Potrebna pomoc i savet!?! :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.11.2011
28
1
0
32
Procitao sam dosta dobrih stvari na ovom sajtu i mogu reci svaka cast kreatorima sajta!!
Svaka cast!! :)

Imam jedan problem,
dobio sam biljku na poklon pre par dana koja je stara oko 6 meseci, izgleda kao da umire.biljka je visoka oko 1m, nema puno listova i grana.ima dva vrha, na kojima su listovi zelene boje i grane svetlo crvenkaste boje.od vrhova ka dole listovi i grane su sve redje, listovi pocinju da se uvrcu, blede i zute,neki i otpadaju.pri dnu stablo je malo suvije.bila je u saksiji od 5l ali sam je presadio u 7l jer je korenje veliko.cuvam je u ormanu koji je dosta visok i dovoljno sirok za nju.nazalost prijatelj koji mi je poklonio biljku nije se brinuo o njoj kako treba.voljan sam da joj pomognem, sto bi rekli da je vratim u zivot ako je to uopste moguce...a i da sebi pomognem :) ovo je prva prilika da pocnem da se brinem o necemu tako lepom..cak sam joj i ime dao :) nemam nesto preterano vremena da se brinem o njom ali cu se potruditi da joj pruzim svu paznju.
kao sto sam vec rekao dosta sam procitao stvari na ovom sajtu koje su dobre i koje cu upotrebiti..zeleo bih neki savet ili bilo kakvu pomoc.
cisto neke prve korake.

unapred zahvalan kiboloco
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Wtf? Ti malo lagiš? Jel da ? Citao si forum? Ovaj forum? Jesi siguran? Ja mislim da nisi ? ...


1. Koja je rasvjeta u ormaru?
2.Koje su dimenzije ormara.. odprilike i koliko je rasvjeta udaljena odprilike od biljke?
3.Kakva je zemlja u koju si presadio biljku?

Nakon ovog odgovora ja cu ti pomoci maksimalno moguce...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
fotka bi bila od pomoci, a oko 6 meseci stara biljka bi vec mogla da bude pred kraj, spominjes dva vrha i zelene listove, ima li tu cveta?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ma dam se kladit da je to pod običnom živinom lampom, ako i to ... :eek:hno:
 
13.11.2011
28
1
0
32
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

ovo su cisto 2 slicice da mozete videti na sta lici biljcica..za sada imam samo obicnu sijalicu i kao sto vidite stavio sam aluminijumsku foliju.moram poceti od neceg.
kao prvo CHE nemam potrebe lagati, niti se pravdati nikome, samo zelim vasu pomoc i savet da pokusam da je spasim ako je to uopste moguce.danas idem da kupim kvalitetniju sijalicu i novu zemlju.dimenzije ormara: visina 190cm i sirina 50cm.izgleda kao da nema cvetova.stavio sam je pod rezim svetla 12/12..ako je uopste moguce da joj pomognem i da je vratim u zivot ja cu se potruditi..ako ne, lepo cu naruciti novo seme i poceti sa svojim prvim grow-om.zemlja je kupovna sa 5,5 do 6,5 ph.makar tako pise na kesi.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
da, zaista je zapustena, no ima sanse dok god nije skroz suva, ako mislis da ima smisla cimati se sa njom daj joj bolje uslove i videsec kako ce se ponasati, cudno da nije cvetala, mozda je bivsi vlasnik drzao u vege zbog kloniranja pa na kraju odbacio??? moz probati, koliko kontam svakako se spremas za napravit box i raditi novi grow, sretno.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Kazes da se mora krenuti od necega i onda napises obicna lampa...

Obicna lampa je NISTA.. nesto je HPS u slucaju da uzgajas u ormaru... To je jedna jadna biljcica koja bi se mogla spasiti uz mnogo svijetla , kvalitetnom zemljom ...

Ovak, stvarno od tog nema nista... Bilo bi super da si uslikao vrhove izbliza da se vidi u kojoj je fazi razvoj same biljke ali po mome od ovoga nemas nista.

Ja tebe ne vrijedjam, samo ti si jos jedan u nizu, koji se pojavi sa nikakvim svjetlom...itd... znaci koma.


Bacis to u smece, fino odvojis neke novce ako se vec mislis time baviti i kupis rasvjetu za pocetak jer obicna zarulja ne sluzi bas nicemu. Imas dio na forumu za citati gdje se opisuje kako poceti i koji su minimalni uvjeti za uspijesan razvoj biljke...

pa sad ti vidi....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
13.11.2011
28
1
0
32
hvala puno za savet..pokusacu je ozivet jer mi je zao baciti je..planiram da kupim opremu i naravno pocnem sa svojim prvim grow-om..
znam da sam pocetnik i da imam jos dosta toga za naucit, ali je volja najbitnija..
kao sto sam rekao dosta stvari koje sam procitao na ovom sajtu mi mogu pomoci i zaista su dobre..
nadam se da ce te biti tu da mi pomognete ako bude bilo ikakvih problema oko prvog grow-a..:)

i samo jos jedno pitanje oko zalivanja posto nisam uspeo naci ovde.
cisto od pocetka pa do kraja ukratko ili neki link :)
ovu biljku koju pokusavam spasiti, kolikom dozom je trebam zalivati?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sta ti znaci "kolikom dozom" ako normalno zalijes kako se zaliva svaka druga saksijska biljka, da supstrat bude vlazan ali ne da pliva u vodi (nadam se da imas dobru drenazu), miran si 5~6 dana, ne preteruj sa vodom
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Baci to u smeće, nabavi bilo kakvo sjeme vutre i poštenu rasvjetu
i za 30 dana imaš biljku u pedeset puta boljem stanju od te.
Ovako ćeš se izblesirati bez veze a upitno je hoćeš li je spasiti i na što će to ličiti.
A za "spašavanje" ove bi trebalo sigurno više od 30 dana u pravim uvjetima.

Pozdrav
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Nemojte decka tako napadati i osudjivati :))) PA bitno da je on zagrizo da ima volje zelje kao svi mi ovdje :) kasnije ce se pokazati koliko je zapravo zagrizo ja znam da jesam :) ali generaliziram bez volje štani :)) drz se kiboloko i puno srece oko uzgoja ,a josh vishe citanja ,pa josh vishe citanja i tako u krug nikad dosta ;) ovu biljku baci zaista je zakrljzala kupi si HPS lampu napravi si ventilaciju od pc ventova bar to nije skupo i peglaj buraz ! kasnije kada dodjesh do kinte neke kupish si zemlju ,gnojivo i fosfor i to je to ..E sad nemoj samo pitati a koje gnojivo,a koja hrana,a koliko :D..Imash svega zaista na ovom dragom sajtu ja sam ovdje nekih 2 tjedna i naucio sam vishe nego bilo tko sta na cesti prica i provaljuje nebuloze :))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
13.11.2011
28
1
0
32
hvala puno za podrsku..o ovome razmisljam vec duze vreme i sada sam odlucio poceti..malo po malo nabavljat cu bolju opremu kako bih opremio moji prvi box..
srecno svima i hvala jos jednom...peace :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
nabavi osnovnu opremu.. ali ono. najbitnija ti je rasvjeta. Sve ostalo je podlozno 'fušanju' i nabavci jeftinijih materijala..Rasvjeta je bitna. I onda se vrati k nama ponovno i siguran sam da ces uspjeti uz nasu pomoc uzgojiti odlicnu vutru, naravno za svoje osobne potrebe :)
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
eo da ne otvaram novu temu pa ču pitati ovdje jedno pitanjce za iskusne growere..uzgajao sam dosada u prostoru š/d/v 90/55/170 pod 250hps sa turbinom systemair 320m3/h koja vuče topli zrak iz ormara kroz carbon filter 330m3/h kroz cooltube i temp. je bila ocke.E odradio bih vege sa 250w i umjesto nje bih u cvjetanju ubacio 400w hps,hoću li moći sa ovim ventom ohladiti ovaj prostor ako ubacim 400w. ostala ventilacija 3kom venta od pc 90mm ubacuju zrak i jedan stolni ili kako se več zove puše po boksu!!SiD ako ti kažeš da može onda startamo za dan-dva...konto sam si i ja da bi to trebalo biti ocke samo volim čuti i mišljenje ostalih...hvala na odg...
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
@Snoopy90 kolika ti je bila temp u boxu sa Hps 250w?
Ja sam odradio grow bez problema sa hps 400w bez cooltubea ali mi je box bio 1mx1m visina 190 cm, sa 3 venta 90mm,te malim stajacim za cirkulaciju.
 
25.10.2011
16
0
0
33
народе мислим да није проблем што овде питам, реко да не отварам нову тему. биљке расту солидно, светло ми је било проблемчић од почетка и решио сам да убацим још једну сијалицу, у међувремену сам налетео на овакву једну за мале пареУпозорење о пребацивању
буквално џабе,
снаге је 500в
да ли ваља