Potrebno par savjeta - 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.05.2018
37
41
18
32
Pozdrav svim članovima ovog foruma!

Nadam se da vam nije prevruće u ovim toplin danima. Evo ovako, pogleda san veliku većinu tog šta mi je potrebno za outdoor grow. I sve san svatija, ali imam par pitanja pa bi volija da mi neko odgovori ako zna. Šta mislite jel mediteranska/submediteranska klima I crvenica/smeđo tlo u redu za outdoor grow bez puno umjetnih gnjoiva I tako tih stvari.
Još jedno pitanje, budući da ode ima jako puno domaćih mačaka koje odaju vamo namo po šumi, zanima me jel mačka potencijalna prijetnja biljci, I kako da otiran najrizičnije štetočine? Unaprid fala!
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Mačke nisu problem sem ovih na dvije noge ako su neke koje vole gruvat pa ti počupaju cvit, mediteranska klima je dobra tu ti puno ljudi sadi tik uz more, a sad za ovu zemlju nisam siguran to bih bas i ja volio znati kak ide kanabis u toj crljenici sigurno da trebas stsviti i ove kupovne provjerene zemlje ako hoces dobre rezultate
 
03.05.2016
26
97
13
Pozdrav svim članovima ovog foruma!

Nadam se da vam nije prevruće u ovim toplin danima. Evo ovako, pogleda san veliku većinu tog šta mi je potrebno za outdoor grow. I sve san svatija, ali imam par pitanja pa bi volija da mi neko odgovori ako zna. Šta mislite jel mediteranska/submediteranska klima I crvenica/smeđo tlo u redu za outdoor grow bez puno umjetnih gnjoiva I tako tih stvari.
Još jedno pitanje, budući da ode ima jako puno domaćih mačaka koje odaju vamo namo po šumi, zanima me jel mačka potencijalna prijetnja biljci, I kako da otiran najrizičnije štetočine? Unaprid fala!
Triba ti kupovna zemlja. . a stetocine ce ti bit veliki problem u outu!! po mom iskustvu jako teško za završit!!! probaj neki kontrolirani out s autoflowerima (npr. balkon ili tako nesto )
Sritno!
 
29.05.2018
37
41
18
32
Hvala na odgovorima

Ma da, virujen da bi najlakše bilo na balkonu ili tako nešto, ali problem je šta neman di...volija bi probat šumu, naravno uz zaštitu od štetočina
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Ako ne probaš, nećeš znati možeš li::lulamira::
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
crljenica sama po sebi je siromašna hranjivim tvarim i moraš dognjojavati sve što u nju sadiš pa tako i konoplju (jedino joj neće željeza faliti), međutim ispod makije i sitnog dalmatinskog raslinja (znaš na što mislim smrdele, zelenike, vres, gluhovina i slična sranja) ima vrhunskog humusa/komposta od lišća koje otpada i godinam trune u miru, to se da iskoristit, bolje ipak kupovnu neku zemlju ako možeš mirniji si u startu, ako imaš kakvo misto sa dosta sunca samo udaraj, ovo će vrlo vjerovatno biti kišno lito pa voda ne bi tribala biti preveliki problem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: klada1115

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Mediteranska klima ti je ful za out, sto se zemlje tice bolje daj 10e i kupi profi zemlju.. Sto se stetocina tice, iz licnog iskustva nisam imao problem sa stetocinama i nije toliko tesko zavrsiti out, a za macke i tako te zivotinjke uzmi probaj da posipas naftu ili ostavis dlaku od psa, ne znam da li ce uspeti za macke ali za divljac uspeva..
 
29.05.2018
37
41
18
32
Ništa od ove zemlje koja je na mom sajtu, morat ću ipak u kante od 15-20 L, jer ispod zemlje su ogromna kamenja. U vrtu imam dosta zemlje, svake godine raste salata, rastu trišnje, raste razno voće I povrće. E sad, uz tu zemlju planiram kupiti još nekakvu zemlju po mogućnosti Potground H ako ima negdi to ode po dućanima, samo da ne moran naručivat s interneta. A ako nema, e onda ću neku vjerojatno iz Peveca ili kojekakvog poljoprivrednog centra. Uz to, pripremija san od 6 jaja ljuske, I planiram ih još pripremiti jer san pročita da to isto pomaže zemlji, mislite li da će I meni to pomoći?
Unaprid fala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.555
233
google kaze da u bauhausu ima substral i compo sana,pevec plantela
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Potrebno je kompostirati prije svega tu ljusku od jaja, i tek takav humus koristit da bi imao baš full korist od toga, inače gubiš vrijeme ako se nisi dobro pripremio, jer potrebno je min 1.5 mjeseca da dobiješ dobar wurm humus u manjim količinima, zavisi isto koliko crva imaš, zato za iduću godinu, možeš sada početi:

Po ovom videu možeš to raditi, no možeš to i od običnih dasaka napravit 30x30cm, i sve što bacaš u kuhinji od bio materijala, trpaš 20-30cm dubine, i nađeš ovakve gliste negde oko kuće, baciš 10-20 komada u taj svoj materijal (kora jaja, kafa/teljva, ostatci salate, i ostalih bio produkata, lišće opalo sa dveća, nemoj samo od borova to zna ec malo uhepat i pH)
naturkoeder-zum-angeln-kompostwurm-eisenia-foetida-.jpg
... i tako stalno redaš, kutiju na kutiju, tj slažeš jednu na drugu, između staviš kakvu mrežu da koliko toliko drži materijal, crvi kada završe posao, oni se popnu na idući kat i idu dalje, a ti bom dole gotovi humus ostaviš, i nakupiš tako sebi tonu kvalitetnog humusa, još uzmeš perlita, izmixaš to sve, i et ti substrata, et ti da ubiješ malo slobodnog vremena oko kuće, i tako da ne moraš više sebi kupovat zemlju..


Ili ako oćeš provijereno i bez mnogo truda, onda uzmeš gotovu zemlju, no u budućnosti ako imaš mogućnosti ovakvo sebi nešto napravit, kaj ne, ne košta te ništa.. box od daski napraviš za 15 minuta..
 
29.05.2018
37
41
18
32
Hvala svima na odgovorima, a posebice @420Florist nisan se nada takvom trudu za savjet, fala stvarno. Stvar mi se jako sviđa, ionako iman jako puno materijala od hrane, tipa kore od jabuke, banana, ljuska jajeta, ljuska zelenog graha I mislim da bi mi to mogla biti jako dobra zanimacija za ovo lito.
Uglavnon, izvuka san poantu da je sad kasno s jajima. Dakle, u Pevec po Plantelu što se tiče zemlje. A što se tiče gnjojiva? Ovo stajsko šta ga mi zovemo đubar? Ili neko iz dućana? Planiram uzeti 60,70 L zemlje, malo pomišati sa ovon iz vrtla I pognjojiti I valjda će to biti to. Ispravite me ako grišin (nadan se da ne grišin hahha).
Unaprid fala!
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Pa za to forum i služi :) jep odi kupi zemlju, što se đubriva tiče, ja preporučujem (imaš i jeftinijih đubriva, pogledaj po forumu šta ekipa preporučuje ako nisi sa parama..):
Za vegi/rani rast: https://www.hempatia.si/iguana-juice-grow.3l
Za cvijet/plodove: https://www.hempatia.si/iguana-juice-bloom.3l

Edit, tako kako ti je drug @hazeri napisao, pročitaj to na tom linku, to možeš za cvijetanje koristit, a za rast koristiš recimo "čaj" od koprive:
Nađeš kantu od 20-30L, natrpaš pola nje koprive, naliješ vode, i ostaviš to jedno 7-14 dana, i sa tim zalijevaš (npr izvadiš 1l tog čaja, dodaš nazad 1l vode i tako u krug da uvijek ostane puna kanta) i sa tim radiš vegi, a pročitaj i ovo od našeg šamana Weedetixa:
https://www.vutra.org/threads/biljno-gnojivo.18225/#post-585466

Inače isto što je dobro za vegi (rani rast biljke), isto biljka (na sprskom) Poljski Rastavic (hvala @mladji referent ), zajedno izmiješano sa koprivom, ne treba ti ništa više..
Equisetum_telmateia-01-Kaernten-2008-Thomas_Huntke.jpg
 
Poslednja izmena:
29.05.2018
37
41
18
32
Ova šema s koprivom se čini izvrsna! S "čajem od koprive" dobijam rezultate na početku, dok je faza rasta, ako san dobro povata?
Ali jedan mi problem, nikako ne mogu pronaći koprivu ode, iskreno neznan dal san je ikad više vidija otkad me je ka malo dite kopriva ispekla ka beštiju.
Već san odlučija koristiti od neke kuće "BizzNemanPojmaKakoVeć" taj neki BOOM BLOOM za cvjetanje, ali sve više slušajući Vas cijenjene forumaše mislin da ću kupit preparat i za rast.
Čisto iz razloga šta je sad lito, i ovo lito ne želin propustit ni za šta, baš iman nekakav filing da će ovi outdoor dobro proć!
Samo još moran nekako osmislit pesticide i instekticide...
Jeli iko proba onu šemu s CocaColom kao pesticid?
Čujemo se dalje, fala za sve odgovore i unaprid fala za daljnje, nemate pojma kolko san zahvalan!
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Kume nemoj se preinvestirati, iskustva nemaš a imaš strašnu volju to isto zna biti pogubno, gnjojiva imaš dosta povoljnih (tipa plantela isl. 40-50 kn litra red veličine) a posao odrađuju više nego korektno u prirodi, rađe neke novce uloži u kvalitetnu zemlju i sredstva za zaštitu bilja mislim da će ti to biti potrebnije nego prihrana od 100 eura, za početak pogotovo.
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Kume nemoj se preinvestirati, iskustva nemaš a imaš strašnu volju, što isto zna biti pogubno, gnjojiva imaš dosta povoljnih (tipa plantela isl. 40-50 kn litra red veličine) a posao odrađuju više nego korektno u prirodi, rađe neke novce uloži u kvalitetnu zemlju i sredstva za zaštitu bilja mislim da će ti to biti potrebnije nego prihrana od 100 eura, za početak pogotovo.
 
29.05.2018
37
41
18
32
Kume nemoj se preinvestirati, iskustva nemaš a imaš strašnu volju to isto zna biti pogubno, gnjojiva imaš dosta povoljnih (tipa plantela isl. 40-50 kn litra red veličine) a posao odrađuju više nego korektno u prirodi, rađe neke novce uloži u kvalitetnu zemlju i sredstva za zaštitu bilja mislim da će ti to biti potrebnije nego prihrana od 100 eura, za početak pogotovo.

Od riči do riči se slažen, istina je istina! Di imaju ta plantella gnjoiva? Imaju li u Peveca? Ako može nekakav točan naziv gnjoiva za rast I cvjetanje npr. bilo bi jako lipo. Želim barem 40-60gr po biljci, valjda nisan glup za oto.
Radi se o Auto Anesthesia I Auto White Widow, valjda nisu toliko teške...

EDIT: Na stranici od peveca vidim da imaju Ekognjoid Stajsko gnjoivo/ BioGuano organik 1kg - u prahu / BioGuano fluid 1L / Univerzalno gnjoivo...nekakvo
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.