potpuna zastita

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.05.2010
6
0
0
37
ej ekipo aj molim vas ak mi neko moze pomoci.....zelio bih zastiti bilje od puzeva i slicnih nametnika koji pustaju sluzi i grizu biljku..pa ako mozete u kratko objasniti koji su najbolji nacini i najbolji materijali!!!!!!znaci da ih se u potpunosti rijesim a da nema utjecaja na biljku ta tvar::)))) UNAPRIJED HVALA SVIMA,,,I PEACE BROTHER....
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
to je i protiv puzeva i protiv bubica , ali morash da se cimash svaka 3-4 dana da prskash oO
moracesh rastvor koprive dok ti biljke ne narastu 40-ak cm , jer puzomor i insekticidi ih mogu oshtetiti , a sve se to vraca u oktobru kada skupljash plodove svog truda :)
znachi , do 40 cm rastvor koprive a kasnije slobodno neki insekticid i puzomor :)
mada tada puzevi i ne mogu da joj naude :) samo insekticid , i to jednom u 2 meseca !
i nemoj da ih prskash dok cvetaju , osim ako hocesh da pojachash dejstvo :)
shalim se :D
srecno !
 

Socrat

Aktivan Član
22.01.2010
115
9
18
33
A jesi jednostavno razmišljao o postavljanju nekakve gušće mrežice?
4 štangice zabiješ oko biljke, i oko tih štangica zategneš nekakvu mrežicu (može biti čelična, žičana)...

Vrlo je jednostavno, a na taj način nemaš brige svaki 3. dan s špricanjem i namakanjem koprive (iako bi ta kopriva trebala biti u vodi do nekih 2 tjedna, dok ne primi jedan odvratan miris, a ne preko jedne noći)

I još ne utječeš na biljku (okus, miris itd...)
 
05.06.2010
8
0
0
38
mislima da ne jer sam ih ja bio posuo nisu krepali samo su se uvukli na nekoliko sekundi i nastavili dalje....
ali kolko znam, to ih nece ubiti ali oni neidu na podrucja gdje je posuto sa tim praskom...
znaci pospes oko biljke i nece biti puzeva..... bar ih ja nakon toga nisam viđo.
Al sam me zanima oce li to ista stetit biljci ako pospem po njoj ukoliko se na biljci nalaze bubice i ostala gamad ???