Potrosnja struje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mikolo13

Banned
Banovan
24.03.2014
72
24
18
narod se uvik snalazia. mogu oni uvest ca god oni oce, narod ce uvik nac neko rijesenje da olaksa sebi i svojoj familiji. ako tebe drzava jebe, jebi i ti nju. nemoj da te iko pravi budalon.... ja znan baren 20 ljudi sta kradu struju i to potpuno neprimjetno. ima jedan covik ca to naplaciva nekih 500 eura (inzinjer elektrotehnike i zaposlenik HEP-a) i boli ga briga. njemu dobro, tebi dobro, svi sretni =D
 

mikolo13

Banned
Banovan
24.03.2014
72
24
18
di to nije u redu krast?
ja sam skonto da u ovoj državi nije u redu bit pošten?
onaj ko se ne dira u te, ne diraj se ni ti u njega.
onaj ko te jebe, jebi i ti njega.
to "drzava" je sirok pojam. drzavu cini narod, a narod su ljudi. ima dobrih i ima losih ka i u svakoj drugoj drzavi.

ja samo govorin iz iskustva ca san prozivia. evo nekidan dosa neki covik iz vodovoda utjerit dug iz 2010 godine, e stari 5 godina star racun on je isa rec obitelji da nisu platili. susjed mi sok dozivia, odma isa u kucu rec bolesnoj zeni da trazi po ormaru, i sva srica par dana posli nasli racun i odnia ga on u vodovod. aj ti meni reci jel taj nacin normalan? sta da ga nije nasa? ovrha, kamate, ode kuca a? j**a in pas mater -.-
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
onaj ko se ne dira u te, ne diraj se ni ti u njega.
onaj ko te jebe, jebi i ti njega.
to "drzava" je sirok pojam. drzavu cini narod, a narod su ljudi. ima dobrih i ima losih ka i u svakoj drugoj drzavi.

ja samo govorin iz iskustva ca san prozivia. evo nekidan dosa neki covik iz vodovoda utjerit dug iz 2010 godine, e stari 5 godina star racun on je isa rec obitelji da nisu platili. susjed mi sok dozivia, odma isa u kucu rec bolesnoj zeni da trazi po ormaru, i sva srica par dana posli nasli racun i odnia ga on u vodovod. aj ti meni reci jel taj nacin normalan? sta da ga nije nasa? ovrha, kamate, ode kuca a? j**a in pas mater -.-

to oni tako da vide ak prodje prodje. to je hrvatski sistem...
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ja moram da kazem da imam bruka neku losu prigusnicu a i staru presvega pa mi ceo sistem u boxu znaci vent i 250w potrose oko 3,200 din za rezim 18/6,sto naravno znatno ce biti manje kad prebacim na cvetanje,zato planiram evo ide leto radice se punom parom a posto sam juce bio u hidraponici svratio onako usput mi bilo,ubedi me onaj gospodin tamo za onaj led panelAPOLO 8 kaze da je znatno manji potrosac struje i da daje kvalitetniji spektar od MN/HPS rasvete i to je bas zustar bio u raspravi samnom,ja mu kazem vi ste klasican trgovac hocete samo da mi prodate artikal,auuuu kad se pomami covek,uglavom nisam pametan jbg taj panel kosta oko 56 soma hiljada naravno,racunam da stedim od plate da mi ne trpi kuca mogao bih da ga kupim za nekih 6-7 meseci,ili jednostavno da uzmem digitalnu prigusnicu i resim sve,sta vi kazete imali taj panel apolo 8 bolji taj spektar svetlosti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: T-rex
06.06.2014
16
16
3
  • Sviđa mi se
Reactions: Davida

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
HEP je firma koja posluje na nacin da svoj proizvod nudi, plasira i za njega dobiva protuvrijednost u novcima. Skroz dok su svi racuni placeni nitko ih HEP-a nece nista pitati. Dapace, moguce da ce ponuditi nesto. Moje iskustvo kaze da sa svakih rodjenim djetetom struja skoci cca 30 €. Zamisli kako izgledaju onda svi ti skokovi njima tamo? :) Za HEP se ne moras sekirati.
 

JoannaDark

Aktivan Član
23.03.2015
60
295
53
32
Zasto bi im bilo sumnjivo? Ako te i budu pitali, tj trazili objasnjenje, reci im da si ti Super GAMER i da si kupio novi high end gaming PC i da je napajanje 1200 w i da obozavas COD, BF online. Odma ce te razumit posto cijeli svijet je danas vise manje u gamingu. :p
 
  • Sviđa mi se
  • Haha
Reactions: TikTak92 and Bizzzo

Pedala

Aktivan Član
02.12.2013
273
428
63
Mogu reć jedno osobno iskustvo.
Dobio sam rate za narednih 6mj struje od 270kn mjesečno_Otišao sam u elektru i tražio veće rate uz obrazloženje da mi treba više struje za grijanje i da nebi htio dobiti doplatu.Moj razlog je tako i tako bio nebitan jer me samo djelatnica pitala kolko želim ratu.Rekao sam 500kn i na to mi je ispisala uplatnice bez ikakvih problema,tražila me samo trenutno stanje brojila i to je to.

Bit svega je da ti platiš račun a ostalo njih baš previše ne zanima na šta si potrošio.


Podrazumjeva se da će te pitati ako mjsečno trošiš 1000kw a do sada ti je bilo dovoljno 250kw.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
400W=0,4kW
Cijena tvog kW/h??!
18/6 prvih mjesec dana - 0,4kW x 18h = 7,2kW/h
12/12 do kraja (2 mjeseca) - 0,4kW x 12 = 4,8kW/h

7,2kW/h x ~30 dana = 216kW/h
4,8kW/h x ~60 dana = 288kW/h
-------------------------------------------------
504kW/h

pusti iriea nešto je ljut, već će moderator premjestit u "potrošnju električne energije"
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
malo si profulao, posto vec ima tema o potrosnji struje.
uglavnom
kolko 400w trosi kilovata? :) mislio si na kilovat sate (kWh)
400w=0.4kw

Mjesecno je oko 170 kWh na 12/12 po jeftinijoj tarifi.
Ako ti cvjetanje traje 60 dana to je oko 330kwh. nesto malo vise
pa sad racunaj jos vege ako traje nekih 4 tjedna, to je mjesecno oko 250kwh.
Ukupno oko 550 kw/h.
@ZdravaTrava ja sam uracunao oko 50w prigusnica i ventiltori. Mozda cak i 100w sam trebao.