potreban savet-reflektor/cool tube

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
02.02.2017
90
153
33
55
pozdrav ljudi
doslo je vreme za nabavku reflektora koji mi nece pregrevati box, i sad sam u problemu koji odabrati.
box je dimenzija 1x1 visina 2m, svetlo je HPS 600W. planiram da ga koristim zimi i nalazice se u sobi koja se inace greje (20-28 stepeni u zavisnosti od toga koliko je kevi zima :D ).
pretrazio sam po netu i cenim da je u srbiji *********** najbolji izbor sto se tice ponude i cene. ko zna boljeg/povoljnijeg prodavca neka bude slobodan da tu informaciju podeli samnom :)
dakle, koji reflektor odabrati?
neki cool tube batwing? koji? ima ih raznih a meni sve isto ;p
zahvaljujem unapred mudrim glavama foruma
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
02.02.2017
90
153
33
55
i ladno nema nikoga na forumu ko je voljan da ubije 2 min slobodnog vremena i pomogne coveku u problemu...

nisam bas pri parama pa da mogu uludo da ih bacam na pogresan izbor. ne bih da pazarim cooltube koji nece moci da odradi posao, ili pak neki koji je veci no sto mi je potrebno.
tako da sam se odlucio da pitam iskusnije za savet...
...al slabe vajde od vas :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Izvinjavam se, evo odbit če nam od plače zbog neodgovornosti:D
Stavi lampu od 400 w i riješen problem, zašto mora bit od 600w kad je taj box idealan za 400w.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and L0oD

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
imaš 2 m visine, stavi ispod staklo ko policu pod sijalicu najjeftinije rješenje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
02.02.2017
90
153
33
55
lampa je od 600W zato sto je taj komplet bio na akciji
box je jos uvek u fazi projektovanja i nije problem da bude vecih dimenzija ukoliko je to neophodno.
sijalica je trenutno uposlena u nekom prirucnom boxu koji je u stvari prostorija u staroj kuci, biljke ogradjene stiroporom. kuca je od onih starih sa debelim zidovima, u prostoriji je preko leta relativno niska temperatura i solidna vlaga, ali HPS sa obicnim reflektorom dize temp na preko 30.
dakle, treba mi resenje za obe situacije-leto/stara kuca i zima/box
koliki precnik i koje duzine cool tube mi treba da ohladim HPS 600W u boxu koji ce biti u prostoriji sa umerenom sobnom temperaturom.
kod gorenavedenog prodavca ima previse opcija. pogubio sam se pokusavajuci da pronadjem optimalno resenje.
cenim da je Smart 6'' AirCool L Reflektor dobro resenje, ali ga nema na lageru, a i cena je previsoka za moj budzet.
pokusavao sam da pazarim neki preko oglasa, ali slabe vajde, lik se ne odaziva (pozz za barbu, ne mislim na tebe :D )
ispada da je neki BatWing jedino resenje. ali kog precnika i koje duzine???
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Ja bi stavio 150 jer kad ubaciš i lampu u 120 unutra ostaje malo mjesta između lampe i ct-a za protok zraka. Tako bar ja razmišljam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and 4W4St
02.02.2017
90
153
33
55
sta mislis o duzini?
box moze biti maximalno 1.2m x1m

hoce ovaj odgovarati?
http://www.***********.com/index.php?route=product/product&path=18_65&product_id=1196
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Inace, najjeftinije resenje za cooltube koje je meni palo na pamet, a kolega iskoristio i super radi, bilo bi:
  • Vaza za cvece ravnomerno okrugla oko 25-30cm precnika oko 15cm
  • Sa donje strane kuler na 5 W ka sijalici, sa gornje strane kuler da izvlaci
  • Na izlazu preko vent-a savitljivo crevo koje ima da se kupi u radnjama bele tehnike, jeftino
  • Mi smo kod stakloresca izbusili rupe na dnu za kablove od kulera, mada mogu i da zalepe uz teglu i spoje na izazu, a svi ostali kablovi idu kroz probusenu rupu na crevu, koja je oko kablova popunjena staklenom vunom(moze i obicnom vatom da se zacepi)
Nije sad profi stvar, ali ipak dobro posluzi ako je neophodan i previse greje, a nemate para za gotov.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and 4W4St

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Cooltube/staklo su nuzno zlo! izbjeci pod svaku cijenu ako se moze jer uzima jako puno korisnog svijetla. Bolje je uloziti u jacu ventilaciju ili klima uredaj nego CT sa sistemom venitlacije.
 
02.02.2017
90
153
33
55
slazem se drug, ali, svaka medalja ima dve strane. jaca ventilacija/klimatizacija pored podizanja troskova povlaci sa sobom i vecu buku, a buka mi je bitan faktor.
zahvaljujem se svima na predlozima i savetima. odluka je pala. danas ocekujem kurira.
cool tube 150x600. odnos cena/dimenzije sui mi prihvatljivi. u planu mi je da taj cool tube nabudzim sa dodatnim aluminijumskim limovima i na taj nacin pokusam da usmerim svu svetlost ka biljkama. nesto poput adjust a wing reflektora u domacoj izradi.
videcemo kako ce ispasti, cenim da nece skoditi ;p
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
Bolje onda da si probao da napravis cooltube bez stakla... samo da ima reflektor i da sa obe strane stavis ona savitljiva creva, na svaki po 1 kuler, i sigurno bi pomoglo, ovako staklo stvarno krade svetlo ali opet, nekad se mora...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 4W4St
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.