Potvrda o osobnoj upotrebi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Hajmo provesti jedan marketinški upitnik

ako imate 2minute vašeg vremena da nam posvetite kako bi unaprijedili ponudu našeg sajta a istovremeno odgovorili na vaše potrebe molimo vas odgovorite na sliejdeće pitanjce:)

da li biste izdvojili 5 eura za potvrdu o osobnoj upotrebi marihuane sa logotipom Vutra Organizacije

prema zakonu republike srbije osoba može biti oslobođena kazne ako se ustanovi da je marihuana za osobnu upotrebu član 246 st 4

ako bi ste izdvojili
nadajmo se da će krajem maja
takva potvrda osvanuti na www.legalizacija.org
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Ma izdvojija bi i 50 EUR za tkvu potvrdu ovde u HR.
Hmmm, ima li kakav zakon u HR ko taj u SR?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
trenutno razrađujemo ideju

u zakonu rh nema takav zakon
no ima član 28 koji govori o bezznačajnom djelu
i koji se može iskoristiti
tako da će trebati napraviti dvije verzije

SVRHA POTVRDE JE OLAKŠATI SUCU DA DONESE BLAŽU KAZNU I DA UKAŽE NA SVRHU UPOTREBE

da vas to sigurno oslobađa kazne onda bi i cijena bila 50 eura
ali radi se o ovome što sam rekao gore
 
28.02.2007
12
0
0
33
Mozda nisam u pravu, ali ja mislim da je u Srbiji nekada bio zakon da je do odredjene kolicine posedovanje za licnu upotrebu, a preko toga si po zakonu diler, ali da se taj zakon promenio.Bilo bi dobro da neko ko tacno zna objasni kakav je danas zakon u SR.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
IMas zakon okacen i na sajtu i na forumu.

A sto se tice ideje...nisam bas siguran da ima pravnu tezinu bilo kakva potvrda,jer to zakonom koliko ja znam nije predvidjeno...Ima li neki pravnik?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ma ljudi što ste blesavi

nema toga što vas može iščupati kad padnete s opojnom drogom (travom)
jedino sučeva procjena vas spašava

a ako se već netko od nas nađe u toj koži
pa normalno da ćemu koristiti bilo kakav papir

na sucu je da odluči da li će vam vjerovati ili ne? da li će uzeti papir u obzir ili ne?
ali u svakom slučaju vrijedi dati 5 eura za ko zna, možda i upali pa smekša suca.

neznam što se čudite, ako hoćete probajte izvadit onu 'dozvolu za fumanje' (so to speak:) na www.thc-ministry.net
samo što ćete tamo dati 200dolara ima sličan fazon i na 420uk reko tihojla

s tih 5 eura ćete pomoći sajtu sebi a možda i konačno više uspostavimo neku organizaciju udrugu ili šta već pa da krenemo u konkretno lobiranje......
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Vuspra Buksnic je napisao(la):
Mozda nisam u pravu, ali ja mislim da je u Srbiji nekada bio zakon da je do odredjene kolicine posedovanje za licnu upotrebu, a preko toga si po zakonu diler, ali da se taj zakon promenio.Bilo bi dobro da neko ko tacno zna objasni kakav je danas zakon u SR.


odluka o tome da li je za ovu ili onu upotrebu dakle dilanje ili konzumiranje
je uvijek ovisila o sučevoj slobodnoj interpretaciji, i suci bi uglavnom sudili pozitivno,
vjerojatno si mislio na 'usmenu predaju' o količini koja bi bila za osobnu upotrebu a koja opet ovisi o tome što sudac misli

mog frenda su zamalo optužili za dilanje zato što kad su mu našli vutru, imao je u jednom paketu vutru a u neki papir je odvojio si za đox.sveukupno 3grama,ma ništa
i to što je bilo odvojeno je bilo namjenjeno za preprodaju opojne droge ..bla bla bla, prema policijskom izvješću,
naravno na sudu je uspio dokazati da to niej bilo za prodaju..
no, ne bi mu svaki sudac povjerovao
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ja jesam za za to da se pomogne sajtu ali mislim da je to s tim potvrdama malo neozbiljno.Zamisli pojavis se kod sudije(ne daj Boze nikom) i u svoju odbranu kazes nisam kriv i pokazes mu papir na kom pise "Odobreno pusenje marihuane i u potpisu Vutra.org".Ne znam meni je to stvarno malo....Ali nemam nista protiv.
 
07.09.2006
13
1
3
44
ha neozbiljno je bilo i kad mi narodna milicija uzela ono malo sto mi ostalo i privela u Milana Rakica :(
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Kao što sam rekao još razrađujem ovu ideju.
Na papiru ne bi pisalo da je odobreno korištenje vutre,već ovako nešto
POTVRDA

Prema Zakonu Republike Srbije član 246. stav 4., osoba koja drži opojnu drogu radi sopstvene upotrebe može biti oslobođena od kazne.[FONT=&quot][1][/FONT]

Ovom potvrdom se XY izjašnjava da je koristio kanabis za sopstvene potrebe.

Vutra Organizacija ne odgovara za zloupotrebu ove potvrde.

[FONT=&quot][1][/FONT] Član 246
(3) Ko neovlašćeno drži supstance ili preparate koji su proglašeni za opojne droge, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.
(4) Učinilac dela iz stava 3. ovog člana koji opojnu drogu drži radi sopstvene upotrebe može se osloboditi od kazne.


ti takav papir/potvrdu možeš si isprintati i kod kuče. u centru za ovisnost ili tako nešto,
ali sa vutra.orga ili još bolje sa l.orga je nešto drugo, zato jer mi ne promičemo zloupotrebu droga već edukaciju javnosti, promjenu zakona, i tako dalje
mislim ni ne moraš si isprinitat, ti to možeš i reći tj. tvoj odvjetnik,
ko zna uopće da li će sudac uzet taj papir u obzir.ja mislim da vrijedi pokušat.

a možda je najbolje uopće ne pokušavati, jer je sve ionako korumpirano...
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
Kod nas U RH nemožeš provest,jer nema odredbe o količini,frend je pao sa 5gr i optužen za raspačavanje...Inače pozdrav
...zanimljiva ideja
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
evo član u zakonu rh koji ćemo pokušati iskoristiti
ako uopće bude bilo šta od ovoga
jer se nekome, nama ne dragom, to ne bi svidilo
pa bi se mogla ugroziti sigurnost sajta, dakle low profile:)


Beznačajno djelo
Članak 28.
Nema kaznenog djela iako su ostvarena njegova zakonska obilježja ako je djelo očito beznačajno s obzirom na način postupanja počinitelja, njegovu krivnju i nastupjelu posljedicu za zaštićeno dobro i pravni sustav.
 
GreenMan je napisao(la):
Ja jesam za za to da se pomogne sajtu ali mislim da je to s tim potvrdama malo neozbiljno.Zamisli pojavis se kod sudije(ne daj Boze nikom) i u svoju odbranu kazes nisam kriv i pokazes mu papir na kom pise "Odobreno pusenje marihuane i u potpisu Vutra.org".Ne znam meni je to stvarno malo....Ali nemam nista protiv.

da , zamisli

bar bi bila dobra sprdnja jebate .
 
04.05.2007
4
0
0
42
Meni su na exitu 06 nasli 0.32gr i kod sudije sam,pozivajuci se na clan 4 toga zakona dobio da platim 2000 din za sudske troskove i godinu dana uslovno.
Pod uslovnim ne smete da napravite takvu vrstu prekrsaja...i da budete uhvaceni jer ide 15-30 dana zatvora...
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Evo mene ovdje nakon par mjeseci apstinencije, stigo na pravna pitanja:)
Ja sam za taj papiric, vidim tamo se spominjalo ima li on kakvu pravnu snagu, naravno da nema niti moze bilo kako utjecati na odluke suca, ako vas se uhvati s vecom kolicinom, recimo vec blizu 10g nije za veselje...
Ako imate do 5g, to se u pravilu smatra za osobnu upotrebu iako je kod na to kazneno djelo, vjerujem da bi u tim slucajevima takva kartica imala nekakav smisao, jer sudac u slobodnoj procjeni treba odlucivati u korist optuzenog. Moguce je da bi imalo korist, iako je to vrlo upitno sto bi svima trebalo bit jasno...
 
10.03.2007
15
1
0
34
Mislim da bi pametnije bilo da se na sudu u svoju odbranu pozovete na taj zakon i iznesete dokaze da je to za lichnu upotrebu.... eventualno mozhete zapisati na papiru koji je chlan, i stav zakona da ne zaboravite na shta da se pozovete....

Jednostavno ako dodje do suda... objasniti sudiji kako imate probleme sa bla bla bla bolovima u glavi... i kako je to iskljuchivo za lichnu upotrebu... i kazhete da se pozivate na taj zakon...

a da mu dajete papire.... meni to zvuchi neozbiljno
 

1mc

Aktivan Član
13.02.2007
42
5
0
Ja preporučam toplo svima da ne padnu ni da ne završe kod suca... ! Znam da je ozbiljna stvar ali nikome to ne treba ! Pazite se
 

didjilidoo

Aktivan Član
09.05.2005
64
0
0
36
1mc je napisao(la):
Ja preporučam toplo svima da ne padnu ni da ne završe kod suca... ! Znam da je ozbiljna stvar ali nikome to ne treba ! Pazite se

dobar savjet,sad necu past! ;)

mislim da to nebi bas urodilo plodom, jer nema potvrda od vutre nikaku pravnu tezinu,mislio bi sudac da ga sprdas,prije bi iso na neku vrstu osobne pisane(pa i usmene) izjave u kojoj svako individualno pojasni zbog kojih razloga on koristi marihuanu(+bilo koji moguci poremecaj(pozeljno fizicki)za koje se inace marihuana koristi),te pojasni zbog kojih razloga ne bi prodavao-fino sa cinjenicama,referencama,makar da pokazes da si odgovoran korisnik,a ne ovisnik i kriminalac)
taka izjava bi i bolje dugorocno djelovala nego univerzalna potvrda sa vutre koju bi uskoro svaki posteni diler nabavio ak se pokaze korisna,jer bi uskoro svaki sudac bio uskoro svjestan sirokog spektra razloga upotrebe i primjena kanabisa,te neunistenosti mozga i kvalitetnu educiranost korisnika o tome zasto sta rade i zasto drugo(prodaju) ne bi nikad radili.
ono uzas da padnem za prodaju sam jer imam 2 keta jer sam posebno spakovo 2-e sorte,itd... mislim da se to da objasnit ,mora