Potrebno misljenje strucnjaka :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
02.07.2006
5
0
0
Pozdrav

Prvi put uzgajam marije i imam ih trenutno 5. Drzim ih u saksijama i nosam ih po vrtu za suncem :). Uglavnom, sumnjam (i poprilicno sam siguran) da je jedna musko, ali prije nego je posjecem, htio bih ipak cuti strucna misljenja, jesam li u pravu.

Slike su:



Cini mi se da izlaze i zenske tj cvjetovi (na drugim stablima) zamolio bih sto hitniji odgovor.

hvala
 
02.07.2006
5
0
0
thx, interesuje me jos, moze li se sad uraditi ista sa tim, tj moze li se upotrebiti makar za nesto? Stabljika je nekih 110cm visoka, shteta je baciti :)

Sad pogledah, moze se od listova napraviti maslac, pa me interesuje da li ih trebam osusiti, izmrviti pa onda skuhati ili ovako cijele i sirove ubaciti u sherpu?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
baci to, sto pre :D da ne bi slucajno oprasilo
sretno sa ostalima
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
meni je drugar pre neki dan dao da probam malo od njegove biljke koja je muska i prijatno sam se iznenadio.S obzirom da je muska gruva odlicno.Treba malo vise da se smota ali stvarno dobro radi.Medjutim tu nema garancije moze da vredi nesto a moze da ne vredi nista.Probaj i sam pa ces videti.
 
09.07.2006
49
3
0
www.Vutra.org
1. jos nema THC!
2. nemozes se uduvat od toga vjeruj mi
3. imas 4 zenke ^^ sretno s njima!
4. vise sada paznje njima nego pusenju mudonje, mudonja koliko ja znam nije bas THC aktivan ;I i sto moze napravit je samo natrpat sjemenke u lijepu curu ( NE ZELIS TO)



zakljucak: ZETVA :roll:
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Može i on da radi.Vidi ako ima kristala po njemu i pomiriši kako miri.

btw.postoji vrsta haša-(polen),a pravi iskljuèivo od mužjaka.Mada po meni jedna od najgorih,ali radi.
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Anarchist je napisao(la):
btw.postoji vrsta haša-(polen),a pravi iskljuèivo od mužjaka
Izvinjavam se, ali to je netaèno. Pollen hash u Holandiji nazivaju onaj koji ima dosta biljnih ostataka, dok je marokanski Pollen ili Polm, nešto slabije presovani marokanac.
U svakom sluèaju, da se vratimo temi, mužjaci mogu da rade (više puta sam utvrdio), ali samo ako se skinu pre rasipanja polena.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Tripco je napisao(la):
Anarchist je napisao(la):
btw.postoji vrsta haša-(polen),a pravi iskljuèivo od mužjaka
Izvinjavam se, ali to je netaèno. Pollen hash u Holandiji nazivaju onaj koji ima dosta biljnih ostataka, dok je marokanski Pollen ili Polm, nešto slabije presovani marokanac.

Može biti da si u pravu.Doduše nisam se baš puno interesovao oko porjekla.Svega jednom sam ga kupio jer na oko fino izgleda,mada loše radi.Tad mi jedan friend danac reèe da je zato jer ga prave od mužjaka(bobica).Na kraju krajeva i mužjak je vrsta biljnih ostataka(smeæe)pa vjerovatno i njega trpaju.Otkud inaèe ime pollen :?:
Mada kažem to sam èuo,ako je netaèno onda se ja izvinjavam :wink:
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Ma, to je to, 100%. Sad je još fora da pojedini coffee shopovi prodaju èak i water hash (ice-o-lator hash, bubble hash) pod imenom pollen pa to sve zajedno dovodi do još veæe konfuzije na tržištu. Mislim da su holandezi definitivno malo pobrkali stvari u svojim mozgovima i da su od izvornog marokanskog izraza "polm" došli do skroz desete stvari.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Da nisu to štetne stvari vutre????? :) Raspravljalo se na temi jednoj??? :) LOL
lp
 
02.07.2006
5
0
0
Opet ja ... muskarca sam likvidirao.
Problem (ako je problem) sto na ostalim NEMA NISTA niti bobica (jaja) muskih, niti niti (zenskih) - NISTA. Svako toliko mi se ucini da su izasle niti, a sutra na tom mjestu rastu listovi. Zivim u CH pa kontam buduci da smo malo sjevernije da kod nas dan duze traje u ovom periodu nego na Balkanu i da ce kasnije poceti da cvjetaju.
Ima li istine u tim mojim nadanjima ili je nesto drugo problem?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa istina je,da muske biljke najcesce prve procvatu..pobrinula priroda dobro za reprodukciju tako,da dok se zenski cvet razvija,muski je vec spreman na oplodnju.
da ti damo malo nade
pa kad su muzjaci procvali?

drzi fige sad :wink:
 
28.07.2006
0
0
0
kako se rjesiti muskih "dijelova"? samo se te bobice poskidaju ili cijele grane se potrgaju? potpuno sam nov i u nista se ne kuzim tako da..cekam proljece pa cu valjda posadit prvu biljku..

osim toga, vidim da neki nista ne obrezuju, dali i takva marihuana moze biti dobre kvalitete?
 
02.07.2006
5
0
0
Macko je napisao(la):
kako se rjesiti muskih "dijelova"? samo se te bobice poskidaju ili cijele grane se potrgaju? potpuno sam nov i u nista se ne kuzim tako da..cekam proljece pa cu valjda posadit prvu biljku..
osim toga, vidim da neki nista ne obrezuju, dali i takva marihuana moze biti dobre kvalitete?

Nemas sta obrezivati - posjeces citavu biljku jer ne rizikujes tako da se oplode zenske. Znaci kad vidis bobice (muda) sjeces i susis pa vidis sta mozes uraditi.

@SLO: thanx, pa eto, mozda prije 7 dana, 2-3 dana prije nego sam napisao poruku. Zar je moguce da ne procvjetaju uopste?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Macko je napisao(la):
kako se rjesiti muskih "dijelova"? samo se te bobice poskidaju ili cijele grane se potrgaju? potpuno sam nov i u nista se ne kuzim tako da..cekam proljece pa cu valjda posadit prvu biljku..

osim toga, vidim da neki nista ne obrezuju, dali i takva marihuana moze biti dobre kvalitete?

Ne znam sad na sta mislis pod tim "obrezivanje", ako mislis na muzjaka onda nema tu sta da se obrezuje nego iscupati, a ako mislis na zenku, onda obrezivanje se vrsi u vegetat. fazi tako da vrh se odsjece i onda na tom mjestu dva vrha rastu, i kasnije kad se biljka malo razvije imas dva vrha. Opet to mozes naravno kad malo poraste (a ovo sve dok vegetira...) opet osjeces ta dva vrha, i izrastu cetiri. Kad odozgo gledas, isto ko da imas cetiri biljke (a ustvari jedna :))
Normalno ne moze se sjeci do milje volje...cuo sam da raja obrezuju do 5 puta (tako onda ima 10 vrhova !!!),
Kvalitet vutre nema veze sa rezanjem...
 
02.06.2006
2
0
0
zanima me kada bih treba u vanjskom uzgajanju prijeci na gnjoivo sa vise fosfora(P).mojim biljkama su poceli mali vrvici
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.