Potrebna info u vezi prav. pomoći u Beču

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Na osnovu braka sa Austriskom drzavljankom (koji je trajao od 02.02.2014 do 28.07.2016), moj sin dobija boravisnu i radnu dozvolu u Becu. Nakon razvoda, Magistrat mu na osnovu stalnog zaposlenja i posedovanja stana produzava papire na jos 1-god. U medjuvremenu je polozio i drugi stepen poznavanja jezika koji je uslov za produzenje dugorocne vize, a koju je trebao da dobije u septembru 2017.

Sticajem nekih novonastalih okolnosti (i bivsa i on zasnivaju nove brakove), Magistrat izdaje nalog Policiji (u martu '17) za retroaktivnu proveru bivseg braka, pri cemu Policija nakon proverae dostavlja nalaz : postoji osnovana sumnja da je bio u pitanju fejk brak, odnosno da je njegova bivsa sklapanjem braka zelela samo da mu pomogne radi dobijanja papira.

Odmah angazuje adv, ali mu ovaj odigra prljaviju igru...bivsa ga odvela kod njega.
Prvo mu precuti dopis Magistrata u kom je trazeno da se u odredjenom roku pismeno/usmeno izjasni o nalazima Policije, odnosno da ospori i razjasni navedene cinjenice. Obzirom da za taj dopis nije ni znao (adv. precutao) nije se ni odazvao, ali je zato adv. u njegovo ime izneo neke budalastine u pisanom podnesku...sto prouzrokuje pravnu posledicu, tako sto mu Magistrat svojom odlukom od 07.06.'17 ukine sve dosadasnje vize sa poukom o pravnom leku: da u roku od 4. nedelje ulozi zalbu Upravnom sudu u Becu.

Adv precuti i tu odluku do predzadnjeg dana roka za zalbu (cime ga automatski onemoguci da angazuje drugog adv), usput ga uslovi da donese 2.500 e ako zeli da mu on pise istu. Zajedno odemo kod adv., ali kad je shvatio da se razumem u pravne postpke na sve nacine je izbegavao ma kakv razgovor. Pokusam preko preporuke poznanika da angazujem drugog adv., ali se ispostavi da je nemoguce u tako kratkom vremenu prouciti predmet i izjaviti adekvatnu zalbu...te smo bili prinudjeni (zbog rokova) da istu napise ovaj kreten. Nakon pisanja zalbe, ponovo je nedelju dana vesto izbegao da kopiju iste i komplet spise dostavi klijentu po dogovoru...sto jasno govori da manipulise klijentom, a potrudicu se da saznam i razlog...

Zamolio bih sve clanove foruma, u koliko neko pouzdano zna dobrog adv. u Becu koji se bavi materijom boravisnih dozvola, prava info bi mi puno znacila. Kreten adv. me ne zanima, takvih ima na tonu.
Bio sam u dve poznatije adv. kancelarije u Becu (dr Weba i dr Filip), ali nakon info da ga zastupao adv. sa ovih nasih prostora, nisu hteli ni da pogledaju predmet a kamo li da ga uzmu...uzalud od novca, smatraju da ovi nasi toliko zabrljaju da ih sramota da se u to uopste uplicu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WEEDetix

marckoni

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.08.2013
136
224
43
Nema se sad vremena za proceduru sa adv. komorom, kasnije to ide kada saznamo sve cinjenice onakvog postupanja...sada se mora brzo reagovati odredjenim pravnim podnescima tipa dopune zalbe, jer ako sud potvrdi odluku Magstrata i klincu pravosnazno poniste boravak, kazna adv. mu nece biti od ma kakve pomoci.