Potrebna dijagnoza

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Koliko vidim na toj sličici rekao bih da je riječ o pregnojavanju. Prvo učitaj svoju sliku na ovu stranicu http://ipiccy.com/, e onda na lijevoj strani imaš opciju Resize image, klikni na to i resajzaj ga na 800x600, sejvaj i onda učitaj vamo prek tog što si i ovu prethodnu učitao.
 
Cao,imam problem sa biljcicama,nesto ih gricka i pravi rupe po listovim,i ima kao neka bjela prasina po njima,sta bi to moglo biti molim vas pomozite mi,da ih izljecim,ili da im pomognem,Hvala unapred i evo slike

[sharedmedia=gallery:albums:158]
[sharedmedia=gallery:images:593]
[sharedmedia=gallery:images:592]
[sharedmedia=gallery:images:598]
[sharedmedia=gallery:images:597]
[sharedmedia=gallery:images:596]
[sharedmedia=gallery:images:595]
[sharedmedia=gallery:images:594]
 
Ma reko lakse ce se vidjeti ako izroni na povrsinu posta,posto sam novi,imam problem sa tim tackicama po listovi npr"sinoc sam primjetio tackice bjele,jutros pogledam kad rupice i oko rupice zuto,susi se listic i npr na vrhu kako izlaze novi listovi sve nesto pocelo jest vrhove listova???sta bi to moglo biti,nema nista,al sam primjetio na drugoj biljci kao neki bjeli crvic,valjda larva,?!hvala na odgovoru
 
Ma reko lakse ce se vidjeti ako izroni na povrsinu posta,posto sam novi,imam problem sa tim tackicama po listovi npr"sinoc sam primjetio tackice bjele,jutros pogledam kad rupice i oko rupice zuto,susi se listic i npr na vrhu kako izlaze novi listovi sve nesto pocelo jest vrhove listova???sta bi to moglo biti,nema nista,al sam primjetio na drugoj biljci kao neki bjeli crvic,valjda larva,?!hvala na odgovoru
 
Sad sam gledo,nisu busaci,jel to ofirno uzeti posto zivim u svedskoj,jer kad sam uzmao zemlju pitali su me za sta ce mi,i gdje ima da se uzme to ulje NEEM?!a redovno idem u KRISTIJANIJU,ako ste culi za nju,imaju tezge svjeze vuve i hasha i lizala nekakva!!hvala jos jednom za ljubaznost!! Peace
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
pokusaj te nametnike srediti prvo sa h202 i vodom a ako nece kupi neem.
a ako te pitaju sta ce ti, kazi kupujem za kevu, njoj treba, ja se ne razumem,
tako ja kazem i mene nervira kad se prodavci raspituju za sta ti treba
al verovatno misle da ce tako da budu ljubazni...
 
Danas sam bio u jednom shop-u za zivotinje,i razgledao sam malo,i vidio sam NEEM ULJE,u nekoj maloj flasici sa pipom,al ima vise nekakvih vrsta i one su namjenjene za kozu tako nesto,neznam bas dobro jezik posto sam tek dosao da zivim ovdje,al jel to to?! ako je to,kako so to upotrebljava ili nanosi na biljku?! HVALA

13192842-origpic-8c9ff7.jpg
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
ako je to neem ulje onda je to to, ulje je takoder namijenjeno i lijecenju ljudi tako da te nebi trebalo brinuti ako kazu da je za kozu ili nesto drugo,,

Primjena: Na jednu litru vode stavite 10 do 30 ml nim ulja (1 do 3 jušne žlice) i 1 do 3 ml tekućeg detergenta (¼ do 1 čajne žličice) , te prskajte biljku za zaštitu. Svaki put prije upotrebe napravite novu mješavinu.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
Vazno je znati da Neem ulje nije otrov niti nista slicno.
Neem ulje samo privremeno onesposobi nametnike tako da se spricanje mora ponavljati,konstantno i kroz cijeli grow
Znaci neem ulje kao prevencija :thumb: ali kao trajno rijesenje bojim se da ne:)
Postoji i Neem prah koji se dodaje kroz zaljevanje isto kao prevencija...navodno je bogat dusikom pa je dobrodosao u vege fazi. ali evo bitno je naglasiti da to ipak nije rjesenje i da se na to nesmijemo previse osloniti.
Visoka temp.niska vlaga i evo glavobolje:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Normalno da se ne isplati jer po toj računici trošiš više nego da kupuješ za pušiti. Probaj naći u nekoj specijaliziranoj trgovini za vrtlarstvo veće pakiranje od litre il tako nešt. Ak kod nas sve se može naći mora se moć i tamo.