potreban savet oko oblaganja boxa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.06.2009
14
0
1
45
Elem, sestra mi radi reklame na izlozima svetlecim reklamama, vozilima itd onom samolepljivom folijom i ostaje joj dosta otpada. E sad mene zanima da li mogu tom folijom da oblozim box (bela sjajna folija je u pitanju) ili moram da kupujem mylar ili nesto slicno? jbg ovo mi je dzabe a mylar kost u pm. Havala unapred
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Možeš da obložiš sa tim otpadom naravno bjele boje da bude.
Ali postoji opasnost od topline da se zajebe cjeli Box i da pušta neugodne mirise za biljke....
Sad ti znaš ostale detalje svog Box-a dimezija i koja je blizina lampe tim stranicama Box-a...
Upamti da temp... nesmje bit velika jer rekao sam ti koja je opasnost pa dobor razmotri detalje i uvjete koje možeš da ostvariš...
NAjbolje ti je da testiraš to sve na nekoj manjoj kutiji mai dimenzija 50x50x50 pa vidi kako šta....
 
23.06.2009
14
0
1
45
Box je 90x60 a visina 140cm. lampa je CFL 200W i 2x 23W, biljke ce ici na 12/12 tako da nece biti mnogo visoke CFL se ne greje puno a vaduh ce da izvlaci ventilator za kupatilo direktno u odzak tako da nece biti mnogo toplo. Uglavnom trebala mi je potvrda da ce folija solidno reflektovati svetlost. Hvala puno!
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Pa oće dovoljno dobor u biti bolje nego da obojiš Box nekom bjelom bojom....
Više ti obrati pažnju ako je tako sve na reflektor pa će onda stranice bit Ok....
Jeli to nam kažeš da možemo očekivat još jedan Dnevnik...
 
23.06.2009
14
0
1
45
Uh, dnevnik... ja sam ti mnogo lenj u sushtini, izbacio sam 2 grow-a do sad, jedan na terasi a jedan u gore pomenutom boxu. ovaj treci bi trebao biti finalni tj bacim 9 biljaka na 12/12 i samo popunjavam prazna mesta i mislio sam da ga sredim i ne diram vishe (zadnji grow je bio ofrlje odradjen tako da cu da se potrudim malo i napravim dnevnik, da vratim nesto Vutra zajednici jer sam na ovom forumu naucio svashta. pozz
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Bio bi red da to uradi ako je tako kako kažeš....
nesmješ zaboravit to koliko ti je Vutra pomogla oko mase stvari....
Mi svi po redu vraćamo i dajemo svakim danom Vutri i tako bi trebalo da se nastavi........
Prezentiraj svoj rad ovde nekim će dobro doć neoj bit ljen.......
 
09.06.2009
18
0
0
35
prvo, zanima me koja aluminijska folija valja, čitao sam da ne valja zbog prevelike topline u boxu što ej stavra, a s druge strane se spominje i vidim da je koriste.
i mogu li obložiti box bijelim običnim papirom?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Folija nije da grije ali radi "hot spotove",nešto kao povečalo+sunce pa pališ papir.Uglavnom to radi sjajna strana,a ona manje sjajna/matirana posluži kao alternativa.
Al i tako se radu hot spotovi pomalo,uvjerio se sam.Netko je stavlja bijeli papir,al najbolje ako je box ožbukan-zaglađen i glatak da ga samo prefarbaš u bijelo.
Ima posebne folije za to,nekoliko vrsta.
Uglavnom sve ovisi od tvog novčanika:)
 
15.10.2009
43
10
8
44
Ta folija koja se koristi za oblaganje na automobilima nije kao klasicna kuhinjska folija, sjajna, vec bele mat boje (ispravite me ako gresim) te iz tog razloga ne pravi HOT spot tacke!!! Ako ti je frka za mylar slobodno iskoristi tu foliju koju moze seka da ti nabavi!!!

P.S. Sa CFL-om tesko da ce napraviti hot spot i da oblaze alu-folijom...