Potrebna pomoc strucnjaka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.10.2011
0
0
0
34
Zasadio sam neku domaju ..kad je klinca izrasla nekih 4-5 mm stavio sam je u humus , posle 3 dana je izbila napolje i na vrhu klice se nalazi kao neka " budj " , ne znam tacno sta je ali uglavnom je klica zuckasto -zelene boje i na vrhu ima braon tacku ...stavio bi sliku ali je biljka premala pa se ne vidi na slici ... svaki komentar je dobro dosao
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa stavi sliku ovako mozemo samo nagadjati da si puno zalivao da u sobi imas neke gljive tj spore pa se zemlja zarazila ... bez slike nista od odgovora :)
 
08.07.2010
34
10
0
31
il nevalja zemlja il ništa ne valja...a možda vidiš samo da baca 'ovojnicu' od ljuske...ko zna
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
ma ja vjerujem da su se već do sada raširila dva mala listića,prva:).....hmmmm,da vidim; Danas 11:29-sada.....ma morali su se pokazat' listići,hehe
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Normalna pojava na pocetku rasta... Previse brige za pocetak rasta i razvoja biljke!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Kingstonman je napisao(la):
...posle 3 dana je izbila napolje i na vrhu klice se nalazi kao neka " budj " , ne znam tacno sta je ali uglavnom je klica zuckasto -zelene boje i na vrhu ima braon tacku ...

stavi fotku bilo kakvu, zaista ne kontam kako je i sta na vrhu klice, ako je proklijalo vrh klice bi trebalo da je u zemlji a to zuto-zeleno sto ide iznad zemlje bi trebali da su kotiledoni koji se otvaraju, e sad braon tacka... ako nije opna od semenke onda zaista nista bez fotke
 

Mr GreenSkin

Aktivan Član
15.11.2011
129
40
0
38
Kolega King to ti je sigurno ovojnica od ljuske posebno kad kažeš da ima smeđu tockicu na vrhu...ili je nježno skini sa noktima ili pincetom ili pusti da se sama rastvori kako listici budu rasli...samo oprezno da ne oštetiš biljcicu još je jako osljetljiva u ovoj fazi...

p.s. ta ovojnica inace treba da se skine sama od sebe skupa sa ljuskicom dok biljcica izbija iz zemlje :D
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
da ja imam neku moc.. a nemam. ovakve bih teem brisao.. Kao da je napuseni dvanaestogodisnjak odlicuo da hoce nesto staviti na forum cisto da se pise... I kaj s tim sjemenom ? Raste iza kuce? Ispod zarulje? Ili si u prolazu bacio medju ruze pa sad se pokazao vrh? I sad nesto viri van? Mislim ..WTF! Svaka vam cast sto mu se uopce trudite odgovoriti....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.