Potrebna pomoc, pokusaj kopije PC micro grow "Dzagi Official"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.11.2020
11
10
3
113
Pozdrav, odgledao sam legendu na yt I krenule su bale da mi cure dok sam gledao video, rekao sam sebi moram ovako nesto pokusati napraviti, uglavnom nekako sam uspeo da nabavim identicno kuciste za pocetak. Treba busilicom da odradim posao u startu, da izvucem delove iz kucista da bi bilo prazno kompletno, pa sad, za cega mi je potrebna Vasa pomoc ? ako pogledate video lik je koristio kontroler svetla preko bluetooth-a takodje i merac vazduha / vlaznosti itd... ako sam dobro video to meni u startu nije potrebno, samo mi je bitno da sredim in / out ventilaciju sto vec imam plan idealno kako cu da odradim i sve, jedina stvar je svetlo "led" tu mi je potrebna Vasa pomoc, sta predlazete kako da odradim led svetla, da bude priblizno slicno nisam majstor da spajaam to sam nikako, pa je jedina opcija neko gotovo resenje, max sto mogu da odradim je da ubacim zicu u neki deo itd... ono da lemim sam i majstorisem kao sto kazem nisam za to ali bi mozda uz tutorial neki i mogao na silu, svi predlozi sto se tice svetla su vise nego trazeni, gde da nabavim i sta ? javite, lik je izvukao mislim 230g suvog iz kucista ja bi se sutao u dupe ako bi uspeo 60-100g.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ali kako LED u PC kuciste? Pa led je prejaki, zar nece prziti biljke?

Tu staviti jednu CFL dual spektar bas za grow, i piči.

PC vent da izvlaci zrak, pronaci sto tisi tj sto manje db.
Samo jedan problem je tu - mirisi.
Ne znam, trebao bi raditi neki mikro filter od ugljena,no svejedno ce miris ici van kucista.

I ja sam imao u planu u sobi napraviti 40*40*80 mali boks, CFL, za foto biljku,onako neka bude.Samo mirisi su problem.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Evo možda ovako, mislim da neko veće PC kučište je cca 40cm dužine, 15-20cm širine. Dakle površina manja od 0,1m2, tj 1sq/feet.

Vent:

13 db!! Još na izlaz venta staviti barem 10cm izo cijevi i mislim da se ne bi ništa čulo.

Žarulja:

Nekakva formula za CFL je 100w/1 sqft, tj 100w / 0,1m2.

Mislim da ti je ovo dobra baza za početak. Nisam siguran da li treba "sjenilo", ako će cijelo kučište biti obloženo u foliju.

I to je baza za extra početak. Ali opet, mirisi.


Ne znam šta ovaj ima, ali imaš za kupiti ovako nešto:


Poznati ONA gel kao izlazni filter. Ovo bi možda bilo dobro riješenje. Ili kao ova slika iznad, na izlazni vent napraviti neku "cijev" u koju budeš stavio običan ONA gel da kupi mirisi. Ali teško da će to super raditi.
Meni je tako na izlaznoj cijevi iz garaže u maloj posudi - ona gel. I radi, eliminira miris koji izlaz, samo se osjeti vonj gela.
No tu i tamo kad je niski tlak dolaze i drugi mirisi. :D
 
11.11.2020
11
10
3
113
Kapiram da cu quantum board da zasrafim, iza nje ide aluminijumski heatsink kakav takav a ispred nje pleksiglas da opicim da smanji toplotu koja diretkno ide, jedan quantum board gore za pocetak jedan sa strane, ili samo 1 gore pa da tako prvo probam.
 
11.11.2020
11
10
3
113
Ok pala je odluka u kuciste idu 2 komada, COB-a


COB DIY Grow: Bridegelux je cob nije cree jbg al ono za kuciste 2 ovakva cob-a je mama kapiram ima da kidaju.
Power:300W( Actual power 60W )
Input Voltage :AC85-265V/50-60HZ
Material:Aluminum
Base type :EU
LED Quantity:1pcs Grow LEDS
LED color:pink/4000K
Wavelength:Full Spectrum(380-800nm)
Lifespan :More than 50000h

Nista momci kad stigne, sredjujem kuciste, pa cu onda i grow dnevnik jedan da krenem, jos razmisljam koje seme da uzmem ako imate neke preporuke pisite, eto izabrao sam koje svetlo ce da ide.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amneziaHaze

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.065
15.479
358
Uzeo si COB za pc kučište?
Biljke trebaju biti 40-60cm od biljaka, inače ih pali. Gdje misliš stavit COB, pošto on mora na heatsinc, jer se jako grije?!
CFL ili ti štedna žarulja je puno bolje riješenje!
5,6 manjih, mada ima na forumu sličnih tema i večinom idu sa štednim žaruljama(CFL).
 
11.11.2020
11
10
3
113
@0Marac0 da u pc kuciste identicno kao taj lik na video snimku ono je malo vece od obicnih pc kucista, cob ima veliki hladnjak da, a ispod cob-a ce biti pleksiglas + ventovi da duvaju in / out u seckiji iznad pleksiglasa gde su cob. CFL ne moze bas da se poredi sa kvalitetom vs cob i penetracijom svetla / spektar itd... U PC kucistu ti biljke idu do gore i do 5 cm od svetla.
 
11.11.2020
11
10
3
113
@dzidzo Ovako nesto, i sad zamisli ispod ovog pleksiglas, ali vislje kuciste, mislim da ce ispasti super i da ih nece prziti, al ajde videcemo ako uspem na kraju da izvucem preko 50g ima da se sutam u dupe, meni dnevno da imam 0.33g puna kapa.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.969
233
Шчбћа
Dok god budeš sebe opterećivao gramažom neće to tebi valjati. Kad promeniš pristup growu i shvatiš ga kao učenje, olakšanje od svakodnevnih briga, uživanju u stvaranju plodova, svaki sledeći biće sve bolji i bolji. A mikro growovi mogu biti maxi problematični i obrnuto sa normalnim boxom.

CFL ne moze bas da se poredi sa kvalitetom vs cob i penetracijom svetla / spektar itd
Kvalitet je na strani cfl, bar takve priče kruže po forumu ali mala prodornost svetlosti, tu je prednost na strani LED. Ako baš želiš LED svetlo i PC, obavezno je imati veći broj ravnomerno raspoređenih čipova manjih snaga pa će moći bliže vrhovima.
 
Poslednja izmena:

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
Pala mi na nogu ideja za cob nutra, 1cm debeli aluminij na njega cobovi slabi sa termalnom paštetom,sve to zašarafit na vrh a izvana rebrasti alu radijator za dodatni prenos topline, naravno ne čobovi na 220v direkt da se ne kokneš ili nekog radoznalog nego neki dimabilni kvaitetni preko drivera koji staviš van boxa... eto sam razmišljam..pozz