Potrebna dijagnoza

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Da, odmah je bilo uočljivo po njoj da je vegetirala u nedostatku svijetlosti, al šta je tu je. Ako si je odgojio na prozoru malo je zahebano je sad bubniti u box zbog svijetla i režima. Da budem iskren kod mene to bude obrnuto pa iz boksa ih premještam van, a u tvom slučaju stvarno neznam kako bi to utjecalo na biljku i dali bi joj mogao izazvati neki stres zbog toga.
Postoji mogućnost da je bubneš u box i vratiš je u vegetaciju režimom 18/6 pa kad malo ojača i dobije na lisnoj masi joj promjeniš režim na 12/12 i onda će ti početi cvjetati.
Ima i druga opcija koju bi ja možda pokušao, a to je da je prebaciš u box na cvijetanje, režim 12/12 ali da izbjegneš moguć stres od selidbe s prozora u box paziš da nastavlja dobivati svijetlo u istom razdoblju u kojem ga je dobivala i na prozoru.
5000 lumena nije savršeno jer je neki minimum za jednu biljku oko 6000 iako ja dok sam radio indor po biljci sam uvjek računao da dobija minimalno 7500.
Nadam se da znaš da su ti za vegu potrebne žarulje daylight od 6500 kelvina, dok za cvijetanje 2700 kelvina, tako da šta god odlučiš obrati pažnju na to jer se sa spektrom svijetlosti i režimom nije za zezati, da nebi cura dobila mudica :)
Eh da, i sačekaj još koji koment od ovih žnjara iskusnjara tu da nebi bilo da sam te ja naveo na neko zlo :vb_devil: , jer ovo što sam ti rekao je ono što bih ja napravio na tvom mjestu, a moguće da netko ima i neko inteligentnije riješenje :cool44:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
sve je napisao no joke, nemam nekih pametnijih saveta... trebao si razmisljati o biljci tih dva dva i po meseca, sad je to sto je, ili revegetacija ako hoces da bude vece ili nastavi cvetanje ali je neophodna adekvatna lampa po (pitanju boje svetlosti) i vise lumena... i strpljenja bar dva naredna meseca uz adekvatnu prihranu

@no joke, nisam ja pro bro, pogledaj sta mi pise na profilu "an amateur grower..." ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
jest, zaboravi na dlacice i pusti je da se razvija koliko hoces, posle na 12/12 i zavrsis cvetanje... al napominjem da treba lampa bar sa 10.000Lm (npr. hps 110w... minimum 100w, optimum za 1 biljku 150w) ili jaca, onda si napravio posao... ako ces nastavljati vege mozes je i topirati da se malo razgrana
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Znači ako je revegetiraš onda gnojivo za vegu. Lumena nikad previše i lumeni ne pale biljku nego visoka temperatura. Znači uzmeš još 5000 lumena od 6500 kelvina i deri na režimu 18/6 dok ne odlučiš da se dovoljno razvila za cvijetanje.
I sretno :thumb:
 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
e ljudi
jedno amatersko pitanjce po pitanju hranjenja biljki.......
..........kako znam kad nastupa onih zadnjih dva tjedna kad više ne daješ plantelicu nego samo vodu??
stvarno nemam iskustva s ovom fazom jel je još nisam doćeako nikad do sad....
stanje trihoma je pretežno zamućeno sa vidljivim prozirnim gljivicama a tamnijih još nema
znam da još nije gotovo za berbu.....koliko traje da zamuceni potamne?....to je direkt vezano za prihranu
znam da ovisi o općim uvijetima kao i genetici, ali ono....čisto iz iskustva, pošto ga ja nemam
 
15.05.2012
13
4
0
32
Bok ekipa!
Evo stavljam par fotkica novog narastaja koji ce ic u indoor, sad su vani u teglama jos uvijek iskoristavaju sunce kolko je to god moguce, planiram ih stavit u indoor kad ce temperature past ispod 10 stupnjeva!Biljčice zdravo izgledaju, 6 komada ih imam, a sjeme je nepoznato. E sad ono kaj mene zanima je kakve su to linije bijele po njima, ne brine me to previse jer biljke izgledaju zaista zdravo, a i pretpostavljam da je to od neke malene zivotinjice, al opet opreza nikad dosta!
peun.jpg

v27j.jpg

t8j8.jpg

lm3c.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MornarPopaj
15.05.2012
13
4
0
32
Veni_Vidi_Vici; je napisao(la):
leaf miners mi se cini da je 3% 10ml na 1l vode, isprskaj biljku, te listove zahvacene odma iseci i baci, u te rovove polazu jaja i mnoze se... :) pogledaj malo ovu sliku ," http://i.imgur.com/pgjvSPd.jpg " cini mi se isti problem kao i kod tebe ;) sretno ! ili sacekaj nekoga od iskusnijih ;)
Da to je isti problem! Prije sam ih mislio odrezat, al sad sam siguran da cu ih SAD odrezat :D hehe fala na informaciji!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
lisni mineri su ti to 100% -nametnik.
potrazi si ga na netu...

edit :
vidim da mislis kombinirati out i indoor..pa bi ti samo zheljela reci tj.naglasiti... koliko je bitno biljke sto zdravije unjeti u indoor...jer..ako uneses stetnika ili nedaj boze bolest u indoor...ajme majko..
zato gledaj da ti biljke i zemlja ( ali i posude ) budu sto je moguce chishce kada ih budes unosio..
mozhesh uzeto 3 ili 5% hidrogen peroksid i sa laganomotopinom pospricati povrsinu zemlje-da barem malo dezinficiras... isto tako i posude izvana dobro ocistiti i naspricati sa hidrogenom + posebno dolnji dio posude-koji je cesto vlazan i odlican je medij za rast i razoj bolestina i shtetnika..
sretno.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Lisni mineri(leaf miners)


Ove male životinjice jedu I iskapaju “rovove” na lišću u koje polažu larve.Poprilično teško ih se može riješiti.Možete prepoznati da je biljka inficirana lisnim minerima tako što ćete vidjeti da su na listovima izrezbarene linije.Zbog oštečenja listova,biljka postaje osjetljiva na patogene,gljivična oboljnja te urod biva smanjen.
Neem ulje će pomoći da se riješite ovih nametnika.


Slika 3,4 šteta

1134leaf_minors3_MISC.jpg


ima i tema o bolestima i nametnicima :) https://www.vutra.org/topic/9910-kompletan-vodi-za-bolesne-biljke-probleme-sa-nametnicima-i-ph/
 
15.05.2012
13
4
0
32
Hvala na brzim i tocnim odgovorima, jos jedno pitanje mislite da je ok drzat biljke(koje vegetiraju) vani po noci kad temperature padaju oko 15-12 stupnjeva? Dal da ih pokrim s necim?Razmisljao sam o tipa nekim cvrscim najlonskim vrecama po kojima bih izbusio neke rupice da zrak samo cirkulira :)