Potreban savjet vezan za svijetlo i za još neke sitnice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.11.2020
6
0
1
35
Dakle ovako, shvatio sam da mi je u ormaru malo prostora, opet ne zelim davat 2,3,4 hiljade kuna pa sam napravio sljedece. U garazi sam napravio prostoriju od knaufa 2,5x2,5x2. Zasad sam u ormaru imao 400w mh/hps .U toj prostoriji mi to nece biti dovoljno, mislim staviti još dva kompleta od 600w mh/hps. E sad mene zanima sljedece... Dal ima koje drugo rješenje osim mh/hps koje bi pokrilo tu površinu a opet da nije velik udarac po dzepu?Led ili nešto tako?Moze i da si sam napravim reflektor ili tako nešto,pa kupim te diode itd.Sve opcije su mi otvorene. Trebam mišljenja vas iskusnih jer ja oduvijek imam hps/mh i ništa drugo nisam koristio.I na taj box mislim staviti 2 kupaonska ventilatora za upuh i 2 za ispuh. Dal je to dovoljno?Dali se od ovoga moze izradit svijetlo koje bi bilo za vege i cvijetanje? https://www.njuskalo.hr/led-trake/led-chip-30w-cob-8900lm-warm-white-cold-white-oglas-18773640
 
Poslednja izmena:

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Zasad sam u ormaru imao 400w mh/hps
Ostani na tim dimenzija, 400w je ok za 1x1, a ti sam razmisli koliko treba rasvete za 6,25m2. Šta, kao malo dobiješ ispod 400?
imam hps/mh i ništa drugo nisam koristio.I na taj box mislim staviti 2 kupaonska ventilatora za upuh i 2 za ispuh. Dal je to dovoljno?
Ovaj setup si imao i kod mh/hps?
upustio sam se u velike poduhvate,zasad ne nailazim na nikakve probleme osim neke nedoumice
Prostor od 2,5x2,5 može biti veliki poduhvat...
U garazi sam napravio prostoriju od knaufa 2,5x2,5x2. Zasad sam u ormaru imao 400w mh/hps .U toj prostoriji mi to nece biti dovoljno
jer imam 2 sa 2 metra?
2,5x2,5=6,25m/2
Koliko sam skuzio i citajuci forum mnogo njih ima boxeve od 2 metra.
Tu gde si i čitao spominje se i rasveta za taj prostor, što pitaš onda kad ti piše tamo gde si to video?
Edit...
Ljut sam jer je zlo posta(l)o dobre volje pa mu je sve lepo odgovorio.
 
Poslednja izmena:
08.11.2020
6
0
1
35
Pa ja sam to nazvao veliki poduhvat iz razloga sto sam imao malo mjesta. Koliko sam skuzio i citajuci forum mnogo njih ima boxeve od 2 metra. Dal se ja sada nešto isticem jer imam 2 sa 2 metra?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ma sve 5. Ali, koliko para toliko i muzike.Nema dzabe ni kod stare babe. Samo oprezno :D
Ovi COBovi su super. Samo cijena nije bas realna. Tebi treba 10 + komada za taj prostor + hladnjaci. Orginalno bi te izaslo 700-800 €.
Neka me isprave momci koji imaju COB ove :)
+ ostalo :)
 
Poslednja izmena:

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Tema premještena u projektiranje.
Za površinu 2.5x2.5 je potrebno 4x600W hps.
Kupaonski ventilatori nisu adekvatni za takav prostor.
Na tolikoj površini iskusan grower može uzgojiti ogromnu količinu. To za sobom povlači dodatna pitanja...
mnogo njih ima boxeve od 2 metra. Dal se ja sada nešto isticem jer imam 2 sa 2 metra?
Mnogo njih ima boxeve visoke 2 metra. Ti se prijatelju istićeš površinom.