju potpisat svi ali ako damo malo od sebe moglo bi nesto bit... podrzavam :D samo naprijed idemo :)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Adresa ustavnog suda RH je;

USTAVNI SUD REPUBLIKE HRVATSKE

Trg svetog Marka 4
10000 Zagreb


E sad neznam dali Uredništvo Vutra Organizacije misli nešto organizirat sa Udrugom Zeleni Svjet koji je i autor ovog teksta.
Al kako bilo moje je mišljenje da če Ustavni Sud RH uzeti u obzr količinu zahtjeva.Tako da bi ja ovako to odradio!Mi vutraši to ljepo isprintamo potpišemo i damo drugima na potpis.Uz sve to i dalje širimo informaciju i dajemo tekst na potpis istomišljenika.Sve to ljepo šaljemo na navedenu adresu.A ova tema nek služi kao dnevnik obavljenog.Kako ko pošalje neku količinu zahtjeva tako to dokumentira u ovoj temi.
Neznam,jednog dana možda dobro dođe činjenica da znamo da se poslalo tolko tisuča zahjeva a da se ništa nije poduzelo na primjer.
Oču reči,dobro če doči jedan okvirni statistički podatak o odrađenom poslu!
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
e baš iz tog razloga sam ja ovu temu stavio ovdje.. samo sam zaboravio napisati da bi se trebala voditi evidencija o potpisanim materijalima..

napravit ću anketu, ali malo kasnije, kad vidim kako će se ovdje situacija odvijati...


edit: ovo je odgovor na smokov post, ali me sekach zeznuo :icon_wink:
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
za sad ovo vrijedi samo za RH...

neznam komšija.. možeš probat, ali neznam stvarno ..
 

cbk

22.09.2009
15
0
0
37
svaka cast momci...procitao sam dokument...dosta fino napisano...da sam iz hr potpisao bi sigurno...ali...koliko je realno da iskoriste te podatke da krenu u akciju?ja sam paranoik a i savet je prichuvajte se...kad postanu ochajni iskoristice sve shto imaju... :/
zelim vam srecu, a ako jah da da dodjemo i do komsiluka da pripalimo lulu mira u nekom parku :)
svako dobro! :)
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
posto se moj potpis iz komsiluka verovatno ne bi racunao (ali pokusam) ,potpisuje moj suprug kao drzavljan iz dijaspore :)
i svakako prosledim inf. drugima ciji potpis bi se uvazio.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Jako dobra ideja. Samo se plasim da nebude mac sa dve ostrice kao sto je neko napisao da ce iskoristiti. Sa druge strane sediti i plakati nepomaze. Tako da ko hoce promene mora nesto i da uradi. Sad potpisi iz komsiluka koliko vrede pa radi se o jednoj drzavi ( nazalos nismo vise zajedno ). A i komsijski odnosi nisu jos na nikakvom nivou ( politika ). Tako da je moje misljenje da nebi trebalo mesati ( mozda i nisam upravu ) ili organizovati na BALKANSKOM nivou da se pokaze da nije svima stalo do toga ko je sta po nacionalnosti i da ima jos jugoslovena ( kao ja ). Po meni bi se stvorila veca buka kad bi se udruzili ljudi iz bivse Juge. A gde ima dima ima i vatre. Sad to je mnogo veci poduhvat i mnogo je veca odgovornost, dali bi uspelo neznam, dalibi nas razapeli na krst?? Ali neide mi ta slika iz glave dok se politicari svadjaju mi pruzamo ljubav i pokazujemo da mozemo jedni sa drugima ( a sta bi tek svet rekao "" pre par godina rat bio a sad grupa istomisljenika dokazuje da se moze dobro ziveti jedno pored drugog ). E to bi bio samar svim mocnicima koji bi boleo do kraja zivota.
Statistika ce sigurno dobro doci sto vise ljudi potpise mogucnost uspeha veca. A ujedno upoznaje se i druga strana biljke a ne ona losa koja je servirana od strane mocnika. Dobro vreme ste izabrali svaka cast ( jos malo pa izbori ), mozda ce se neko zakaciti mislim na partije, i spomenuti u javnosti da je toliko i toliko peticija stiglo uvezi te stvari ( skupljanje poena svi su upoznati sa sistemom pred izbornih kampanja ). Dali bi uspelo moje misljenje NE ali ako bise nastavilo sa praksom skupljanja potpisa kad tad bi USPELO i u to sam ubedjenj. Pa ni RIM nije nastao za jedan dan.
Treba skupiti sto vise potpisa nekih vaznijih osoba ( ne da mi nismo vazni ) doktora, advokata, poznatih licnosti, politicara. A tek novinare kad biste dobili sa vasom akcijom pobeda nebi izostala. Ima dosta njih koji su vec pisali uvezi toga i iz datih tekstova se moze zakljuciti da su upoznati sa biljkom ( nisu sereotipni sto se tice klasifikacija droga ), e posaljete jedan e-mail doticnom da sta misli o tome. Mozda i neko od njih napise neki clanak uvezi akcije. Koliki bi onda bio uspeh pa makar i neko lose pisao o akciji ali ce gro ljudi raspravljati toga dana o tome "" si cuo bagati klinci potpisuju peticiju o marihuani"" i drugi komentari. Informacija ce se brzo siriti ako je interesantna.
Zelim vam srecu u daljnjem pokusaju.
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Kao što Sekach kaže - nema razloga za brigu, to je i moje mišljenje. Potpisat ću skoro sigurno, no volio bih detaljno pročitati što piše čim uhvatim nešto više vremena - dosad sam samo letimično pogledao ( idući tjedan). Mislim da je to sjajna stvar, ne vjerujem da će nešto značajnije promijeniti ali znate što kažu cigla po cigla - i eto gradski WC :)
Svaki pomak ma kako mali bio je ipak napredak u odnosu na prijašnje stanje
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Kenny Dalglish je napisao(la):
Kao što Sekach kaže - nema razloga za brigu, to je i moje mišljenje. Potpisat ću skoro sigurno, no volio bih detaljno pročitati što piše čim uhvatim nešto više vremena - dosad sam samo letimično pogledao ( idući tjedan). Mislim da je to sjajna stvar, ne vjerujem da će nešto značajnije promijeniti ali znate što kažu cigla po cigla - i eto gradski WC :)
Svaki pomak ma kako mali bio je ipak napredak u odnosu na prijašnje stanje

Sad matori nebih bio siguran u to sto kazes. Ako dodju po tebe nacice i ovo
https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/9245-caramelicious-pod-150-ticom.html?highlight=#post178140
A to znaci robija. Nedaj boze ali ti si stavio paragraf na nesto sto nije njima po volji i ako krenu da vas nedaj boze kupe evo nevolje a samo ce se radovati jer su nasli DOKAZE.
Neplasim nikoga niti hocu. Svako radi sebi. Ali biti ubedjen da nema razloga za brigu nebih rekao. Pa na demostracije izadje 100000 ljudi pa vlada posalje oklopna vozila i razbije ih ( svudan u svetu amerika, Tunis, Srbija, Hrvatska itd...ucestvovao sam u mojoj zemlji paa znam o cemu pisem) a sta ce sa onima koji bi DROGU da legalizuju ( mara po zakonu spada u droge zvanicno ).
Nisam plasljivko ali sam mnogo promenio misljenje ( rat, selidba, porodica ) i zbog drugih stvari. Tesko se boriti protiv sistema jako dugotrajna i iscrpljujuca borba. Moras biti spreman da se odreknes svega. E kad si spreman da se odreknes dosadasnjeg zivota, dece, zene, standarda, itd.. onda "" NEMA RAZLOGA ZA BRIGU". Pogledaj borbu za prava homoseksualaca koliko dugo traje i sta su postigli do sada. Koliko je razbijenih glava bilo sto se zna a gde je sto se nezna. A oni se ( po njihome ) bore za JEDNAKOST i ista prava ljudi. Sto se razlikuje mnogo od ove borbe.
Tako da dobro razmisliti.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
@Dede....opreza nikad dosta,slažem se.Ali, šta bi oni trebali tražiti naloge i dolaziti u pretrese po svakom odaslanom i potpisanom prijedlogu,hehe
To bi bio šou:thumb:.Npr,ja dam baki da potpiše kad pročita i ako se slaže....a oni kad dođu u pretres otkriju staricu od 90 i kusur godina kako skulirana sjedi pokraj peći i čeka da ode sa ovog svijeta.
A pogotovo kad bi to bilo masovnijeg karaktera.Ne sad da se pošalje 10-15 prijedloga nego tisuća,2,3...5.
E to bi bio samar svim mocnicima koji bi boleo do kraja zivota.
A što se tiče ovoga teksta,potpisujem...

Zato sam pobornik ideje o, ne pojedinačnom slanju, nego malo masovnijem,odjednom.....
Šteta što do ovoga nije došlo ranije jer bi se moglo možda ubaciti u ovo predizborno...nemam riječi da to opišem...nadmetanje,pa neka se priča opet malo o tome:),barem....
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
VenloNL je napisao(la):
@Dede....opreza nikad dosta,slažem se.Ali, šta bi oni trebali tražiti naloge i dolaziti u pretrese po svakom odaslanom i potpisanom prijedlogu,hehe
To bi bio šou:thumb:.Npr,ja dam baki da potpiše kad pročita i ako se slaže....a oni kad dođu u pretres otkriju staricu od 90 i kusur godina kako skulirana sjedi pokraj peći i čeka da ode sa ovog svijeta.
A pogotovo kad bi to bilo masovnijeg karaktera.Ne sad da se pošalje 10-15 prijedloga nego tisuća,2,3...5.

A što se tiče ovoga teksta,potpisujem...

Zato sam pobornik ideje o, ne pojedinačnom slanju, nego malo masovnijem,odjednom.....
Šteta što do ovoga nije došlo ranije jer bi se moglo možda ubaciti u ovo predizborno...nemam riječi da to opišem...nadmetanje,pa neka se priča opet malo o tome:),barem....

Neznam sta da ti pisem na ovo, ja sam mislio na one koji imaju kuci neki box. Nije mi ni na pamet palo da tvoja baka obozava ovu vrstu biljke ;)))).
Al kao sto sam napisao od sedenja kuci i plakanja nema nista, samo moras sam sa sobom da rascistis hoces ili neces i da budes spreman na posledice.
Mozda da se organizovano preko vutra.org nesto posalje ko bi bio pametan. Da znam sta bi bilo najbolje sutra zaokruzio bi tacne brojeve na tiketu za euromilionen ;))))
A sta su u stanju da urade mocnici niko nezna, niti dokle ce da idu. I sam znas i citas kakvim nam lazima zavaravaju i farbaju oci a istina je tamo negde daleko. Dali ce slati il ne patrole kod svakoga ko potpise neznam. Ali toliko znam da u jednoj drzvi koja ima desetak miliona ljudi mora da izadje na uluce barem sto hiljada da bi se nesto promenilo. Kad ce se skupiti desetina oko ove stvari. Onda ostaje nekog novinara i da napise nesto uvezi toga jer preko sistema informisanja se pokrecu mase. Mozda naci nekog programera da posalje nesto kao virus ne pravi nego onaj sto salje e-mailove na sve adrese so imas u kompu i nepravi nikakvu stetu ( ja sam prije par godina pokupio takav virus nikakva steta samo mi se ljudi javili da sta sam im to poslao) ali opet to nije po zakonu. Stvarno ti nebih znao reci koja je ideja bolja koja losija. Ima ideja svudan samo dali su dovoljno dobre to je pitanje.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja tek sad vidim ovaj topic. Mozemo i nagradnu igru da napravimo ko ima najvise potpisa. Samo ne znam kako cete to prati :(

Bilo bi fina da ova udruga napravi u maju onaj marijuana mars u zg ili barem neki skup....ajde iskontajte se mi cemo podrzat u potpunosti