Potrosnja stuje?! Nadopunite se slobodno!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Pozdrav ljudi,nisam "grow-o" nikad indoor,a mislim ove zime,napokon prostor imam i sve ostalo.. Pa me interesuje vjerojatno i neke druge ljude,racun za struju.
Znam da ovisi o žaruljama,ventilatorima,odnosno citavoj opremi.. Kod nas u Hrvatskoj (vjerujem i u Srbiji) Imate raspored potrosnje struje i perijod kad je jeftinija struja:
- zimsko racunanje vremena: Skuplja struja od 07-21 sat, jeftinija sturja od 21-07 sati.."za Hrvatsku"
- ljetno racunanje vremena: Skuplja struja od 08-22 sata, jeftinija struja od 22-08 sati.."za Hrvatsku"
Kolika je mogucnost,u manjim sredinama,da vas otprilike nadu preko struje,da bude "sumnjivo" to sto najednom imate veci racun,ako je uopce moguce da vas nađu preko istog?! Citam forum jako dugo,vidim nitko do sad nije imao problem s tim,ali ipak,uvjek moze doci do toga.. I pricamo o uzgoju za svoje potrebe,znaci neinteresuje me i nemojte postat ako growate vise biljki,vjerujem da to nikog od nas nezanima, jedna do dvije u svoje svrhe.. Hvala i pozdrav! Nadopunite se! :) Piss!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dim1977

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
kao sto kazes...za svoje potrebe,znaci da nebi trebao imat problema sa strujom,ako neces biti pohlepan naravno.

p.s.drago mi je vidjet da nas ima jos iz istog grada:thumb:
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Najbitnije u cijeloj priči je da sam plačaš račune ( a ne mama, tata, brat, susjed, gazda, ljubavnica ...) i da redovito podmiruješ obveze. Sve dok je tako neće te elektra ni pogledati već samo trljati ruke. Jedna žarulja od 400 W srče struje kao i masa drugih kućanskih aparata ( usisavači, pećnice, grijalice, bojleri ...) tako da je to lako za pravdati i teško za naći. A s jednom lampom od 400W na 1 X 1 metar imaš minimalno 4 biljke i radiš čuda.
Inače račun je lako izračunati Wataža X broj sati / 1000 = kWh. Dakle lampa od 400 W u vegetaciji (18 sati svjetla) troši 400 X 18 = 7200 Wh tj 7,2 KWh po danu odnosno za mjesec dana cca 210 KWh. Sad pogledaš koliko te kilowat košta i u kojem razdoblju i to je to.
sretno s growom i dobrodošao :))
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Bas ni najmanje pohlepan,interesuje me samo kako ljudi stoje sa racunima?! I dali je iko ikada imao neki problem zbog toga?
I meni isto stari,haha.. tako reci usra** babylon :)

Kenny Dalglish je napisao(la):
Najbitnije u cijeloj priči je da sam plačaš račune ( a ne mama, tata, brat, susjed, gazda, ljubavnica ...) i da redovito podmiruješ obveze. Sve dok je tako neće te elektra ni pogledati već samo trljati ruke. Jedna žarulja od 400 W srče struje kao i masa drugih kućanskih aparata ( usisavači, pećnice, grijalice, bojleri ...) tako da je to lako za pravdati i teško za naći. A s jednom lampom od 400W na 1 X 1 metar imaš minimalno 4 biljke i radiš čuda.
Inače račun je lako izračunati Wataža X broj sati / 1000 = kW/h. Dakle lampa od 400 W u vegetaciji (18 sati svjetla) troši 400 X 18 = 7200 W/h tj 7,2 KW/h po danu odnosno za mjesec dana cca 210 KW/h. Sad pogledaš koliko te kilowat košta i u kojem razdoblju i to je to.
sretno s growom i dobrodošao :))

Hvala stari,bas sam gledao proracun struje i svega,drago mi je sto ima netko da odgovori na pitanje,mislim da je kilovat za dnevno trosenje oko 0.91- do kune, a nocno ili ti rezim jeftinije struje oko 40-50 lipa po kilowatu..Ali to je samo bez racunanja ventilatora,i ostalog sto ide u paketu!
hvala na dobrodoslici,bice srece valjda :)
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
nije struja benga pa da se iz tjedna u tjedan odredjuje nova vrijednost...ako je i promjenjeno sumnjam da je nesto znatno drukciji iznos kad se sve zbroji
 

cbk

22.09.2009
15
0
0
37
Ako vec ne zelish da ti se odrazi na racun zamenish 4-5 standarnih sijalica od 100w shtednim od 23w ili neonkama i stvar reshena...samo izracunaj koliko i shta...struja uvek moze da se ustedi :)...
nego jedan offtopic ako nije problem...kad vec govorimo o potroshnji...da li je neko imao iskustva sa LED osvetljenjem?
i koliko je recimo isplativo da se ugradjuje u plastenike/staklenike kao dopunsko svetlo?
peace
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
LED su još uvijek neisplative za ugradnju u bilo kakve boxeve jer ih trebaš jako puno, ne daju baš previše svjetlosti, nema neke koristi od njih... još uvijek je najisplativiji stari dobri HPS...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Violet
28.11.2011
29
3
0
34
Ako sam dobro izračunao, četiri CFL žarulje od 23W bi trošile ~35KWh, što je ~20kn mjesečno. Prihvatljivo i nemoguće za otkriti :p
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Toliko bi trosile u fazi cvjetanja...dok bi trosile oko 50kwh mjesecno u vege fazi sto ti dode 35kn... =)
 
28.11.2011
29
3
0
34
Računao sam odmah za 12/12 režim, jer ću raditi PC box s nekim Lowriderom ili domajom (ovisi sto nabavim), tako da sam ograničen prostorom.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
U svakom slucaju odlicno radi ovaj search na forumu, odnosno dobih odgovor i na zadnje pitanje koje me "mucilo" :)
Rep + za link na izracun potrosnje, ja ga nisam uspio naci ( nije da sam se ubio trazeci) :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Bizzarius je napisao(la):
U svakom slucaju odlicno radi ovaj search na forumu, odnosno dobih odgovor i na zadnje pitanje koje me "mucilo" :)
Rep + za link na izracun potrosnje, ja ga nisam uspio naci ( nije da sam se ubio trazeci) :sun2:
Ja ti iz iskustva mogu reći da svaki put kad dobiješ dijete poveća ti se potrošnja, tako da ti je svejedno da li dobiješ dijete ili da radi 600w hps:pat:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
najbolji način za prikriti veliku potrošnju je da se sve žarulje u kući zamijene štednima i da se koriste što manje, da se štedi na grijanju i stvarima koje troše puno struje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanac

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ljudi nikog ne zanima koliko vi trosite struje bitno je da se to plati,a elektrodistribucija ce se zainreresovati

samo ako se prijavi kvar da negde bezi struja,a posto mi znamo gde bezi onda je to,to!!
 
13.05.2014
6
3
3
Prije par godina sadili smo indoor kod mene u stanu koji se renovira 10 god i jos ce se. Uglavnom,nabubali smo lampe do kojih smo got mogli doci. Nakon 2 mjeseca pokucali su nam na vrata likovi iz elektre,jer se je u stanu povecala potrosnja energije,te oni onda moraju obici to mjesto,da slucajno struja negdje ne odlazi radi losih instalacija i sl. Sva sreca sta smo ih obilazili,jer drugi put imaju pravo na silu uci u stan. Ali to je bilo vrijeme kada nije bilo zarulja sa manje w. Danas sa 3 zarulje od 60 w. Imam za svoje potrebe cca 6 ljepotica