Power Plant XL Fem Auto, 85W DIY LED, by @adri

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
Evo nakon par miseci stokanja svih vas i ravno dva miseca testiranja sveg i svaceg po pitanju LED panela, otvaran ovaj dnevnik na poticaj kolega sa foruma.

Ovaj dnevnik sluzi da bi ja naucio nesto novo (ma koliko god me strah) ;-) a i kako radi LED panel o kome smo teoretizirali na "DIY GROW Panel propisno" topicu. Na kraju mozda svatimo da sve to nije imalo smisla, a mozda i jest, pitaj gospu...

Meni je ovo prvi put u svemu osim u lemljenju, pa me ne cudi ako san vec nesto falio u startu.

Zemlja: Composana Univerzal i Composana Blumerd (vise nije bilo univerzala, a procita san u topicu ZEMLJA da moze ova blumerd)

Sjeme: PowerPlantXL Auto - zambeza seeds - 60 dana od sjemena, 90cm visina, 40gr daje u indoor (tako kaze datasheet)

Priprema: DIY Box 40x50x80, pitar/saksija nekih 12L rucni rad od krpe poliestera

Gnjojivo: Faza Vege, samo voda i limunska. Faza Cvitanja, Plantella Cvet ili Plantella Bio (sto mi vec budete savjetovali)

Svitlo: DIY 85W LED panel - 10 x GROW LED, 3 x DEEP BLUE LED

DIY Box; napravljen od 4cm x 2cm daske i 3mm lesonita, lesonit je prije zavidavanja za konstrukciju oblipljen samoljepljivon bilon folijon(onaj kafeni dio).

IMG_4927.JPG

DIY LED Panel; 20cm x 28cm - 13 komada 10W LED gonjene na 6,5W snage po trosilu nekih 85W potrošnja, GROW LED gonjene priko 10 komada PT4115 regulatora i DEEP BLUE priko Buck Regulatora, ideja je u prvoj konstrukciji da cili panel bude u komadu, al na savjet pametnijih i na malu visinu boxa, panel je prilemljen i rastavljen na tri komponente: tabla sa LED - driver ploca - napajanje.

IMG_5394.JPG

Ova samoljepljiva folija, je bila prosjecna u odbijancima svitla, pa san stavio priko nje kuhinjsku alu foliju.
Kad san gradio box prije 3 miseca mislio san da ce bit dosta samo bila folija, jer me ovo aluminijsko podsjeca na SF filmove iz 80-tih.

Cili box radi na jednu uticnicu od PSU, sa desne strane vrata je razvodna ploca; izlazi 12V - 24V - 220V, izvucen je kabel za 12V ili 24V za treci ventilator koji bi triba misat zrak po boxu, al jos nema ventilatora :)

vent na ulazu 120mmx25mm 9,6V (napon reguliran diodama)
vent na izlazu 120mm x 38mm 22V (napon reguliran preko naponskog buck konvertera)

Evo i par slika boxa prilikom izrade:
IMG_4911.JPG IMG_4914.jpg IMG_4922.JPG IMG_4923.JPG IMG_4927.JPG IMG_4928.jpg

12.06. san stavio sjemenku u vodu na 12 sati, nakon toga san je uvalio u pitar nekih 1L volumena i ostavio kraj prozora.
14.06. ka san dosa sa posla san vidio da je izasla iz zemlje i onda manito sastavlja panel do kraja jer nisan zna oce li krepa.
16.06. A evo... prisadio san je u 10L composane i otvoria san dnevnik.

Ovo je slika od danas:
IMG_5411.JPG

IMG_5410.JPG

Slika biljke je slikana sa aplikacijom koja korigira whitebalance pa izgleda prirodnije pod ovim GROW LEDicama, aplikacija se zove Yamera.

A sad disko!
jao sta me panika vata...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
uredno je to skockano i deluje fino, al ne razumem se u led panele pa slusaj svete iskusnijih. samo lagano i opusteno.... furaj u avanturu ;)
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Krenulo je krenulo :) Zelim ti sretan grow, sada sva teorija ide u praksu :D :watch:

BTW. kakve su ti temperature u prostoriji gdje ti je box preko ljeta? i koliko ti je razlika u temperaturi unutar box-a i vani?
 
08.07.2015
492
203
43
nadam se da elektronicar ne koristi samo taj termohidrometar;)
30 kao sto znas je kao gornja granica,ali su ljudi zavrsavali i sa 35c.
E da je Perica hteo da slusa i izbaci drv,ispravljace itd dobio bi 3-4c.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zekobh

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
izmirio san one temp sa ovim sta sam ima u boxu(mali bili).

u boxu san ga stavio negdi na sredinu(di je ona poprecna daska) a u sobi san ga stavio na stol. Nije bas sto posto tocno, al logika temp mi je jasna i kontan sta ocete rec.

Imam ovaj laserski, al on nije za ambijent.
Mogu mirit kliko je list vruc :) hahhaha.

Onda da pojacam izlaz ili ulaz? Oba su venta na 70% snage.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok
08.07.2015
492
203
43
ma ja bih ih navikavao odmalena;) cuvaj tu rez za kasnije i za svaki slucaj servisiraj klimu.
Vlaga ti je skoro ok,moz odma posle gasenja svetla da je pofajtas malo i to ne svaki dan,gledas kako se ponasa.
i spremi vent za mesanje,da je malo njise da ojaca.
 

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
@mtrane stavio san ja sad zivin thermo u box , nema do analogije :)
Cuvat cu onda tih 30% snage za kasnije, a servisere za klimu cu zvat dok jos ne smrdi.

Fala svima. Nadan se da Vas necu tlacit vise od jednom tjedno sa problemima kako kaze pravilnik, sta bi znacilo da sve goni kako triba.
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sretan grow,pohvale za pedantno uradjen boxic.. :thumb:!! Nego sto mene bode u oko jedino je da si trebao sve ovo unutra ( timer,driver,ventove) staviti van boxa da dobijes vise na prostoru kojeg uvijek zatreba.. A i bez veze ti driver dize jos temp kud je ljeto vec vani.. Hm..:cool:. Bacaj sve van i ne bi bilo lose da ubacis jos jedan vent za ispuh koji je najbitniji.. Sretno dalje pratim!! :D :joint:
 

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
Mad Rabbit to svima bode u oko kako san svatio :)
Al nemam mjesta oko boxa, stoji kraj TV-a ko kantunal, glumi dio elementa. Al jos jedan ispuh da stavljam tik do ovog gore livo ili na suprotnu stranu?
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Inžinjerski grow, takve najviše volim! :popcorn::
Sretno da ti bude! :joint:

PS Mjerenje IR termometrom ima logike, upavo te zanima temp lista, odnosno tankog sloja zraka neposredno iznad površine lista. Naravno, mjerim i ja ambijentalnu temp digitalnim termometrom, ali "laserski" je majka i samo njemu vjerujem... :)
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Stavi ga pored ovog postojeceg za ispuh!! Smanjit ces si temperaturu i dobit vise kisika i svjezine za biljku.. ;) :thumb: :D