Potreban savjet.......................................

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.01.2010
1
0
0
40
E ovako,posto sam ja pocetnik i znam jako malo stvari u odnusu na vas veterane :icon_lol:interesuje me sta mislite o ovim sijalicama(koliko prostora one mogu da pokriju)Nazalost na stranici je sve napisano na svedskom ali tu samo pise da te lampe imaju i plavi i narandzasto-crveni spektar,dali je to dovoljno za uzgoj biljke od samog pocetka do kraja?Lampe kostaju nekih 290E ovdje u svedskoj ali ako su to prave i efektivne stvari zasto da ne:icon_lol:Molim vas pokusajte ocijeniti te lampe i dati mi savjet dali su to prave stvari,unaprjed hvala!!!
http://tradgardsteknik.se/katalog/artikel/LED-Vaext-Belysning-90W-TRG-System/3236-0-3/
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne sviđa mi se to osobno nikako,pa sve da je i đaba.A vidim da i nije:)
Pravih 600hps vati nekako mi zvuči bolje,opet osobno mišljenje jbga.
Uglavnom znam da se za 290€ može i više nego dobra rasvjeta kupiti za ono ša bi tebi bilo dovoljno.
Ali ovaj led u zadnji red:)
 
18.01.2010
2
0
0
53
Maradona, LED sistemi su jako privlacna, manje vise, novotarija. Sve ono sto ih cini privlacnim (cijena upotrebe, niska temperatura tokom rada, itd) je pristupno puno jeftinije: kompaktne fluoroscentne zarulje su jeftinije, ne griju se kao lampe visokoga pritiska i sto je najbolje - jako su rasprostranjene. Pocetni trosak uzgajanja je cesto visok, i ako je novac u pitanju (sto je uvijek slucaj lolz) onda koristi fluoroscentne lampe; pa kada prodje dobra zetva onda investiraj u LEDs.
Nadam se da je ovo makar malo pomoglo.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Ledice ispod 500E nevljaju i nemojte ih kupovat , dobre su samo za klonove ili ranu vegetaciju . L.E.D NE!!!!!

Dobio sam info iz prve ruke ... i obavezan sam vam prenjet loš glas o ovom sistemu osvjetljenja . Čak i ako ih držite na 3cm od vrhova biljki opet to nije to ... Možete ih koristiti samo za veg fazu , a ja sam uvjek prije za CFL nego za LED u vegetaciji .
 

Enolagay

Aktivan Član
30.08.2007
60
5
0
35
ne znam šta da ti kažem za to svijetlo. ja baš nešto malo gledao okolo o tim ledicama i čitao sam da su još u test fazi, ali da u budučnosit sigurno budu zamjenile i hps-ice

nego pogledaj si malo ovaj grow. meni izgleda jako lijepo i ćini mi se da nema problema oko hlađenja i samo 22w je u pitanju
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=146324