Potrebni neki saveti u vezi vutre

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.08.2014
13
0
1
29
Pozz drugari zelio bih na pocetku da vam kazem da se obrate na ovoj temi neko ko je upucen sa ovakvim problemima ili neko ko je doziveo isto ili silicno.Imam 20 god i prvi put probao vutru sa 16 god godinu dana nakon sto sam poceo sa cigaretama ali sam od tada pusio mozda jos 5-6 puta i evo sada zadnjih mesec dana poceo opet redovno znaci svaki dan sa drustvom i ovako sada ovo se meni desilo pre dva dana ustao sam rano ujutru svega sto sam prespavao bilo je 6 sati i tako ja ustanem nisam uopste ni doruckovao nego odmah cigaretu zapalim i odem sada da zavrsim neka posla do grada popio tamo jednu kafu i vratim se kuci,nakon nepunih sat vremena mene nazove drug i tako ja izadjem izvadi on mi to lepo zamotamo i zapalimo inace odradi nas ono bas normalno kao i ocekivano i tako se ja vratim kuci i tad sam nesto pojeo ali bas nesto malo znaci uzmem nesto da jedem nakon 9 sati znaci tih devet sata nisam uopste jeo samo sam pusio cigarete i popio dve kafa a i jesam dosta popusio cigareta tog dana nakon toga uvece opet izadjem sa drustvom do grada nismo uopste pusili i vratim se kuci i nisam bas nesto osetio potrebu za spavanja sa obzirom da sam rano ustao i tako ja ostade celu noc budan i odlucim da ujutru u 6 sati izadjem u dvoristu i da zapalim malo vutre i tako ja ispraznim cigaretu zamotam jer nisam imao rizle izadjem da zapalim inace vutra je bila bas dobra i tako to popusim udjem u svoju sobu upalim neku pesmu i tako nakon 5 minuta javi se osecaj da jednostavno ne mogu da sedim u mestu pa odlucim da izadjem opet u dvoriste i zapalim cigaretu tako i uradi i opet se vratim u svoju sobu i odjednom osetim kako meni srce kuca ludo jednostavno jako je brzo kucalo mene sada opali malo i paranoja ali ipak odlucim da odem do druge sobe kod keve i kazem da mi je nesto kao lose i da mi se srce jako brzo kuca onda keva odluci da odemo do komsije koji je inace doktor tako mi i odemo udjemo unutra meni on pregleda pritisak i kaze da mi je 100/80 i da imam 110 otkucaja srca u minutu mene kako je radila vutra bas i nisam pratio toliko razgovor jednostavno uhvati me panika i neki tripovi kao osecam kako meni srce sve vise ubrzava i odjednom stane znaci to jednostavno osecam i samo u sebi mslim da cu da umrem i ja tako njega pitam da li mi se moze nesto ozb desiti od ovoga on na to kaze ne samo idi kuci unesi puno tecnosti u organizam i da se malo smirim jer panicim i sada ustanem ja i na izlasku on mene pita da nisi mozda slucajno uzeo nesto ja naravno kazem da nisam sad da li je nesto sumnjao bas me i blo briga jer jednostavno mislio sam da cu da umrem.Odemo kuci popio ja puno vode smirio sebe nekako na kraju i odem da spavam sutra drugi dan probudim se osecam se dobro kao i svaki put kada ustanem tog dana navece izaso sa drustvom ali ovaj put nisam pusio,jer me jednostavno strah da mi se opet nesto takvo ne dogodi i doktor je rekao da sam toga dana imao tahikardiju istrazio sam nesto o ovome moguci uzroci koji bi kod mene mogu biti jeste anksioznost i stress jer mi se ovog leta stvarno puno losih stvari desilo ehh sada zelim da cujem od vas misljenje i da li stvarno moram da ostavim vutru jer ne bih da ostavim nisam zavistan naravno ali jednostavno ne zelim a isto toga dana kada sam pusio to u cigareti uzeo sam malo vise nego sto inace uzimam,znaci po radu kao sto ste procitali sigurno je bila sativa samo to znam o toj vutri mislio sam se da je moguce bila i prskana necima ili sta znam vec :S oprostite na ovoliki post..
 

Kanabis_kid

Aktivan Član
24.02.2010
252
361
63
34
Ispod mosta
Premalo sna, previše kave. Jebi ga frende tijelo ti se preforsiralo. Ja bih ti preporučio da lijepo odmoriš 2-3 tjedna fino bez kave, spavaj kolko ti treba, najedi se ( + pojedi neš slatko zbog tlaka ) i onda sa ekipom riješi jednog bata, al bez razmišljanja o tome kolko ti srce brzo kuca i slično..trebao bi bit ok ako kažeš da ti proteklih 5-6 puta nije bilo niš loše.
 
17.08.2014
13
0
1
29
e hvala na brzom odgovoru i savetima :) samo da jos ovo kazem taj drug inace prodaje e sad od onog sto on uzme on se inace bavi ne samo sa travom vec i i sa drogama pa se mislim jer zadnji put kad je drug uzeo vutra je bila loseg kvaliteta a sad ova je bila nova zbog cega mi se i ovo desilo pa ne znam mozda i to ima neke veze..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
zeleo ~ ne zeleo, ostavi vutru ako ti ne prija a ocito ti trenutno ne prija, smanji malo gde si se zaukao, nauci prvo da pojedes nesto a ne paliti u 6 ujutro, i to malo vise nego obicno i jos sativu, pa sta ocekujes, da ce da legnes posle toga i mirno spavas. nabavi onda bar indica dominant strain da te stondira a ne da vilenises i paranoises okolo. tinejdzerski problemi :eek:hno:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: twins83 and CilI

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
sve su ti rekli.
premalo sna,previse kave i cigareta+ nikakva klopa..
kvalitetan nochni san ti je 90% mentalnog zdravlja....gledaj ne ostajati budan 2 nochi za redom ( a kako budesh stariji ..skuzhiti chesh da ces sve teze podnositi i samo jednu neprospavanu noch )..smanji kavu-pogotovo na prazan zheludac. i..nemoj duvati kada si tako izmuchen..+ mozhda nebi trebao ni duvati nakon npr.2 jake kave..kava dizhe tlak..pljuga mozhe podichi tlak..i eto sranja..
uglavnom..nishta neochekivano i chudno ti se nije dogodilo..i trava ( sama po sebi) nema bas ni puno veze sa tim sto ti se dogodilo...to je sve posljedica manjka kvalitetnog sna/klope i vishka cigareta+kave...trava je samo pojachala to.
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Ocigledno vlada manjak obrazovanja po pitanju napusenosti vlada "omladinom" .
To ce ti se desiti svaki put kad na prazan stomak unosis cigarete , kafu , alkohol i vutru .
Nemojte buditi roditelje, zvati komsije, hitnu, miliciju i komunalce kada ste u stanju paranoje.
Ignorisite lupanje jer obicno prestane posle nekog vremena.
Vrlo bitno sto vidim da niko nije pomenuo .Smanji cigarete a ne travu.
Nemoj da uzimas leba preko pogace. Ako si lego napusen, probudio i neko te ponudi buxnom a nisi jeo ni tad ni sad, PRVO JEDI :)
I za kraj ono sto meni pomaze u takvoj situaciji je da se skamenim. Pogled u jednu tacku i bez naglih pokreta.
Uvek neko moze vise da ispusi nego ti, zato ne pravi drustvo ako si se vec dovoljno napusio, jer dobijas kontra efekat.
 

Gagiba

Aktivan Član
Jednom sam napisao da se ovakve teme otvaraju svake dve nedelje! E pa povlačim izjavu...otvaraju se svake nedelje!!! :D

Lupanje srca, usporeni protok vremena, suva usta, preosetljivost na spoljašnje nadražaje...sve su to uobičajeni simptomi kada se nenaviknut organizam suoči sa previše THC-a, a ako se uz to doda i nespavanje, mnogo nikotina, kofeina ili alkohola, paranoju je gotovo nemoguće izbeći!!!

Sedam dana teretane, trčanja, bicikla, plivanja ili fudbala, redovna ishrana i san i još ako može da se potroši neka zgodnija (i spremnija) devojčica-dve za taj period...ma bićeš totalno kao nov!!! :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker and twins83
17.08.2014
13
0
1
29
Ja gotov bio za hitnu a neki od vas kazu to je normalno da srce lupa brze.Naravno da je normalno da ubrza malo a ne 110 otkucaja u minuti .. inace hvala na odg moze da se zatvori ovo :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Naravno da nije normalno. Ali je normalno za napad panike. 110bps i nije pre strasno. Moj prvi napad panike je zavrsio isto na hitnoj sa 180 otkucaja u minuti i tlak isto oko 180.
... vise od svega navedenog izbaci kavu !!! Jutarnja kava ok, al ne vise od toga. Popi caj od mente ili zeleni caj umjesto kave. Taj osjecaj da ces upravo krepat mi je jako poznat....problem je jedino naucit kontrolirat to... najbitnije je da znas da se nista ne moze desit. Pusti srce da otkuca svoje, nebude stalo :D Moze taj organ podnjet i vise nego ti mislis. Sljedeci put kad osjetis da dolazi, nemoj panicarit, makar ta panika sama dodje....nego..reci ko ja : "ajd da vidim dokle ces" ;) izdrzi tih 10min i sve ce bit ok. Nema potrebe za bolnicom, hitnom i sl. Nista se nece desit, a osjecaj je uzasan...to znam :D
ajd sretno dalje, i mani se kave. Pojedi dobro, zapali frulu i sve ok ;)
 
17.08.2014
13
0
1
29
E hvala brate odlucio malo da uzmem neku pauzu nekoliko dana bez kafe i manje cigareta pa da vidimo :) i bas me ovo zanima koliko inace je normala za sativu kada podigne otkucaja srca u minuti ? valjda ste shvatili pitanje :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
do te mere je individualno da ti taj podatak nista ne znaci, ne postoji "normala" za sativu ili indicu. probaj sa indicom nakon pauze, mozda ti vise lezi
 
17.08.2014
13
0
1
29
Ja uglavnom uzem sa ulice eh sada valjda znate sta dobijes na ulici moze da bude svasta i nisam bas nesto naletio na indice kod nas nesto bas slabo ima :S aj hvala svima sto ste pomogli HVALA PUNO ! :D
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
i..pomoli se da je uzrok zaista samo spomenuti manjak sna+kava+cigarete+losha ishrana=nezdrav zhivot
i kako je ovo io izuzetak..
jer..napadi panike i anxioznosti nisu nimalo ugodna pojava/stanje...

ali..i sa njima nauchish zhivjeti i nauchish kontrlirati ta sranja..
kavu svakako smanji..

( imala sam frenda koji je bio uvjeren da umire od nekakve srchane bolesti...mjesecima sam ga smirivala i objashnjavala da je to samo napad panike itd..i da..kada god ga uhvati..noch/ dan.neka me slobodno nazove-chesto najobichniji razgovor i distrakcija mogu pomochi...na kraju sam mu rekla da ode privatno kod dr.na ultrazvuk srca i abdomena..tada e uvjerio da je fizichki zdrav..tek nakon toga je pocheo prihvachati i primjenjivati neke od mojih savjeta i sugestija..to je panika...uvijek mislish najgore-umiresh-infarkt itd...a danas je toga sve vishe medju mladima-uzrochnici su uglavnom raznorazni speedovi i kemijaska sranja shto trpaju u sebe+ manjak sna kao posljedica tih sranja+ kave i losha ishrana...u rijetkim sluchajevima to zna otichi i u lagane neuroze i psihoze...pa eto.samo vi derite po kemijama..)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
17.08.2014
13
0
1
29
Zaboravio da napisem "kako meni poceloo srce kucati brzo" ne moras sada da tu izvlacis neke gluposti sto sam ja na brzinu napisao jer mi je bio potreban neki odgovor za ono sto se meni desilo.

zlavjestica je napisao(la):
i..pomoli se da je uzrok zaista samo spomenuti manjak sna+kava+cigarete+losha ishrana=nezdrav zhivot
i kako je ovo io izuzetak..
jer..napadi panike i anxioznosti nisu nimalo ugodna pojava/stanje...

ali..i sa njima nauchish zhivjeti i nauchish kontrlirati ta sranja..
kavu svakako smanji..

( imala sam frenda koji je bio uvjeren da umire od nekakve srchane bolesti...mjesecima sam ga smirivala i objashnjavala da je to samo napad panike itd..i da..kada god ga uhvati..noch/ dan.neka me slobodno nazove-chesto najobichniji razgovor i distrakcija mogu pomochi...na kraju sam mu rekla da ode privatno kod dr.na ultrazvuk srca i abdomena..tada e uvjerio da je fizichki zdrav..tek nakon toga je pocheo prihvachati i primjenjivati neke od mojih savjeta i sugestija..to je panika...uvijek mislish najgore-umiresh-infarkt itd...a danas je toga sve vishe medju mladima-uzrochnici su uglavnom raznorazni speedovi i kemijaska sranja shto trpaju u sebe+ manjak sna kao posljedica tih sranja+ kave i losha ishrana...u rijetkim sluchajevima to zna otichi i u lagane neuroze i psihoze...pa eto.samo vi derite po kemijama..)
Ne uzmiam nikakvu kemiju a necu sigurno i nikad da uopste probam od svih droga sto ljudi nazivaju ja samo vutru koristim a moguce je i da je bila necim prskana sta znam..


Kao sto sam reko u prvom postu ja sam opet poceo sa vutrom pre mesec dana,znaci svakodnevno a i zadnji put kad je on nabavio vutru ta je bila loseg kvaliteta,nikakav rad uglavnom sranje pa moguce je i da je taj prskao ovu novu vutru sto je uzeo.
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Sve ti je manje vise receno, pa se nema tu bas sta dodati..samo da ti kazem da otkucaji srca nisu nikakav problem..meni je skoro uvijek oko 100 otkucaja kad sam navaren...i nemam nikakve paranoje ili sl.
pitaj neke sportase koliko oni imaju otkucaja za vrijeme treninga, pa ces vidit sta ce ti reci...
 
17.08.2014
13
0
1
29
Znaci i dalje muci me problem sa tim ali u pitanju je anksioznost znaci od ovog dogadjaja do sada napusio sam se jos 10 puta smanjio malo dozu i mogu reci da pomaze mogu sebe smiriti ali i dalje je tu problem jer meni sve vreme u glavi tripovi kao srce se opterecuje sa povisenim otkucajima ono sto jesam saznao na netu kazu da vutra utice lose na srce sad ne znam da li je to stvarno tacno pa bih zelio da vas pitam u vezi toga i jos jedno pitanje da li bi moglo mesanje vutre sa duhanom uticati na tu anksioznost ? isto takodje osetim da mi je malo teze disati pretpostavljam da je to od cigareta ? inace pusim 4 god.