Potrosnja stuje?! Nadopunite se slobodno!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.05.2014
6
3
3
Imam dva reflektora od 500 w. Floodlight ac 50/50. Halogen lampe . Dali netko zna za koliki prostor bi mi to bilo dovoljno,s time da reflektor grije uzasno jako,ali za to imam rjesenje
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Kako ti elektra moze prisilno uci u stan???

Samo policija s nalogom, nikog drugog ne pustam u stan ako nije po mojoj volji.

edit

ne pisi 2 posta za redom, refreshao si jako staru temu, a i drugi post ti nema veze s ovom temom, i ne, sa tom halogenom NE možeš nista uzgojiti tako da odmah mozes odustati od izmisljanja tople vode nego rađe prolistaj malo dnevnike uzgoja pa vidi kako se to radi
 
23.03.2014
16
1
3
Mislim da mozes imat oko 500w potrosnje bez straha jer mi je frend pokazo indor u kojem ima oko 50-ak biljaka a znas i sam da je to jako skupo pa ako nije on pao nes ni ti :)
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa vidi sve zavisi i odakle si,evo recimo u Srb je to dosta rigoroznije..evo o cemu se radi u Srb su se primili na komercijalno growanje kao baba na penziju ama bas svake nedelje nekog navataju i to i ljude i od 20god a bilo je i od 65god babe i dede uzgajali..i to cak i po 2500 biljcica i cudi se kako je pao a mozes misliti koliki je racun dobio za struju..kod nas elekt.distribucija i gleda koluko si potrosio jeftine ako je to mbogo potroseno ladno dodju u kontrolu navodno sata itd...a i dosta ljudi su oni zahebali,ovo znamjer sam prisustvovala nekim sudjenjima tih komercijalista pa pogotovo volim videti koga su i na koji nacin plavci navatali..elektro ima pravo da pregleda svaciji sat i ima pravo da sumlja da se neko prikacio i da krade struju,a ti ako ih nepustis unutra ocekuj ih za koji dan ali u prisustvu plavaca..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ko redovno placa struju nema cega da se brine po tom pitanju... a sto se tice kontrole sata, pa kome se sat nalazi u kuci ili u stanu, da ne kazem u prostoriji gde se growa... svasta, ako i dodju da pogledaju sat nece ti uci u kucu ili stan, nego u dvoriste ili hodnik zgrade. jos jednom, poenta je namiriti racune i onda ih nista ne zanima, u suprotnom seku vam struju a ne da vam provaljuju u gajbu
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Vidi imali smo slucaj da smo branili lika koji je gajio u nekoj vukohebini u nekoj bas selendri njegov otac angazovao nas iz Bg ,valjda mu matorac gastrabajter..lik je imao samo cetiri hps od 600w i nekih 19 biljoza,sto nije neka cifra a ni potrosnja placao sve uredno i to..i bas me zanimalo kako su ga navatali i pregledam njegov slucaj i sta se desilo hebiga to je vise vikend naselje i tu mestani koji ima malojako malo trose struju...medjutim navatan je jer tamosnjoj elektro distribuciji je bilo sumljivo sto on koristi samo jeftinu struju jer su mu lampe kao i kod sviju radule nocu,pa su mislili prvo da krade struju ovi dolazili iz elektro preko dana da vide o cemu se radi da nije onzamenio da preko dana mu bude jeftina a nocu skupa i da ih nije presao,ali posto on kako kaze nocu dolazio tamo aelektro dolazila preko dana i nisu ga nasli par puta ,mislili su da nece da im otvori vrata..i prijavilipoliciji da sumljaju da krade struju i da nece da im otvori vrata kad oni dodju i ako je redovni platisa nisu mogli struju da mu izkljuce vec obavestili policiju koja ga je jedno vece nasla i htela da vidi o cemu je rec i imala sta da vidi...i tako ga navatali ,tako da nemora da znaci da kad platis nece da kontrolisu,pogotovo sto je sad u Srb ekspanzija komercijalista ako se nastavi tako bice ko u Albaniji...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
samo 4x600w, pa taj bi dobio ban i na forumu :) druga je stvar ako neko trosi 2.5Kw na sat u vikendici u kojoj se ne zivi, moj post se odnosio na sve koji grovaju doma, znaci tu gde i zive. ne znam koliko je pametno da spominjes cime ti se bave roditelji i kakve su slucajeve zastupali
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedDruid

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ma slazem se da to u gradu ide drugacije pogotovo u vecim gradovima i potrosnja struje je veca pa se teze provale..ali sam zato naisala da ljudi ne misle sad placam i mogu staviti 10hps od 600w,pa nemoze ,treba da shvate dasad trenutno od komercijale nema nista u Srb velike su kontrole ,bas zbog takvih..najbolje znam o tome jer jako puno njih dodju pi pomoc sad kad usheru stvar..ma upravu si to Power da mozda i nije najpametnije odavati cime se bavis ti ili ti tvoja porodica ali ovo sto sam rekla kao primer za sledece pametnjakovice koji budu resili rade isto da znaju sta ih ceka i da se mane od komercijale...a taj gastrabajter matorac nije zalio novac i angazovao 5-6 Bg advokaskih kancelarija a obisao i one ostale u Bg da pita za savet koje i nije angazovao tako da za taj slucaj smo bezbedni i ja i moja porodica jer i sve da hoce ne mogu plavci da provale ko i sta je,jer bas puno ljudu je angazovano i upoznato sa tim slucajem..:) drugari pamet u glavu,sigurno da se nadje i ovde po neki takav..:)
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
PowerSeed je napisao(la):
samo 4x600w, pa taj bi dobio ban i na forumu :) druga je stvar ako neko trosi 2.5Kw na sat u vikendici u kojoj se ne zivi, moj post se odnosio na sve koji grovaju doma, znaci tu gde i zive. ne znam koliko je pametno da spominjes cime ti se bave roditelji i kakve su slucajeve zastupali
od kad to nijesi u tijeku ljudi su uzgajali sam tako sa takvom strujom,nekad bilo sad se spominjalo hehe pow
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
odgovorio si,slabo si pratio forum nekad ,probudio si se prije 2 godine,sjecam se tvojih biljoza u kuruzi,samp sam iskren tj nacitan sto se foruma tice,no big dil,sve 5 ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
i dalje ne vidim sta je problem sa mojim postom, stvarno ne znam kakve veze to ima sa tim sto spominjes da je nekad bilo. inace, kukuruzi su bili 2007 a imam dnevniki il dva iz 2011, tako da nisam samo zadnje dve godine tu, proslo je 4 godine od mog dnevnika sa prvim automatikom kojeg sam radio ;) a ti si imao pauzu, to znam. vidim i nick si stari vratio ;) fuki kuco stara, vreme je da zivnes malo :thumb:
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
neznam jel se spominjalo..al sto mislite o agregatu ili solarnim panelima?znam da je veca investicija al sto se tice lokacije mozes di hoces...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Solarne panele zaboravi, preskupo, baterije potrebnog kapaciteta su preskupe. Mislim da izmešu 5000-10000k€ nebu išlo.
A agregat, proizvodi buku pa možda i privlači pažnju shodno tome.. Ali baci na papir koliko goriva treba za 3-4 mjeseca. Računam da agregat od 1000-2000kw treba bar litru goriva na sat(benzin). 18 sati to je 18 litara svaki dan ili oko 25€ dnevno. 2200€ za 3 mjeseca.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara and Stipe
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
brainstormam ali možda može solarni paneli u kombinacji sa ledicama na 12V istosmjernu struju? to bi smanjilo kapacitet baterija, ako može mala baterija na aku bušilici da vrti pol dana sa 2.0Ah što nebi pravi akomulator pokretao led panel bez pretvarača (jer mu nije potreban u ovom slučaju)? jedino što su ovi naši led paneli po 100w-200w to ipak je velika razlika.
 
Poslednja izmena:
28.06.2015
17
1
3
40
Pozdrav svima,znači sa jednom žaruljom od 400w sa prigušnicom i sa dva ventilatora nebi trebalo biti problema i nebi trebala biti velika razlika u potrošnji struje?
 
28.06.2015
17
1
3
40
Problema sa policijom :) ,ja krećem sa pogonom poslije nove godine tek jer nemam sad mogućnosti sa prostorom ali javim vam razliku u potrošnji struje.