Potrebna mi je pomoc od iskusni indor uzgajaci

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.06.2014
40
35
0
53
ovako: pre 13 dana postaviosam biljku os tarasu u boksu, pocelisu lepo da cvetaju " jedina zenka" one prve grancice skroz odozdo dobro se razvijaju i polako raste i cvjet,ali kada poglednem na vrh nekako su mi listovi tako skupljeni rastu kako zarolani, i nedajemu lepo da se razviva zenka.

2rqkt8g.jpg


2qs477l.jpg

ponasase zenka kako da nema snage da izvadi lep listic da bi se cvet hranio

msf9jo.jpg


vrh i je otsecen posto presla je nad 2m i sam skratio vrh i sa strane nekoliko grancice i sve te sto sam ih skratio mnogo slabo se razvivaju,a ove sto nisam dirao skroz donje grancice one su super.
24fwmes.jpg

evo slika od donje grancice
1i2adh.jpg

isto tako pojavljujuse neke kafene loptice koje lice na semenku ali unutra su supljive
10ydsoo.jpg

nasaosam malo pauzina i sitne crne parazite koj se krecu uzeosam sundjer za sudje i list po slist sam ih ocistio skoro sve i na kraju uzeosam da je istusiram malo
2igj492.jpg

molim vas da pomognemo ovoj devojcici da je lepo uzgoimo hvala vam unapred. P.S kapela
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
pH?
Temperatura?
Vlaga?
Prihrana?

Na prvu, reko bih da je pH problem...

Edit:
Premješteno! Pazi gdje otvaraš temu.
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
I ja isto mislim da je PH u pitanju,previsok.A meni je jednom tako slicno izgledala kad mi se korien gusio bilo je previse vode u pitanju.koju zemlju si kupio.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ta biljka ima premalo zemlje za svoju velicinu, i ima premalo svetla. ne uzgaja se biljka od preko 2m za terasu ili indoor box, takvoj biljci je mesto na njivi a ako hoces indoor da radis zabodi 4 menke i 12/12 od starta novu turu, sa ovom ces se samo muciti i pitanje sta na kraju dobiti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kapela

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pa prži ju lampa odozgo,koliko vidim,samo na gornjem djelu biljke listovi se uvrću...inaće uvijanje listova izaziva previše ili premalo vode,visoka temp.,previše gnojiva pa čak i previše svijetla....za ove loptice neznam,prvi put to vidim :)
 
06.06.2014
40
35
0
53
I ja isto mislim da je PH u pitanju,previsok.A meni je jednom tako slicno izgledala kad mi se korien gusio bilo je previse vode u pitanju.koju zemlju si kupio.

kupiosam obicnu humusnu zemlju i malo sam dodao gradjevinski pjesak i to je to.
pa prži ju lampa odozgo,koliko vidim,samo na gornjem djelu biljke listovi se uvrću...inaće uvijanje listova izaziva previše ili premalo vode,visoka temp.,previše gnojiva pa čak i previše svijetla....za ove loptice neznam,prvi put to vidim :)

tacno je da je previse svetlina u moj boxs "spajz" sve je aluminiumski zaradjeno ima ventilatora i ispod lampe imam i mali prozorcic 30 na 30 smm, a moze i da je blizu lampe kako sto znam kada sam pitao reklisumi od 10 do 25 smm da bude udaljena biljka od sijalice,potrudicuse da potrazim cloneks pa bar od nje da kloniram 2-3 komada... vodu i stavljam po potrebu kada osetim da je suva zemlja ja joj ubacim vodu, unapred hvala frend.

ta biljka ima premalo zemlje za svoju velicinu, i ima premalo svetla. ne uzgaja se biljka od preko 2m za terasu ili indoor box, takvoj biljci je mesto na njivi a ako hoces indoor da radis zabodi 4 menke i 12/12 od starta novu turu, sa ovom ces se samo muciti i pitanje sta na kraju dobiti

u pravo si Kralju ti bar znas celu istoriju ove moje lepotice ;) nego sijalica je 150W pojacana philips ali uzecu 400W ili 600W meni je dovoljno 4do5 lepotice .... unapred hvala ti inace pocela da cveta Kralju daje cvetove, pocetak je bio los inace sam znas kakva je bila na terasi dok je bila... Manekenka ;)
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
a dali znas kolika ti je temperatura u boxu?
pokusaj izmjeriti temperaturu u boxu.
+ malo su mutne fotke..ali ..vidim da je na pojedinim mjestima svjetlija i kao da listovi imaju nekakve fleke-ne mogu dovoljno dobro razaznat.
a ove smedje loptice..hmmm...mogli bi biti nekakvi nametnici zakukuljeni. ima i stitastih ushiju sa takvim stitom..ali..po ovoj fotografiji je tesko reci sto je u pitanju.
svasta moze biti..od stitaste usi ,crvenog pauka..daj bolju-bistriju-ciscu-izostreniju fotografiju tih smedjih kuglica!
 
20.02.2014
2
5
3
ovo je od mog sina profil.. inace hocu da kazem da zenka je prosla 90% dobro, bio je vrh skinut i jos 4 grancice oko nje ali ta devojcica je izvadila nesto sto u zivotu nisam konzumiro predivne hedove, izvadio jedva 350 gr.... ZAHVALJUJEM SE TIMU I CLANOVIMA Vutra.org respekt p.s Kapela